Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Londyn stoi otworem przed przyszłymi reżyserami, aktorkami i scenarzystami z Polski. Oferty nauki w jednej najpopularniejszych szkół filmowych w Wielkiej Brytanii pojawiły się właśnie w Polsce.
Minister Barbara Kudrycka podpisała umowę dotyczącą polsko-chińskiej współpracy w sferze edukacji i nauki. Główne założenia wynikające z owej współpracy to między innymi wymiana studentów i naukowców, wspólne badania naukowe, czy nawet nowe katedry polonistyczne w Chinach i sinologiczne w Polsce.
Już niedługo polskie uczelnie będą miały o wiele mniej studentów. Bezpośrednią przyczyną takiego stanu rzeczy będzie niż demograficzny. W najbliższych latach może zniknąć ponad połowa uczelni niepublicznych, a w 2025 r. spośród ponad 300 uczelni niepublicznych na rynku może zostać tylko około 50 najlepszych. Także wymagania kandydatów są coraz wyższe i uczelnie muszą temu sprostać. W Europie już od dawna jest dużo mniej uczelni na tą samą liczbę ludności niezależnie od niżu demograficznego.
Najlepsi nauczyciele akademiccy i kilkoro najwybitniejszych polskich uczonych zostało uhonorowanych nagrodami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nagrody te otrzymali bezpośrednio z rąk Barbary Kudryckiej.
Jedna z najlepszych uczelni w Łodzi – Wyższa Szkoła Studiów Międzynarodowych w Łodzi stworzyła
konkurs na Facebooku, który polega na przemierzaniu mapy politycznej świata i odpowiadaniu na intrygujące pytania. Na laureatów konkursu czeka ponad 60 nagród o łącznej wartości 10 000 zł, w tym m.in. rok studiów za darmo i dwa loty balonem.
Wideo wykłady, kalendarium konferencji, wirtualna biblioteka, akademicka giełda pracy, baza studenckich kół naukowych i wydziałów informatyki wraz z ocenami Państwowej Komisji Akredytacyjnej, to tylko nieliczne z informacji, jakie studenci oraz wykładowcy kierunków informatycznych mogą znaleźć na dedykowanym im portalu edukacyjnym pwi.edu.pl.
Od wczoraj działa w Polsce Rzecznik Praw Absolwenta. Stanowisko to zostało wprowadzone ustawowo w reformę szkolnictwa wyższego przez Minister Barbarę Kudrycką.
Wyższa Szkoła Humanistyczna we Wrocławiu rozpoczęła nabór na studia podyplomowe, na semestr letni 2011/2012. Osoby, które wezmą udział w rekrutacji w okresie zimowym zostaną zwolnione z wpisowego.
Do 20 stycznia 2012 roku możesz zgłosić się do konkursu fotograficznego "Człowiek, woda i czas - co znalazłem pod wodą?". Dlaczego warto? Nagrodę główną stanowi indeks na roczne studia podyplomowe Archeologii Podwodnej na Uniwersytecie Warszawskim.
Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest przykładem uczelni, w której nabór rozpoczyna się już na semestr letni. Uczelnia rozpoczęła właśnie nabór na studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia oraz na studia podyplomowe.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego finansowym wsparciem badania ponad trzystu młodych naukowców. Na ten cel wyda blisko 70 milionów złotych, czyli ponad 30 milionów więcej niż w roku ubiegłym. Również zainteresowanie konkursem dopisało: młodzi naukowcy złożyli o jedną czwartą wniosków więcej niż w poprzedniej edycji.
Jeden z największych unijnych programów, którego zadaniem jest wspieranie naukowców, „Marie Curie Actions” bo o nim właśnie mowa, zmienia nazwę na „Marie Skłodowska-Curie Actions”.
Jak donosi Gazeta Wyborcza, powstał pomysł by połączyć uniwersytety i politechniki w jeden twór akademicki. Połączenia tych dwóch typów uczelni w jeden, tworząc w ten sposób superuniwersytet, chcą rektorzy publicznych uczelni.
Kształtowanie wizerunku miast, wykorzystania zamków jako hoteli oraz... "szaletów miejskich w przeddzień Euro" - takie tematy prac magisterskich zwyciężyły w konkursie "Teraz Polska Promocja".
Szkoła Główna Handlowa i Akademia Leona Koźmińskiego to najlepsze uczelnie biznesowe w kraju i jedne z lepszych biznesowych uczelni w Europie, wynika z listy brytyjskiego dziennik „Financial Time".
W minionych dniach w Gdyni odbył się kolejny, XII Krajowy Zjazd Doktorantów. Absolutorium zostało przyznane poprzedniemu zarządowi, pod kierownictwem Kingi Kurowskiej. Podczas zjazdu odbyła się także IV Gala konkursu PRODOK, czyli konkurs na najbardziej prodoktoranckie uczelnie w Polsce.
Od kilku lat obserwuje się systematyczny wzrost liczby słuchaczy studiów doktoranckich. Z czego to wynika? Przede wszystkim ze zwiększenia dostępności tej formy kształcenia, również w trybie niestacjonarnym.
Ponad połowa polskich studentów jest przekonana, że studia w trybie e-learning będą w stanie w przyszłości zastąpić studia tradycyjne.
Do końca stycznia 2012 roku studenci, którzy w trakcie studiów zgłosili swój pomysł do ochrony patentowej mogą wziąć udział w konkursie "Student - Wynalazca".
Studia na kierunku budownictwo zapewniają dobry start w zawodowej karierze. A studia w Wyższej Szkole Technicznej to również dobry wybór.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności