Znajdź nas na

Od połowy października na Politechnice Wrocławskiej i Politechnice Łódzkiej realizowany jest projekt „Podyplomowe studia techniczne dla przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Przedsięwzięcie to umożliwi udział w dofinansowanych w 80% studiach podyplomowych ponad 1200 przedsiębiorcom i pracownikom przedsiębiorstw.

Letnia Szkoła Przedsiębiorczości to propozycja dla studentów, absolwentów (do 8 lat od ukończenia studiów), doktorantów i pracowników naukowych z całej Polski, którzy mają pomysł na biznes, myślą o założeniu własnej firmy, ale – jak dotąd – nie prowadzą działalności gospodarczej.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ma przyjemność poinformować, iż rusza pierwsza edycja konkursu na najlepszą pracę magisterską „Akademicki Mistrz Innowacyjności”. Konkurs organizowany jest w ramach projektu Klub Innowacyjnych Przedsiębiorstw.

Oba programy Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, Exectutive MBA oraz International MBA, otrzymały prestiżowy dyplom Klasy Mistrzowskiej w najnowszym ogólnopolskim Ratingu MBA Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej Forum 2010.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listy rankingowe w konkursie w ramach Poddziałania 4.1.2 Zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Politechnika Łódzka uzyskała akredytację na dwa kierunki zamawiane.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości zapraszają do wzięcia udziału w projekcie: „Kreator Innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej – Innowatorzy 2010”.

W Dzienniku Ustaw RP ukazały się ustawy reformujące polską naukę. Pakiet ustaw, przyjęty przez Sejm niemal jednogłośnie, został 20 maja podpisany przez wykonującego obowiązki Prezydenta RP Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego i wejdzie w życie 1 października 2010 r.

Uczelnia prowadzi nabór na studia pierwszego stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym na kierunek ZARZĄDZANIE. Specjalizacje dla studentów dostepne do wyboru po I roku studiów.

Rolę Szkoły Akademiczno-Górniczej, która działała w Kielcach w latach 1816-1827, przypomną w poniedziałek uczestnicy sympozjum "Stanisław Staszic - twórca wyższego szkolnictwa technicznego". Gospodarzem spotkania będzie Politechnika Świętokrzyska.

1 lipca 2010 r. godzin 12:00. Studia w Europie z LLP Erasmus, dowiedz się jak otrzymać stypendium europejskie! Spotkaj się z doradcą personalnym sprawdź czy właściwie zaplanowałeś swoją ścieżkę kariery! Właśnie 1 lipca odbędą się Drzwi Otwarte Poznańskiej Wyższej Szkoły Biznesu.

5 lipca 2010 roku o godzinie 9.00 zapraszamy wszystkich przyszłych studentów GWSH zainteresowanych studiami na specjalnościach: samodzielny księgowy, doradztwo zawodowe oraz zarządzanie sportem do składania wymaganego kompletu dokumentów w siedzibie GWSH, ul. Biskupia 24b.

Trwa nabór na 7 atrakcyjnych kierunków studiów w Wyższej Szkole Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej. Rekrutacja trwa do 30 września br., ale tylko do 15 lipca 50% wpisowego!

Studiuj za darmo w GWSH w roku akademickim 2010/2011! 6 lipca 2010 roku o godzinie 9.00 zapraszamy wszystkich przyszłych studentów GWSH zainteresowanych studiami na kierunku administracja do składania wymaganego kompletu dokumentów w siedzibie GWSH, ul. Biskupia 24b.

Rolę Szkoły Akademiczno-Górniczej, która działała w Kielcach w latach 1816-1827, przypomną w poniedziałek uczestnicy sympozjum "Stanisław Staszic - twórca wyższego szkolnictwa technicznego". Gospodarzem spotkania będzie Politechnika Świętokrzyska.

Tylko do 5 lipca trwa rejestracja na studia I stopnia Politechniki Warszawskiej. Również do dnia 5 lipca będzie jeszcze można dokonywać modyfikacji w zgłoszeniach, w szczególności uzupełnić lub zmienić kolejność wybranych kierunków studiów.

W IV już rankingu wydziałów prawa "Dziennika Gazety Prawnej" pierwsze miejsce w wśród uczelni publicznych zajął Uniwersytet Warszawski, a wśród niepublicznych Uczelnia Łazarskiego w Warszawie.

Na uczelniach w USA student jest klientem i w związku z tym wymaga od nauczycieli jak najlepszego wykształcenia. To powoduje, że amerykańskie uczelnie są najlepsze na świecie - ocenia prof. ekonomii Josef Strada z Arizona State Univeristy, który gościł w Warszawie.

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu zachęca studentów do podjęcia studiów pierwszego i drugiego stopnia. Specjalnymi promocjami cenowymi kuszą także studia podyplomowe na tej uczelni.

Wydział Inżynierii Produkcji SGGW przy współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego uruchamia studia podyplomowe “Zarządzanie innowacyjnymi rozwiązaniami w sektorach polskiej gospodarki”, przeznaczone dla nauczycieli z województwa mazowieckego.

Sylwia Wiśniewska z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zwyciężyła w ogólnopolskim etapie 40. edycji konkursu na Najlepszego Studenta RP "Primus Inter Pares". Konkurs zorganizowało Zrzeszenie Studentów Polskich.