Znajdź nas na

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu w swojej ofercie posiada nie tylko oblegany kierunek, jakim jest logistyka, ale zainteresowanych zaprasza do podjęcia studiów na kierunku gospodarka przestrzenna.

Jak informuje Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO), dr Wojciech Wiewiórkowski - każda uczelnia, która chce monitorować osiągnięcia zawodowe swoich absolwentów, musi uzyskać na to ich zgodę.

Kolejny apel do rektorów o zawieranie umów ze studentami wystosowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Do tego głosu dołącza się również prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W tym samym czasie głos zabiera przewodnicząca Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, która w porozumieniu z przewodniczącą Parlamentów Studentów RP uznała, że o podpisywaniu umów mają decydować poszczególni rektorzy.

Studencki Serwis Szkoleniowy to portal e-learningowy dla studentów i podmiotów szkoleniowych. Kierujemy ofertę szkoleń o szerokiej tematyce, niskich cenach i wygodzie użytkowania do wszystkich chcących kształcić się przez internet. Nasz portal został objęty programem Innowacyjnej Gospodarki i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Chcemy szkolić przy optymalnym wykorzystaniu czasu i maksymalnej oszczędności pieniędzy.

Aż 11 instytucji odebrało wyróżnienia w konkursie "Dobre Stypendia 2011" dla twórców najlepszych programów stypendialnych w Polsce. Konkurs organizuje Fundacja Dobra Sieć, a jego partnerami są: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i Fundacja Orange.

V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Językowego „LCCI Business English Competition odbywa się pod honorowym patronatem Ambasady Brytyjskiej, MNiSW oraz MEN. Owa V edycja odbędzie się 18 listopada 2011 roku o godz. 16.00 jednocześnie w 18 najlepszych polskich uczelniach. Jednak zgłosić możesz się tylko do 28 października!

W Sopocie zakończyła się konferencja, zorganizowana w ramach polskiej prezydencji, na temat szkolnictwa wyższego w Europie. Za najważniejsze cele wszelakich reform w Unii Europejskiej uznano dbanie o wysoką jakość kształcenia i szanse absolwentów na rynku pracy.

Początek roku akademickiego za nami, ale jeszcze nie każdy student, który rozpoczął studia w obcym mieście znalazł swój kąt. Co może zrobić student, który studiuje z dala od domu? Gdzie ma się podziać, jak szukać mieszkania? To tylko z pozoru wydaje się takie trudne.

Prezydent Bronisław Komorowski wręczył polskim naukowcom nominacje profesorskie. Wyróżnienia otrzymali specjaliści w zakresie nauk medycznych, technicznych, matematycznych, fizycznych, humanistycznych, rolniczych, teologicznych, prawnych, farmaceutycznych oraz nauk o Ziemi.

Rada Studentów przyjęła uchwałę, w której napisano, że każdy student powinien na początku pierwszego roku studiów zawrzeć z uczelnią umowę zawierającą katalog opłat. Dodatkowo, wszystkim studiującym należy się pisemna gwarancja ciągłości studiów.

Jak podaje dziennik "Metro" - resort nauki wysłał do wszystkich uczelni ostrzegawcze listy, w których informuje, że nie podpisanie umów ze studentami może skończyć się zatrzymaniem strumienia pieniędzy, który płynie od studentów.

Prezydent Bronisław Komorowski, podczas inauguracji roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu przypomniał, że uczelnie muszą szukać nowych szans, przekraczać granice i schematy, aby skutecznie konkurować.

Przewodnicząca Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, rektor Uniwersytetu Warszawskiego - prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow uważa, że umowy pomiędzy uczelniami publicznymi a studentami studiów dziennych to niepotrzebna biurokracja. Poczucie bezpieczeństwa powinny zapewniać regulaminy i informowanie studentów.

Polscy studenci są ambitni i chcą wziąć sprawy we własne ręce - wynika z kolejnego raportu. Dlaczego? Aż 78 procent studentów chciałoby założyć własną firmę. Wynika z tego, że blisko 80 procent studentów, często jeszcze na studiach, szuka nie tylko pomysłu na siebie, ale i na swoją przyszłość.

Studiowanie daleko od rodzinnego domu to pozornie czas wolności, niekończące się imprezy nowe znajomości, inaczej mówiąc to dla wielu: nowe „lepsze” życie. Jednak tak naprawdę okres studiowania to czas nowych wyzwań i obowiązków, którym studenci często muszą sprostać sami.

Rok akademicki rozpoczął się na dobre. Mieszkanie z przyjaciółmi wynajęte, urządzanie pokoju w akademiku w toku, tylko w kartonach piętrzą się sterty starych podręczników i zapomnianych notatek – przyciśniętych niepotrzebnym już sprzętem - które są zaledwie „tłamszącym” wspomnieniem ubiegłorocznej sesji.

Fundacja Godła Promocyjnego zaprasza wszystkich studentów do udziału w konkursie na najlepszą pracę magisterską, poświęconą promocji Polski. Zgłoszenia w konkursie "Teraz Polska Promocja" przyjmowane są do końca października.

Studia podyplomowe prowadzone na Politechnice Warszawskiej są propozycją dla tych, którzy chcą podwyższać swoje kwalifikacje, zdobywać nowe umiejętności i poszerzać wiedzę. To także propozycja dla tych, którzy planują zmianę profilu zawodowego lub chcą się przekwalifikować.

"Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że rządowy program kierunków zamawianych - o kluczowym znaczeniu dla gospodarki - poniósł spektakularną klęskę. Okazuje się, że spośród tych, którzy rozpoczęli studia licencjackie, zaledwie 20% ukończyło studia i uzyskało tytuł naukowy.

Jak informuje "Dziennik Polski" - rekrutacja na studia wciąż trwa, mimo iż rozpoczął się już nowy rok akademicki. Niektóre wyższe uczelnie planują czekać na przyszłych studentów aż do końca października, inne po prostu rezygnują z uruchomienia niektórych kierunków.