Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Konkurs Studia Marzeń, w którym główną nagrodą było roczne stypendium w każdej z dziewięciu Wyższych Szkół Bankowych w Polsce, dobiegł końca. W akcji wzięło udział ponad 1300 osób, spośród których zwycięzcy z poszczególnych miast już niedługo staną się studentami pierwszego roku studiów.
Podejmowanie decyzji w biznesie, marketing międzykulturowy, zarządzanie biznesowymi projektami międzynarodowymi, polityka zagraniczna i ekonomia międzynarodowa – to tylko niektóre przedmioty oferowane w ramach dwóch nowych anglojęzycznych programów studiów w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Barbara Kudrycka zapewnia, że polskie uczelnie są gotowe na zmiany będące wynikiem reformy szkolnictwa wyższego.
W Programie Leonardo da Vinci uczelnie mogę uzyskać środki na staże za granicą dla swoich absolwentów. W tym roku do programu tego zakwalifikowały się tylko trzy polskie uczelnie: Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Wrocławski i Uczelnia Łazarskiego.
Trwa nabór na nowy kierunek studiów - gospodarkę przestrzenną ze specjalnością planowanie infrastruktury transportowej. W swojej ofercie ma go Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Studia trwają siedem semestrów, a absolwenci uzyskują tytuł inżyniera. Zapisy przyjmowane są do 26 września.
Modernizacja uczelni i wsparcie młodych naukowców to priorytety prezydencji Polski w Unii Europejskiej. A poza tym ograniczenie biurokracji w następnym programie ramowym to niektóre priorytety prezydencji, głosi Kudrycka.
Jakimi wartościami czy ambicjami kierują się w życiu przyszli studenci? Czy młode kobiety, określając swoją ścieżkę życiową i zawodową, różnią się od młodych mężczyzn, czy nastąpiła w tym względzie unifikacja płci?
Duża większość uczelni jest już po pierwszym etapie rekrutacji. Niedługo wywieszać będą listy przyjętych. Ciekawi, że w tym roku największe zainteresowanie budzi prawo i psychologia. Jednak, jak donosi "Metro" to kierunki ścisłe po których jest praca mogą być jeszcze najbardziej pożądanymi kierunkami przez studentów.
W lipcu uczelnie publiczne decydują kogo przyjmą na bezpłatne studia. Najwięcej chętnych jest na medycynę, filologie obce, dziennikarstwo i budownictwo. We wrześniu może pojawić się dodatkowa rekrutacja.
Decyzja o rozpoczęciu studiów na uczelni niepublicznej wiąże się z podjęciem określonego zobowiązania finansowego. Szczególnie na początku edukacji wysokość czesnego jest ważnym czynnikiem decydującym o wyborze uczelni lub nawet samego kierunku studiów. Aby uniknąć podejmowania decyzji wyłącznie na podstawie ceny, warto zorientować się, jakie mamy możliwości finansowania dalszej nauki.
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu z dniem 1 czerwca 2011 roku stała się posiadaczem certyfikatu Uczelnia Liderów. Uzyskanie certyfikatu oznacza, że uczelnia dokłada wszelkich starań aby kształcić liderów - absolwentów kreatywnych, twórczych innowacyjnych.
Eksperci stwierdzili, że studencka mobilność wciąż jest mało zrównoważona. Ciągle mniej studentów Unii Europejskiej wyjeżdża studiować w tzw. krajach Partnerstwa Wschodniego, niż z tych krajów przyjeżdża na studia do UE.
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" i Konferencja Rektorów Zawodowych Szkół Polskich przygotowała raport o uczelniach niepublicznych w ramach obchodów 20-lecia ich istnienia. Blisko 320 uczelni niepublicznych. Tyle uczelni niepublicznych istnieje w Polsce, na których studiuje niemal jedna trzecia wszystkich studentów - 580 tys. osób.
Podczas obecnej rekrutacji na studia, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie uruchomiła bezpłatne, zaoczne studia magisterskie Rolnictwo, które będą prowadzone w trybie e-learningowym.
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej otrzymała najwyższą notę w konkursie MNiSW na kierunki zamawiane. Uczelnia pozyskała blisko 3,6 mln zł na uatrakcyjnienie programu kształcenia na kierunku wzornictwo (School of Form) w Poznaniu.
W Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego organizowana jest konferencja z okazji jubileuszu dwudziestolecia działalności polskiego prywatnego szkolnictwa wyższego. W seminarium poświęconym funkcjonowaniu niepaństwowych szkół wyższych w Polsce uczestniczy podsekretarz stanu, prof. Zbigniew Marciniak.
W miniony wtorek w Pałacu Prezydenckim wręczono nagrody w konkursie pod patronatem Bronisława Komorowskiego - Polskie wyzwania: państwo - tożsamość - rozwój. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych prac doktorskich w dziedzinie nauk społecznych - główną nagrodę zdobył dr Paweł Ciołkiewicz z Uniwersytetu Łódzkiego.
Jeszcze tylko parę dni pozostało do zamknięcia konkursu na najlepszą pracę magisterską "Akademicki Mistrz Innowacyjności". Do 11 lipca można zgłaszać jeszcze swoje propozycje. Szansę na sukces mają prace omawiające ekoinnowacje, innowacje w sektorze usług, popytowe podejście do tworzenia innowacji oraz nowe podejście do zamówień publicznych.
Alumni have gone on to achieve success and pursue their personal dreams in areas of business, science and technology, politics, education, medicine, social sciences and fine or performing arts. The options are endless! Many also plan to continue their studies right here in Canada for advanced credentials.
Ze względu na duże zainteresowanie i liczne prośby studentów, termin rekrutacji na studia III stopnia (doktoranckie) w Wyższej Szkole Cła i Logistyki został przedłużony do 30.09.2011.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności