Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Kilka dni temu wystartował kanał „Morze prawa” założony na Youtube przez dra Tomasza Snarskiego z Katedry Prawa Karnego Materialnego i Kryminologii Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Inicjatywa ma na celu promowanie zagadnień z zakresu filozofii prawa karnego oraz z pogranicza prawa, filozofii i praw człowieka. Służy również wsparciu dydaktycznemu online w związku z obecną sytuacją.
Na Uniwersytecie Gdańskim aż 73 procent zajęć na studiach stacjonarnych oraz 71 procent na studiach niestacjonarnych odbywa się obecnie w formie zdalnej.
Uniwersytet Gdański został powołany 20 marca 1970 roku. Poprzedniczki Uczelni to Wyższa Szkoła Handlu Morskiego w Gdyni oraz Pedagogium w Gdańsku Oliwie. W 1945 r. pierwsza z nich przekształciła się w Wyższą Szkołę Ekonomiczną, a Pedagogium dało początek Wyższej Szkole Pedagogicznej. Z połączenia obu tych szkół powstał Uniwersytet Gdański.
Rektor Uniwersytetu Gdańskiego wydał zarządzenie o przedłużeniu terminu bieżących opłat za usługi edukacyjne do 30 kwietnia 2020 roku.
Pracownicy Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, wspólnie z doktorantami, studentami i absolwentami, zadeklarowali bezpłatne wsparcie psychologiczne online dla osób poszukujących pomocy w sytuacji zagrożenia COVID-19.
Tegoroczna edycja Targów AKADEMIA odbędzie się wcześniej – już w dniach 10-11 marca 2020 roku. Ponad 60 wystawców i dostępna na miejscu oferta edukacyjna uczelni z całej Polski, oferta kursów maturalnych, językowych i szkół pomaturalnych. W ramach targów odbędą się także Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego.
W rankingu Times Higher Education World University Rankings by subject for Arts and Humanities 2020 Uniwersytet Gdański znalazł się na pozycji 401+ wśród wszystkich uniwersytetów na świecie. W rankingu wyróżniono uniwersytety wiodące w dziedzinie sztuki, sztuk scenicznych, projektowania, języków, językoznawstwa, literatury, historii, filozofii, teologii, architektury i archeologii.
Roczny program studiów zawiera zagadnienia prezentujące najnowsze, światowe trendu w branży deweloperskiej. Przybliży również słuchaczom specyfikę i dynamikę rynku nieruchomości. Wykłady, ćwiczenia i warsztaty będą prowadzić nie tylko uznani w branży wykładowcy akademiccy, ale także eksperci-praktycy z firm JLL, PZFD Trójmiasto oraz innych związanych z rynkiem nieruchomości.
W czasie tegorocznej rekrutacji na Uniwersytecie Gdańskim najpopularniejsze wśród kandydatów kierunki studiów to Kryminologia, Produkcja form audiowizualnych, Filologia angielska, Zarządzanie instytucjami artystycznymi spec. menedżerska, Skandynawistyka, Psychologia. Dużą popularnością cieszyły się także Informatyka (profil praktyczny), Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej, Sinologia, Bezpieczeństwo narodowe, Amerykanistyka. Są to wyniki rekrutacji na zdecydowaną większość kierunków studiów stacjonarnych pierwszego stopnia oraz jednolitych magisterskich. Na podsumowanie rekrutacji na Uniwersytecie Gdańskim trzeba poczekać, gdyż trwa rekrutacja na studia stacjonarne drugiego stopnia oraz studia niestacjonarne. Rozpoczęły się także pierwsze nabory dodatkowe, w tym na studia stacjonarne pierwszego stopnia.
Uniwersytet Gdański zaprasza na studia interdyscyplinarne II stopnia na kierunku Ubezpieczenia.
Oferta Uniwersytetu Gdańskiego na rok akademicki 2019/2020 to ponad 80 kierunków studiów na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich. Uczelnia proponuje także kształcenie w szkole doktorskiej oraz możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych na studiach podyplomowych. Na nowy rok akademicki zaplanowano osiem nowych kierunków. Rekrutacja na Uniwersytet Gdański rusza 17 czerwca 2019 roku.
