Znajdź nas na

Projekt skierowany jest do studentów wszystkich uczelni w Polsce, a tegoroczna edycja jest już szóstą edycją projektu. Składa się on z dwóch części. Pierwsza z nich - to ambitny, wymagający zaangażowania i własnych pomysłów polsko-izraelski projekt realizowany w Polsce.

Jesteś studentem? Interesujesz się zarządzaniem? A może chcesz dowiedzieć się więcej o najnowszych trendach w nauce zarządzania? Jeśli tak to: Studenckie Koło Zarządzania Jakością i Wiedzą UMCS zaprasza Cię do udziału w IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Metody, techniki i narzędzia zarządzania” 12-13 maja 2011 roku.

Drogowskazy Kariery to ogólnopolski program edukacyjny organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, który ma na celu pomoc studentom w kreowaniu własnej kariery. Szkolenia organizowane w ramach Programu odbędą się w dniach 28. marca - 8. kwietnia 2011 roku na 24 uczelniach w 10 województwach.

Rozpoczęła się trzecia edycja Studenckiego Nobla - konkursu na najlepszego studenta Polski, organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Zgłoszenia będzie można przesyłać do 31 marca. Kandydaci będą oceniani pod kątem wszechstronności naukowej, społecznej i biznesowej.

Prezydent Bronisław Komorowski zawetował ustawę o utworzeniu Akademii Lotniczej w Dęblinie - ustawy po prostu nie podpisał. To pierwsze weto prezydenta Komorowskiego.

Sejm Rzeczypospolitej po wielu dniach debat i prac nas ustawą w rezultacie przyjął prawo o szkolnictwie Wyższym. Co to oznacza? Znacznie więcej praw dla studentów, szanse dla młodych utalentowanych naukowców, powiązanie uczelni z otoczeniem gospodarczym i światową nauką.

Inżynieria sieciowych systemów operacyjnych odpowiada na aktualne potrzeby rynkowe i jest świeżym spojrzeniem w przyszłość informatyczną. Wszak Internet stoi na Linuxie. Chcesz być administratorem www? Nie obejdziesz się bez tej wiedzy! PWSBiA studia organizuje wspólnie z koordynatorem programu NATP-PL On-Line Education - pionierem problematyki Linux w Polsce. Zapisy przyjmują już na kwiecień i październik 2011!

Tak, tak.... Dobrze przeczytałeś. Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ma zamiar uruchomić podyplomowe studia dla guwernantek. Podczas ostatniego naboru zgłosiło się jednak zbyt mało chętnych, by kształcenie rozpoczęło się wiosną dlatego rekrutację przesunięto do jesieni.

Granty dla młodych naukowców, szybsza habilitacja i brak dodatkowych opłat na studiach to trzy wybrane działania spośród 70 zmian na lepsze przygotowanych przez rząd Donalda Tuska.

Sejmowa Komisja Edukacji Nauki i Młodzieży pozytywnie oceniła większość poprawek zgłoszonych przez Senat do znowelizowanej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. Jest jednak kwestia, która wzbudziła spore kontrowersje. Mowa tutaj o kwestiach pracowniczych.

Absolwent bez doświadczenia zawodowego ma utrudniony start w karierę – dlatego okres studiów warto dobrze wykorzystać. Jak jednak wybrać praktyki, by nie okazało się, że przez trzy miesiące nauczyliśmy się jedynie parzyć świetną kawę , przybijać pieczątki na zwrotkach i tworzyć bazy w Excelu?

Od nowego roku akademickiego Uniwersytet w Białymstoku chce uruchomić nowy kierunek studiów - bezpieczeństwo narodowe. Absolwenci będą mogli pracować m.in. w straży granicznej czy siłach zbrojnych.

Spór zbiorowy z rządem oraz apel do prezydenta o niepodpisywanie ustaw reformujących szkolnictwo wyższe to kroki, które zamierza podjąć Rada Krajowa Sekcji Nauki NSZZ "Solidarność".

Już w marcu rozpocznie się czwarta edycja programu edukacyjnego „Inżynier z Kulturą” organizowanego wspólnie przez Uczelnianą Radę Samorządu Studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz firmę BERNDSON - lidera na rynku szkoleń biznesowych w Polsce.

Już tylko do 15 marca Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego czeka na zgłoszenia do konkursu "Dziewczyny Przyszłości. Śladami Marii Curie-Skłodowskiej".

Akademia Leona Koźmińskiego jest najlepszą uczelnią biznesową w Europie Środkowo-Wschodniej wg rankingu edukacyjnego dziennika "Financial Times". Również w zestawieniu najlepszych na świecie programów magisterskich z zarządzania znalazła się najwyżej ze wszystkich uczelni w naszym regionie. Ponadto program Executive MBA Akademii Koźmińskiego - jako jedynej uczelni z Polski - znalazł się wśród 100 najlepszych na świecie.

Ocena kształcenia i rozwoju uczelni polskich ma być głównym temat spotkania polskich i niemieckich rektorów. Doświadczenia niemieckich uczelni odnośnie finansowania szkolnictwa wyższego, a także ocena jakości kształcenia w Polsce i Niemczech są m.in. tematem spotkania rektorów z obu krajów.

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie poszukuje kandydatów na studia podyplomowe Coach i Trener oraz na kurs Filozofia polityki online.

Jesteś kreatywny i pełen inwencji twórczej? Wizja monotonnej pracy spędza Ci sen z powiek? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco, jest dla Ciebie rozwiązanie – idź na specjalność Publicystyka Ekonomiczna i Public Relations na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Nie wiesz czego można się tam spodziewać? 14 marca zaczyna się dwutygodniowa kampania promocyjna pod hasłem „Public Relations – Przestworza możliwości”, podczas której możesz zobaczyć, usłyszeć i lepiej poznać tą specjalność.

Co będzie widniało na dyplomie ukończenia studiów wyższych? Nowelizacja ustawy "Prawo o szkolnictwie wyższym" przewiduje, że godło uczelni, a nie jak dotychczas, godło państwowe. Niepubliczne szkoły wyższe chcą jednak przywrócenia polskiego orła - podaje "Dziennik Polski".