Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Rada Polskich Inżynierów w Ameryce Północnej otrzymała fundusze na organizację w Polsce międzyuczelnianych praktyk studenckich.
Kobiety stanowią 32,5 proc. ogółu wszystkich studentów na politechnikach w Polsce. Uczelnie chcą to zmienić; by zachęcić dziewczyny do studiów politechnicznych w czwartek po raz trzeci organizują specjalnie dla nich dzień otwarty.
W najbliższych dniach na uniwersytetach medycznych rozpoczyna się ogólnopolska kampania edukacyjna mająca na celu pokazanie studentom rzeczywistości chorych na stwardnienie rozsiane.
Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego − prezentację oferty studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych największego polskiego uniwersytetu.
Codzienne problemy organizacji pozarządowych będą przedmiotem konkursu dla studentów "Student Pro Bono". Prace można przesyłać do 30 kwietnia. Na laureatów czekają m.in. praktyki i staże w PricewaterhouseCoopers.
Szybkiej kariery i dobrze płatnej pracy oczekuje zaraz po studiach 40 proc. studentów uczelni technicznych. Kryzys sprawił, że wybierają masowo kierunki inżynieryjne, jak kiedyś marketing i zarządzanie, pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa oraz Wydział Zamiejscowy Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Poznaniu zapraszają na Drzwi Otwarte, które odbędą się 24 kwietnia.
O powołanie w Polsce i Rosji instytucji badawczej zajmującej się "budzącymi w obu stronach emocje społeczne, wspólnymi problemami historii naszych narodów" zaapelowali członkowie zespołu pracującego nad Narodowym Programem Rozwoju Badań Humanistycznych.
12 polskich uczelni organizuje 22 kwietnia "Dzień otwarty tylko dla dziewczyn!", który ma zachęcić przyszłe studentki do studiowania na kierunkach ścisłych i technicznych. Uczestniczki czwartkowych akcji będą mogły zwiedzać uczelnie, pracownie i laboratoria.
Koniecznie musisz być na Drzwiach Otwartych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu. W programie m. in. konsultacje, prezentacje oferty i spotkanie z wykładowcami.
Od roku akademickiego 2010/2011 na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach będzie można kształcić się na nowym kierunku studiów - dziennikarstwo i komunikacja społeczna.
Pilotaż obowiązkowego kształcenia studentów w zakresie własności intelektualnej pozwoli na wypracowanie jednolitych standardów, co do liczby godzin wykładowych i ćwiczeń na poszczególnych kierunkach studiów.
W dniach 22-25 kwietnia 2009 roku w Krakowie szesnastu studentów wydziałów prawa i administracji z całej Polski stanie do walki o tytuł najlepszego mówcy sądowego podczas Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego.
W Wyższej Szkole Bankowej możesz studiować za darmo. Uczelnia z myślą o maturzystach i studentach przygotowała szeroki pakiet stypendiów i zniżek. Sprawdź za pomocą kalkulatora, ile możesz zaoszczędzić.
W Auli Spadochronowej Szkoły Głównej Handlowej można oglądać wystawę fotografii dokumentujących wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego na tej uczelni. W środę wystawę otworzył rektor SGH prof. Adam Budnikowski, podczas krótkiej uroczystości upamiętniającej ofiary tragedii pod Smoleńskiem.
Usytuowany w sercu jednego z głównych ośrodków instytucji Unii Europejskiej, Uniwersytet w Luksemburgu uruchomił nowy kierunek studiów magisterskich – „Administrację i Zarządzanie Strukturami Europejskimi”.
Poruszona wielką narodową tragedią Barbara Kudrycka wyraziła ogromny żal całego środowiska akademickiego i naukowego z powodu bolesnej straty wybitnych Polaków, ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku.
Bez względu na miejsce, kierunek i rok studiów, czy nawet orientacje i zaangażowanie polityczne studenci w całym kraju na swój sposób oddają hołd ofiarom katastrofy z dnia 10 kwietnia.
Relaks na plaży w Barcelonie? Survival w Rumunii, a może podróż koleją transsyberyjską przez Rosję? Już dziś wybierz podróż swoich marzeń i spędź wakacje życia z AEGEE! Europejskie Forum Studentów AEGEE Wrocław zaprasza wszystkich studentów na Summer University – najstarszy i największy projekt naszej organizacji. Do wyboru czeka ponad 100 europejskich miast, w których każdy może spędzić niezapomniane 2 tygodnie lata za jedyne 140 euro.
Fundacja PricewaterhouseCoopers „Podaruj siebie” i Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland zapraszają studentów III, IV i V roku wydziałów prawa i administracji do udziału w nowym konkursie „Student Pro Bono”.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności