Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Czy kiedykolwiek marzyłeś o podróży do Chin? JDJ Bachalski daje Tobie niepowtarzalną szansę, aby poznać ten kraj i przeżyć przygodę, o jakiej nawet nie śniłeś. Po prostu wyjedź z nami, zdobądź w 4-tygodnie certyfikat TEFL i ucz języka angielskiego w chińskich szkołach. Program pozwala odkryć Chiny o jakich nie piszą w przewodnikach turystycznych, uczestnik staje się członkiem lokalnej społeczności zagłębia się w kulturę i codzienne życie jej mieszkańców.
Ruszyła rekrutacja na studia magisterskie stacjonarne, niestacjonarne popołudniowe i sobotnio-niedzielne na kierunki na rok akademicki 2010/2011 (zajęcia rozpoczynają się od semestru letniego – od 14 lutego 2011 r.).
Większa komercjalizacja wyników badań naukowych to jeden z celów projektu, prowadzonego przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego pn. "Podkarpacka nauka dla przedsiębiorczości". Wartość projektu, współfinansowanego ze środków unijnych, to ok. jeden mln zł.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczyło ponad 42 mln złotych w ramach trzech programów, m.in. na wspieranie wybitnych młodych naukowców i umiędzynarodowienie polskich czasopism naukowych.
Możesz wybrać spośród wielu kierunków pedagogicznych: Edukacja dla bezpieczeństwa, Edukacja przedszkolna z wczesnoszkolną, Logopedia szkolna, Oligofrenopedagogika, Profilaktyka z resocjalizacją, Terapia pedagogiczna, Socjoterapia lub Przygotowanie pedagogiczne.
Celem studiów jest nadanie kwalifikacji oraz pogłębienie wiedzy w zakresie edukacji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną ze szkół podstawowych specjalnych. Absolwent studium wyniesie interdyscyplinarną wiedzę dotyczącą osoby niepełnosprawnej intelektualnie (wszystkich stopni) oraz umiejętności korzystania z wachlarza metod i strategii edukacyjnych stosowanych w systemie kształcenia specjalnego i integracyjnego.
Centrum Kształcenia Podyplomowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaprasza na studia podyplomowe z zakresu pomocy psychologicznej w medycynie.
Ponad 42 mln złotych przeznaczyło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego m.in. na wspieranie wybitnych młodych naukowców i umiędzynarodowienie polskich czasopism naukowych.
Do 15 grudnia można składać wnioski do konkursu o Nagrodę Ministra przyznawaną co roku przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne. Nagrody będą wręczone w 2011 r.
Katedra Technologii i Urządzeń Zagospodarowania Odpadów organizuje dwusemestralne Studium Podyplomowe "ENERGETYCZNE WYKORZYSTANIE ODPADÓW". Politechnika Śląska jako jeden z niewielu ośrodków w Polsce, w którym funkcjonuje Wydział skupiający dwa główne kierunki Energetyka i Inżynieria środowiska ma możliwość zapewnienia obsady wybitnych wykładowców Studium z grona kadry własnej.
Nie wszyscy z nas zdają sobie sprawę z tego, iż rocznie kserowanych jest blisko 5 mln stron publikacji, głównie tych o charakterze naukowym i specjalistycznym. Tylko ten proceder stanowi ok. 90% wszystkich kserowanych w Polsce materiałów.
Nowe kierunki studiów pojawią się na Uniwersytecie Warszawskich i Politechnice Warszawskiej. Studia będą finansowane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Zaawansowanych materiałów funkcjonalnych i nowoczesnych urządzeń będzie dotyczyć Międzynarodowy Program Studiów Doktoranckich (MPD) otwierany przez wydziały chemiczne Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z zagranicznym ośrodkami naukowymi.
Promocja idei informatyzacji wyższych uczelni publicznych i niepublicznych to cel programu "Nowoczesna Uczelnia" propagowanego przez Microsoft, CSF Polska i dziennik Rzeczpospolita.pl.
Akademia Leona Koźmińskiego oraz Szkoła Główna Handlowa znalazły się w rankingu 75 najlepszych szkół biznesowych w Europie według dziennika "Financial Times". W opublikowanym w poniedziałek zestawieniu "Koźmiński" zajął 39. miejsce, a SGH - 67.
Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku zaprasza wszystkich chętnych na studia II stopnia w zakresie turystyki i rekreacji. Nabór na semestr letni 2011 trwa!
Dziennik „Financial Times” podsumował tegoroczne rankingi szkół biznesowych w Europie, publikując zestawienie 75 najlepszych uczelni w oparciu o ich wyniki w tegorocznych rankingach „FT”. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła w tym zestawieniu 67. miejsce i jest jedną z dwóch polskich szkół w nim uwzględnionych. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie zajęła w tym podsumowaniu 39. miejsce.
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zdobył pierwsze miejsce w konkursie na najbardziej prodoktorancką uczelnię w Polsce. Według doktorantów, UAM najlepiej - poprzez liczne stypendia doktoranckie i finansowanie badań - wspiera ich rozwój naukowy.
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu jako pierwsza i jedyna niepubliczna uczelnia uzyskała uprawnienia do nauczania na studia II stopnia (magisterskich) na kierunku Logistyka.
Uczelnia będzie musiała uzyskać zgodę ministra za zwiększenie liczby studentów, a do tzw. minimum kadrowego wykładowca będzie się liczył tylko na jednej uczelni - takie m.in. przepisy projektu nowelizacji ustawy o uczelniach zaakceptowała sejmowa podkomisja.
Prywatna Wyższa Szkoła Businessu, Administracji i Technik Komputerowych w Warszawie ogłasza nabór śródroczny w styczniu oraz w lutym 2011, na studia dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć lub kontynuować naukę.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności