Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Polska wstąpiła do Unii Europejskiej w 2004 roku. Od tego czasu nasz kraj jest zobowiązany traktatem o Europejskiej strategii dotyczącej osób niepełnosprawnych do wdrażania odgórnych dyrektyw. Mimo, że minęło już 6 lat członkostwa, kwestia dostosowania budynków użyteczności publicznej do potrzeb osób niepełnosprawnych nadal stoi w miejscu.
Nie ważne, który kierunek wybierzesz, w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania Copernicus we Wrocławiu zawsze możesz skorzystać z promocji - 0 złotych wpisowego.
To właśnie dwa roboty skonstruowane przez studentów z Politechniki Wrocławskiej znalazły się na podium w międzynarodowych zawodach Robot Challenge 2011. Zawody odbyły się w Wiedniu.
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłasza 5 konkursów na realizację projektów w ramach poszczególnych modułów Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.
Na mocy decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wyższa Szkoła Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie otrzymała uprawnienia do nauczania na studiach II stopnia na kierunku "administracja".
Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach i Batumski Niezależny Uniwersytet podejmują współpracę. Umowa miedzy tymi uniwersytetami zakłada kursy języka polskiego i gruzińskiego, wymianę studentów i wykładowców, wspólne prace badawcze i konferencje naukowe.
Rozpiera Cię energia? Chcesz zrobić coś konstruktywnego, a zarazem interesujesz się techniką? Lubisz pracować w grupie i nieźle się przy tym bawić? Po raz piąty Stowarzyszenie Studentów BEST organizuje Best Engeeniering Competition, popularnie zwanego BEC-em. Konkurs ten angażuje studentów najlepszych uczelni technicznych w Polsce.
W sejmie odbyła się konferencja pt. "Edukacja poprzez kulturę. Kreatywność i innowacyjność". Co miała ona na celu? Miała pokazać, że edukacja kulturalna pobudza wyobraźnię, zdolność krytycznej refleksji, daje "moralną busolę", poczucie niezależności oraz wolność myśli i działania.
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi przygotowała wyjątkową promocję: studiuj dwa kierunki, za drugi nie płacisz!
TargiEdukacyjne.Gazeta.pl to największe internetowe targi edukacyjne w Polsce. W ubiegłorocznej, jesiennej edycji wzięło udział 126 wystawców, a odwiedziło je ponad 130 000 użytkowników.
Rozpoczęła się trzecia edycja Studenckiego Nobla - konkursu na najlepszego studenta Polski, organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Zgłoszenia będzie można przesyłać do 31 marca. Kandydaci będą oceniani pod kątem wszechstronności naukowej, społecznej i biznesowej.
Zielone światło dla europeistyki II stopnia na Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu zapalił Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Już od najbliższego roku akademickiego 2011/2012 żacy rozpoczną studia magisterskie na tym kierunku.
Dzisiaj Dzień Otwarty na Politechnice Wrocławskiej. Zapowiada się naprawdę ciekawie: wycieczki po laboratoriach, prezentacje skonstruowanego przez studentów bolidu wyścigowego i liczne eksperymenty.
Do 4 kwietnia trwa ogólnopolska rekrutacja dla studentów, absolwentów i tegorocznych maturzystów na wolontariat zagraniczny do 5 miejsc świata.
Trwają zapisy na VII Letnie Praktyki Badawcze – wakacyjne interdyscyplinarne warsztaty dla studentów i doktorantów, których celem jest wykorzystanie matematycznego sposobu myślenia do rozwiązywania rzeczywistych problemów firm i instytucji.
Ale jest to możliwe! Sprawa jest prosta. Zapisujesz się na studia do Wroclaw Design Institute, a na piątym semestrze ruszasz do Republiki Południowej Afryki.
Wszystkich zainteresowanych studiowaniem w SGH, maturzystów, kandydatów na studia licencjackie i magisterskie, a także rodziców, zapraszamy na Wiosenny Dzień Otwarty. Przez cały dzień w słynnej auli spadochronowej – sercu SGH – będą czekali na Was studenci i przedstawiciele uczelni, którzy opowiedzą, jak wygląda codzienne życie w murach SGH.
Uczelnia do niedawna nosząca nazwę Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatyczna wdraża nową, długoterminową strategię rozwoju. Celem zmian jest świadczenie przez nią najwyższej, jakości usług edukacyjnych. Elementem tej strategii jest zmiana nazwy i logo uczelni. Po licznych dyskusjach wśród kierownictwa i pracowników uczelni, ekspertów oraz studentów zatwierdzona została nowa nazwa – Uczelnia Vistula.
Na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu od roku akademickiego 2011/2012 będzie istniała możliwość studiowania na nowym kierunku - portugalistyce.
Barbara Kudrycka poinformowała, że nowa ustawa o której ostatnio tak głośno, umożliwia aby Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach stał się klasycznym uniwersytetem, bezprzymiotnikowym.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności