Znajdź nas na

Już tylko do 15 marca Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego czeka na zgłoszenia do konkursu "Dziewczyny Przyszłości. Śladami Marii Curie-Skłodowskiej".

Akademia Leona Koźmińskiego jest najlepszą uczelnią biznesową w Europie Środkowo-Wschodniej wg rankingu edukacyjnego dziennika "Financial Times". Również w zestawieniu najlepszych na świecie programów magisterskich z zarządzania znalazła się najwyżej ze wszystkich uczelni w naszym regionie. Ponadto program Executive MBA Akademii Koźmińskiego - jako jedynej uczelni z Polski - znalazł się wśród 100 najlepszych na świecie.

Ocena kształcenia i rozwoju uczelni polskich ma być głównym temat spotkania polskich i niemieckich rektorów. Doświadczenia niemieckich uczelni odnośnie finansowania szkolnictwa wyższego, a także ocena jakości kształcenia w Polsce i Niemczech są m.in. tematem spotkania rektorów z obu krajów.

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie poszukuje kandydatów na studia podyplomowe Coach i Trener oraz na kurs Filozofia polityki online.

Jesteś kreatywny i pełen inwencji twórczej? Wizja monotonnej pracy spędza Ci sen z powiek? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco, jest dla Ciebie rozwiązanie – idź na specjalność Publicystyka Ekonomiczna i Public Relations na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Nie wiesz czego można się tam spodziewać? 14 marca zaczyna się dwutygodniowa kampania promocyjna pod hasłem „Public Relations – Przestworza możliwości”, podczas której możesz zobaczyć, usłyszeć i lepiej poznać tą specjalność.

Co będzie widniało na dyplomie ukończenia studiów wyższych? Nowelizacja ustawy "Prawo o szkolnictwie wyższym" przewiduje, że godło uczelni, a nie jak dotychczas, godło państwowe. Niepubliczne szkoły wyższe chcą jednak przywrócenia polskiego orła - podaje "Dziennik Polski".

Prawie trzy tysiące polskich studentów wyjedzie na staż do zagranicznych firm. To 2,5 razy więcej niż cztery lata temu, jednak wciąż dużo mniej w porównaniu z krajami starej Unii Europejskiej - podaje Dziennika Gazeta Prawna.

Wyższa Szkoła Cła i Logistyki zaprasza na studia na unikatowej specjalności - Międzynarodowej współpracy celnej. Dlaczego warto?

Rozpoczęła się trzecia edycja Studenckiego Nobla - konkursu na najlepszego studenta Polski, organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Zgłoszenia będzie można przesyłać do 31 marca. Kandydaci będą oceniani pod kątem wszechstronności naukowej, społecznej i biznesowej.

To proste. Absolwenci Wyższej Szkoły Cła i Logistyki to ludzie aktywni, przedsiębiorczy, potrafiący świadomie kreować swoją przyszłą karierę zawodową.

25 marca Uniwersytet Jagielloński zaprasza przyszłych studentów do poznania uczelni by już w październiku czuli się na niej jak ryba w wodzie. Wykłady, warsztaty, spotkania ze studentami i pracownikami naukowymi - to główne wydarzenia zaplanowanego na 25 marca Dnia Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Do końca października można przesyłać prace magisterskie do konkursu MAGISTER PAFERE, na najlepszą pracę magisterska z dziedziny ekonomii, organizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE). Udział w konkursie mogą brać prace obronione w latach 2008-2011, które przyczyniają się do rozwoju wiedzy na temat ekonomii wolnorynkowej i zrozumienia zależności między etyką a gospodarką.

"Mobilna młodzież" - pod takim hasłem odbyła się debata, która towarzyszyła XV Międzynarodowemu Salonowi Edukacyjnemu "Perspektywy 2011". Do nauki języków obcych i podjęcia choćby krótkich studiów za granicą namawiali młodzież uczestnicy debaty inaugurującej w Polsce inicjatywę Komisji Europejskiej "Mobilna młodzież".

W Goal Training Educational Center każdy ze studentów może wybrać najbardziej odpowiadające jego potrzebom programy – od intensywnej nauki języka do przygotowania do egzaminu TOEFL‐a i Nauki Kultury Amerykańskiej.

Blisko 70 poprawek do nowelizacji ustawy prawo o szkolnictwie wyższym, ustawy o stopniach i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki wniósł Senat. Ustawą ponownie zajmie się Sejm.

Senat w debacie stwierdził, iż ma wątpliwości, głównie dotyczące przepisów regulujących zatrudnienie i awansu naukowego pracowników uczelni.

Zbliża się okres rozliczeń podatkowych za 2010 r. Każdy, kto w zeszłym roku pracował zagranicą, powinien pamiętać o tym, żeby rozliczyć się również z zagranicznym fiskusem. Dzięki temu możliwe jest odzyskanie pieniędzy z płaconego tam podatku.

Studencki Nobel 2011 to III edycja konkursu na najlepszego studenta organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów (oceniana wszechstronność naukowa, społeczna, biznesowa). Konkurs polega na wyborze i promowaniu utalentowanych żaków, zarówno z państwowych, jak i z prywatnych szkół wyższych w Polsce oraz najlepszego wśród najlepszych – zwycięzcy Studenckiego Nobla.

Stypendium z Wyboru to inicjatywa Fundacji Absolvent.pl. Umożliwia spełnienie marzeń edukacyjnych, osobistych i zawodowych studentów i absolwentów, którzy mają głowę pełną pomysłów, jednak brakuje im środków do ich realizacji.

Komisja Nauki, Edukacji i Sportu zaproponowała ponad sto poprawek do ustawy reformującej szkolnictwo wyższe. Nie jest to pierwszy tego typu przypadek, ustawa boryka się z problemami już od dłuższego czasu.