Znajdź nas na

Karta zasad dobrego programu stypendialnego to karta mająca na celu uregulowanie, albo nawet stworzenie pewnych przepisów i zasad warunkujących stypendia przyznawane przez firmy, instytucje pozarządowe, uczelnie wyższe i inne podmioty.

Chcesz pomóc innym? Spróbuj swoich sił na nowych studiach podyplomowych realizowanych przez Internet w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie.

Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza w Lublinie zaprasza na studia podyplomowe na kierunku: Obrót towarowy za granicą.

Gdy za oknem szaro i nieprzyjemnie zimno najlepszym pomysłem na naukę okazuje się nauka w zaciszu ciepłego domu. Ale jak to zrobić? To proste! Wybierz studia podyplomowe w projekcie Wirtualnej Ekonomii.

Projekt EFS E-learning: nowoczesna i innowacyjna uczelnia realizowany jest przez Wyższą Szkołę Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi od listopada 2010 r. Dzięki niemu możesz podjąć studia I stopnia na kierunku ekonomia nie wychodząc z domu.

Studenci na całym świecie zmagają się z problemem drogich podręczników. Szukając wyjścia zdarza się, że łamią prawo. Wydawcy rozwiązania upatrują w e-bookach.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Studenta Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Barbara Kudrycka złożyła gratulacje i życzenia wszystkim studentom. Życzenia te złożyła na ręce przewodniczącej Parlamentu Studentów RP - Dominiki Kity.

Wyższa Szkoła Studiów Międzynarodowych zaprasza na oryginalny i atrakcyjny kierunek studiów podyplomowych - "CHINY WSPÓŁCZESNE. Biznes. Język. Geopolityka. Gospodarka. Kultura".

Pierwszy etap GMC Poland 2011, wirtualnej symulacji biznesowej, w której uczestniczyło dotychczas 40 tys. osób na świecie, właśnie się rozpoczął. Obecnie uczestnicy poznają zasady symulacji, poprzez podejmowanie decyzji w programie treningowym. Organizatorzy po raz kolejny odnotowali rekordową liczbę - 648 zespołów firmowych i studenckich startujących w konkursie.

Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej przyznała ostatnie stypendia konferencyjne. Stypendia te otrzymało 40 naukowców. Ich łączna kwota wynosi blisko 125 tysięcy złotych. Stypendyści wezmą udział w międzynarodowych konferencjach, sympozjach i kongresach. Jest niestety i przykra wiadomość: rozstrzygnięta edycja programu jest jednocześnie ostatnią.

Pisałeś pracę magisterską lub inżynierską na temat technologii informatycznych? Jeśli tak, możesz wziąć udział w kolejnej edycji konkursu ABB IT Challenge i wygrać 25 tysięcy złotych.

Studiuj w Wyższej Szkole Bankowej w Twoim mieście. Wyższe Szkoły Bankowe dbają o to, byś nie marnował czasu bez sensu. Sprawdź!

Trzymiesięczne płatne praktyki, nagrody w wysokości nawet 10 tys. zł oraz cykl warsztatów czekają na studentów, którzy wezmą udział w IV edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Twoja Perspektywa.

Aby oceniać efekty, jakie przynosi ministerialny program kierunków zamawianych, należy najpierw poznać jego założenia. Jak podaje MNiSW - program, który realizuje od 2008 roku przynosi efekty, które w pełni zgadzają się z założeniami.

Polska rzeczywistość przyzwyczaiła nas raczej do tego, że edukacja w naszym kraju jest słabo opłacana. Tymczasem Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz inne instytucje kreują w ostatnim czasie nowe możliwości otrzymania pieniędzy na uczelniach. Tym razem Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs dla uczelni na wdrażanie nowoczesnych modeli zarządzania i podnoszenie kompetencji kadry kierowniczej w zakresie rozwoju uczelni.

Wiadomym jest, że polska nauka stoi na innym poziomie niż nauka prowadzona za granicą. Spowodowane to jest choćby zdecydowanie mniejszym finansowaniem naszej nauki. Co jednak sądzą o polskiej nauce za granicą? Jednym z najsłabszych stron pracy badawczej w Polsce jest niska rozpoznawalność badań na arenie międzynarodowej - uważają zagraniczni uczeni przepytani przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.

Tylko do 15 grudnia studenci mogą składać wnioski o przyznanie im "Diamentowego Grantu". Blisko setka najwybitniejszych studentów z całego kraju może liczyć na granty naukowe sięgające nawet 200 tysięcy złotych.

"ProStudent" czyli Nagrody Środowiska Studenckiego to konkurs organizowany od 2004 r. przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Założeniem Konkursu jest promowanie „prostudenckości” instytucji, firm, organizacji i osób związanych ze środowiskiem akademickim oraz uczelni, które zapewniają swoim studentom najlepsze warunki kształcenia i możliwości rozwoju poza tokiem studiów.

Dotychczas maturzyści, aby dowiedzieć się czegoś o uczelni, zmuszeni byli do czasochłonnego szukania informacji rozsianych po Internecie.

Do 200 tysięcy złotych mogą dostać ci studenci, którzy chcą przeprowadzić własne badania naukowe. Co więcej taką kwotę mogą otrzymać już studenci po licencjacie. Ogłoszono właśnie konkurs przeznaczmy na sfinansowanie badań najzdolniejszych studentów. - czyli diamentowy grant.