Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Polscy studenci są ambitni i chcą wziąć sprawy we własne ręce - wynika z kolejnego raportu. Dlaczego? Aż 78 procent studentów chciałoby założyć własną firmę. Wynika z tego, że blisko 80 procent studentów, często jeszcze na studiach, szuka nie tylko pomysłu na siebie, ale i na swoją przyszłość.
Studiowanie daleko od rodzinnego domu to pozornie czas wolności, niekończące się imprezy nowe znajomości, inaczej mówiąc to dla wielu: nowe „lepsze” życie. Jednak tak naprawdę okres studiowania to czas nowych wyzwań i obowiązków, którym studenci często muszą sprostać sami.
Rok akademicki rozpoczął się na dobre. Mieszkanie z przyjaciółmi wynajęte, urządzanie pokoju w akademiku w toku, tylko w kartonach piętrzą się sterty starych podręczników i zapomnianych notatek – przyciśniętych niepotrzebnym już sprzętem - które są zaledwie „tłamszącym” wspomnieniem ubiegłorocznej sesji.
Fundacja Godła Promocyjnego zaprasza wszystkich studentów do udziału w konkursie na najlepszą pracę magisterską, poświęconą promocji Polski. Zgłoszenia w konkursie "Teraz Polska Promocja" przyjmowane są do końca października.
Studia podyplomowe prowadzone na Politechnice Warszawskiej są propozycją dla tych, którzy chcą podwyższać swoje kwalifikacje, zdobywać nowe umiejętności i poszerzać wiedzę. To także propozycja dla tych, którzy planują zmianę profilu zawodowego lub chcą się przekwalifikować.
"Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że rządowy program kierunków zamawianych - o kluczowym znaczeniu dla gospodarki - poniósł spektakularną klęskę. Okazuje się, że spośród tych, którzy rozpoczęli studia licencjackie, zaledwie 20% ukończyło studia i uzyskało tytuł naukowy.
Jak informuje "Dziennik Polski" - rekrutacja na studia wciąż trwa, mimo iż rozpoczął się już nowy rok akademicki. Niektóre wyższe uczelnie planują czekać na przyszłych studentów aż do końca października, inne po prostu rezygnują z uruchomienia niektórych kierunków.
Dziś i jutro (11-12 października) w Krakowie odbywa się Spotkanie Dyrektorów Generalnych ds. Szkolnictwa Wyższego, które poprowadzi podsekretarz stanu, prof. Zbigniew Marciniak.
Nowoczesny system kształcenia, więcej praw dla studentów, uproszczenie ścieżki kariery akademickiej oraz integracja uczelni z gospodarką i dostosowanie kształcenia do potrzeb rynku pracy to najważniejsze zmiany, które wprowadza 1. października reforma szkolnictwa wyższego. Zmianom towarzyszy zwiększenie nakładów na szkolnictwo wyższe, a w podpisanym wczoraj rozporządzeniu zagwarantowany został wzrost wynagrodzeń dla pracowników uczelni.
Kilka instytucji naukowych i gospodarczych z regionu śląskiego zainaugurowało program promujący przedsiębiorczość i innowacyjność wśród studentów woj. śląskiego "Przedsiębiorczość akademicka na start".
Mówi się, że najlepszym sposobem na podnoszenie kwalifikacji zawodowych jest edukacja. Problemem, z którym spotykają się zarówno studenci kończący akademie, jak i osoby pracujące jest czas, a raczej jego brak, na szkolenia czy kontynuację edukacji w szkolnictwie wyższym.
Pomysł by edukacja wyższa wychodziła naprzeciw oczekiwaniom rynku wbrew pozorom nie jest pomysłem nowym. Tym razem o tym, że nauka powinna iść w parze z biznesem przekonuje premier Donald Tusk.
Jesteś studentem, doktorantem lub ubiegasz się o nadanie tytułu doktora - dowiedz się więcej o przysługujących ci stypendiach.
Mamy ciekawą propozycję dla absolwentów szkół wyższych, którzy myślą o podjęciu dalszego kształcenia. Grafika komputerowa w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej to po prostu dobry wybór dla osób, które cechują się niezwykłą kreatywnością i ambicją.
Informatyczne Systemy Zarządzania czy Inżynieria systemów informatycznych zarządzania i wspomagania decyzji? Który kierunek wybrać? Które studia zapewnią dobrą pozycję na rynku? Które pomogą w pracy zawodowej?
Po pierwsze kładzie nacisk na praktyczną wiedzę i umiejętności niezbędne w późniejszej pracy zawodowej. Po drugie powinna traktować swoich studentów w sposób partnerski, a także zapewniać im odpowiednie wsparcie organizacyjne, np. w postaci materiałów do nauki. Tak wyglądać powinna dobra szkoła wyższa według badania przeprowadzonego wśród studentów i tegorocznych maturzystów na zlecenie Wyższej Szkoły Zarządzania - Polish Open University (POU).
Parlament Studentów RP apeluje do rektorów polskich uczelni, by ci zaczęli wreszcie traktować poważnie swoich studentów i zaczęli podpisywać z nimi umowy o kształceniu.
Uczelnie nie przygotowały umów, które powinny od 1 października podpisać ze studentami stacjonarnymi. Dlaczego rektorzy boją się podpisywania umów ze studentami? Czy odpowiedzialność za losy setek tysięcy żaków jest dla nich zbyt ciężka?
Projekt EFS E-learning: nowoczesna i innowacyjna uczelnia realizowany jest przez Wyższą Szkołę Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi od listopada 2010 r. Szkoła została założona w 1997 r. i od samego początku aspiruje do miana uczelni otwartej na nowe wyzwania edukacyjne, promującej idee nowoczesnego nauczania oraz kształcenia na potrzeby rynku pracy.
Wyższa Szkoła Cła i Logistyki otrzymała zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie kierunku transport.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności