Znajdź nas na

Parlament Studentów RP apeluje do rektorów polskich uczelni, by ci zaczęli wreszcie traktować poważnie swoich studentów i zaczęli podpisywać z nimi umowy o kształceniu.

Uczelnie nie przygotowały umów, które powinny od 1 października podpisać ze studentami stacjonarnymi. Dlaczego rektorzy boją się podpisywania umów ze studentami? Czy odpowiedzialność za losy setek tysięcy żaków jest dla nich zbyt ciężka?

Projekt EFS E-learning: nowoczesna i innowacyjna uczelnia realizowany jest przez Wyższą Szkołę Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi od listopada 2010 r. Szkoła została założona w 1997 r. i od samego początku aspiruje do miana uczelni otwartej na nowe wyzwania edukacyjne, promującej idee nowoczesnego nauczania oraz kształcenia na potrzeby rynku pracy.

Wyższa Szkoła Cła i Logistyki otrzymała zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie kierunku transport.

W rankingu kierunków magisterskich z zarządzania opublikowanym 19 września 2011 r. przez „Financial Times” ALK wyprzedziła wszystkie inne uczelnie z naszego regionu, zajmując 35. miejsce. Warszawska SGH zajęła 50., a Uniwersytet Ekonomiczny w Pradze – 52. miejsce. Zwycięzcą rankingu został szwajcarski Uniwersytet St. Gallen.

Tegoroczne rozpoczęcie roku akademickiego to poważne zmiany w prawie. To właśnie 1 października w życie wejdą dwie ustawy, które wprowadzają m.in. odpłatność za drugi kierunek studiów i ograniczają pracę wykładowców na kilku uczelniach.

O poszerzenie programów wymiany studentów i naukowców o kraje Partnerstwa Wschodniego postulują nie tylko organizacje studenckie, ale także ministrowie nauki i szkolnictwa z krajów UE.

Aż do 15 października trwa rekrutacja na wszystkie studia podyplomowe prowadzone przez Wyższą Szkołę Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia.

Od nowego roku akademickiego zmieniło się prawo - w związku z tym każdy student miał podpisać z uczelnią umowę określającą warunki kształcenia. Jak się jednak okazało rektorzy umów podpisywać nie chcą.

Na początku roku akademickiego studenci mieli podpisać z uczelnią umowę określającą warunki kształcenia. Jak informuje dziennik "Metro" - rektorzy nie chcą podpisywać tych umów. Ich zdaniem, nowe prawo jest bardzo nieprecyzyjne.

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej w ogólnopolskim rankingu studiów podyplomowych prestiżowego czasopisma Home&Market, zajęła I miejsce w Polsce. W rankingu Uczelnia została wyróżniona m.in. za wysoko wykwalifikowaną kadrę wykładowców-praktyków, warunki studiowania oraz innowacyjne programy studiów.

Mimo, że kalendarz nie odkrył jeszcze pierwszego października, część studentów rozpoczęła już nowy rok akademicki. Nie jest to zwyczajne rozpoczęcie ponieważ w 20. roku swojej działalności uczelnie niepubliczne zainaugurowały rok akademicki.

Rektorzy wyższych szkół prywatnych mówią jednym głosem: uczelnie niepubliczne kształcą studentów na poziomie porównywalnym do uczelni państwowych. Jednocześnie zapowiadają, że będą walczyć, by w ubieganiu się o środki publiczne na kształcenie panowały zasady "zdrowej konkurencji".

Wykształcenie uzyskane w Republice Słowackiej jest uznawane za równorzędne w Polsce na podstawie umowy międzynarodowej zawartej w dniu 18 lipca 2005 roku pomiędzy Rządem RP i Rządem Republiki Słowackiej o wzajemnym uznawaniu okresów studiów oraz równoważności dokumentów o wykształceniu i nadaniu stopni i tytułów uzyskanych w Rzeczypospolitej Polskiej i Republice Słowackiej.

30 września. To ostateczny termin obrony prac magisterskich spóźnionych studentów studiów jednolitych. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego apeluje jednak, by również uczelnie były wyrozumiałe względem spóźnialskich.

Czy można zwiedzić i poznać uczelnię, nie wychodząc przy tym z domu? Polski Uniwersytet Wirtualny, organizując „Wirtualne Dni Otwarte”, udowadnia, że tak. Aby wziąć udział w tym wirtualnym wydarzeniu, wystarczy wejść na stronę Wirtualnych Dni Otwartych i szukać do woli potrzebnych informacji.

Dwie polskie uczelni biznesowe - Akademia Leona Koźmińskiego i Szkoła Główna Handlowa, po raz kolejny znalazły się w czołówce najlepszych szkół biznesowych na świecie.

Wyższa Szkoła Lingwistyczna w Częstochowie proponuje kierunek unikalny w skali kraju ze względu na ścisłą specjalizację w kierunku nauczania języka angielskiego. Adresowany jest przede wszystkim do nauczycieli oraz absolwentów filologii angielskiej, którzy planują pracę z osobami niepełnosprawnymi wzrokowo, bądź też na chwilę obecną uczą takie dzieci w klasach na terenie placówek, w których pracują, a którzy chcieliby zdobyć dodatkowe kwalifikacje we wspomnianym zakresie.

Od paru dni do szacownego grona polskich profesorów dołączyło 66 osób. Nominacje profesorskie wręczył Bronisław Komorowski.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie znalazła się w tym roku na 50. miejscu prestiżowego rankingu Masters in Management dziennika "Financial Times".