W opublikowanym niedawno rankingu Times Higher Education World University Rankings by subject: Art and Humanities 2019 Uniwersytet Gdański znalazł się na 3. pozycji wśród innych uniwersytetów z Polski. Uczelnia została sklasyfikowana w czwartej setce światowych uczelni prowadzących działalność naukowo-badawczą w tym zakresie.
W opublikowanym w październiku br. rankingu Times Higher Education World University Rankings by subject: Social Science 2019 Uniwersytet Gdański znalazł się po raz pierwszy i od razu na 3. pozycji wśród innych uniwersytetów z Polski. Uczelnia została sklasyfikowana w szóstej setce światowych uczelni prowadzących działalność naukowo-badawczą w zakresie nauk społecznych. Ranking uwzględniał 13 wskaźników określających efektywność działania uczelni w obszarze nauk społecznych, obejmującym socjologię, geografię, nauki polityczne, stosunki międzynarodowe oraz nauki o komunikacji i mediach.
Studia podyplomowe niderlandzkie startują od semestru zimowego 2018/2019 na UG. 3 semestry nauki: praktyczna nauka języka niderlandzkiego, uwaga ZAJĘCIA Z NATIVEM, kultura i współpraca gospodarcza. Dla przypomnienia, Gdańsk został zbudowany z pomocą Holendrów:)
Kierunek Cultural Communication stworzony został z myślą o zapotrzebowaniu rynku pracy na wysokiej klasy specjalistów zdolnych do praktycznego zastosowania różnorodnych technik komunikacji kulturowej i kompetencji miękkich w zarządzaniu instytucjami kulturalnymi i artystycznymi na forum międzynarodowym.
Roczny program studiów zawiera zagadnienia prezentujące najnowsze, światowe trendy w branży deweloperskiej. Przybliży również słuchaczom specyfikę i dynamikę rynku nieruchomości. Wykłady, ćwiczenia i warsztaty będą prowadzić nie tylko uznani w branży wykładowcy akademiccy, ale także eksperci-praktycy z firm JLL, EURO STYL oraz innych, związanych z rynkiem nieruchomości.
System Safe Net (SNet) poprawiający bezpieczeństwo korzystania z internetu opracowany przez zespół studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego zajął III miejsce w międzynarodowym konkursie ‘Bright ICT Innovation Contest’. Rywalizacja informatyczna organizowana była w ramach programu ‘Association for Information Systems Student Chapters 2017’.
Najlepsze Polskie uczelnie znalazły się w międzynarodowym zestawieniu przygotowanym przez U.S. News & World Report. W rankingu jest branych pod uwagę 1000 uczelni z około 60 krajów.
Projekt o nazwie Cyberwatch opracowany przez zespół studentów Uniwersytetu Gdańskiego w składzie: Kamil Wojewski, Damian Kisielewski, Maciej Kwapiński, Szymon Nagórski oraz Hubert Kisielewski zajął III miejsce w międzynarodowym konkursie informatycznym „Association for Information Systems Student Chapter 2016”, w kategorii „IBM Bright ICT Bluemix Competition”. Finał konkursu obył się w dniach od 1 do 3 kwietnia 2016 r. na Indiana University w Stanach Zjednoczonych.
W roku akademickim 2016/2017 Uniwersytet Gdański uruchamia nowy kierunek studiów – Biznes chemiczny. Rekrutacja rozpocznie się w maju 2016 roku, a studia ruszą w październiku 2016 roku. To pierwsze tego typu w Polsce unikatowe studia o profilu inżyniersko-menadżerskim. Nowy kierunek został zainspirowany przez pracodawców z branży chemicznej, współpracujących z Uniwersytetem Gdańskim w ramach Rady Konsultacyjnej Wydziału Chemii UG.
Poprzednie
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Artykuł sponsorowany
Jak wyłączyć iPhone’a?
Polityka Prywatności