Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Od lat istnieje w szkolnictwie wyższym kanon sprawdzonych, standardowych kierunków, które student może wybrać praktycznie w każdym studenckim mieście. Czy wiesz, jakie to są kierunki?
Studia podyplomowe są propozycją dla wszystkich, którzy chcą doskonalić swoje kompetencje zawodowe, poszerzać wiedzą zgodnie z zapotrzebowaniem rynku pracy lub planują zmianę profilu zawodowego. Uczelnia na bieżąco monitoruje rynek pracy i rozbudowuje listę studiów podyplomowych o kolejne kierunki, które odpowiadają rosnącym oczekiwaniom pracodawców.
Już ponad 1000 osób złożyło dokumenty na Akademię Morską w Szczecinie. W związku z zainteresowaniem ofertą edukacyjną akademia przedłużyła rekrutację na rok akademicki 2011/2012.
Spotkania w kameralnym gronie z wysokimi rangą dyplomatami, debaty z udziałem czołowych polityków i dziennikarzy, użyteczne warsztaty oraz cykl merytorycznych wykładów składają się na autorski program edukacyjny Akademii Spraw Zagranicznych. Już w tym roku akademickim wszyscy zainteresowani praktycznymi aspektami stosunków międzynarodowych, a w szczególności poznaniem kulis dyplomacji mogą aplikować do Akademii i pobierać lekcje m.in. u Pierwszej Damy RP.
Polskie firmy z coraz większym zaangażowaniem wdrażają strategie społecznej odpowiedzialności, co wiąże się ze wzrostem świadomości na temat oddziaływania biznesu na społeczeństwo, środowisko, rynek i własnych pracowników. Dla wszystkich tych, którzy chcą zostać specjalistami ds. CSR, ze szczególnym naciskiem na kwestie ekologiczne, odpowiednie będą podyplomowe studia na SGGW.
Nie zwlekaj, już dziś zapisz się online na jeden z kierunków w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania Copernicus we Wrocławiu.
Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów w Katowicach ogłasza nabór w roku akademickim 2011/2012 na studia podyplomowe aż na 16 kierunkach!
Studiuj w Małopolskiej Wyższej Szkole Zawodowej. Uczelnia od roku akademickiego 2011/2012 wprowadziła nowy kierunek - pracę socjalną.
Wyższa Szkoła Humanistyczna we Wrocławiu wprowadziła do swojej oferty nowy kierunek studiów - Architekturę i urbanistykę.
Wyższa Szkoła Zawodowa KADRY dla EUROPY przekracza granice! Ofertę Uczelni rozszerzono o NOWY kierunek: Architektura i Urbanistyka. Jest to odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie na kadrę inżynierską, strategicznie ważną dla rozwoju gospodarki.
Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. Generała Jerzego Ziętka przygotowała nie lada ofertę dla ambitnych studentów, którym po prostu nie starcza jeden kierunek.
Najnowsze prognozy zakładają światowy deficyt inżynierów w kluczowych gałęziach gospodarki. Uzyskanie dyplomu INŻYNIERA – LOGISTYKA jako specjalisty interdyscyplinarnego dają Ci szanse na pozyskanie oferty pracy ze strony najlepszych światowych firm. Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu to najlepszy wybór.
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oferuje szeroki wybór studiów licencjackich i magisterskich, studiów podyplomowych, doktoranckich i MBA.
Na mocy uchwały Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego miło nam poinformować o uzyskaniu przez Wyższą Szkołę Cła i Logistyki uprawnień do kształcenia na kierunku TRANSPORT!
Akademia Leona Koźmińskiego jako pierwsza uczelnia biznesowa z Polski weszła do elitarnego grona szkół wyższych, w których edukacja menedżerska jest prowadzona na najwyższym światowym poziomie. Potwierdza to przyznana nam akredytacja AACSB (The Association to Advance Collegiate Schools of Business). Mają ją takie uczelnie, jak Harvard, Yale i INSEAD.
Nowoczesny wizaż i pielęgnacja, Podologia kosmetyczna, Ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz Szkolny doradca zawodowy – to cztery nowe studia podyplomowe, które uruchomiła Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia.
Rozpoczęła się rekrutacja na studia podyplomowe o charakterze interdyscyplinarnym Coaching proaktywny, które PWSBiA organizuje we współpracy z Akademią Szkoleń Adeptus. Zapisy potrwają do 30 września 2011 r., a o przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń.
Uniwersytet Warszawski najskuteczniej spośród polskich instytucji badawczych pozyskuje granty w ramach 7. programu ramowego - wynika z najnowszego raportu „Innovation Union Competitiveness Report 2011”, przygotowanego przez Komisję Europejską.
16 sierpnia w Laboratorium BRAMA na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej rozpoczyna się BIC SUMMER START - sześciotygodniowy program inkubacji start-upów. W inicjatywie weźmie udział 27 młodych przedsiębiorców, którzy będą pracować pod okiem mentorów i korzystać z intensywnych szkoleń prowadzonych przez ekspertów. Program zakończy się prezentacją wyników przed inwestorami podczas Demo Day 19 października.
Jedna z polskich uczelni wyższych, a dokładnie Gdyńska Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego chce zrezygnować z prac magisterskich. Chodzi tu wyłącznie o studia prawnicze. Pracę magisterką miałby zastąpić egzamin. Wywołało to sprzeciw Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności