Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Mimo regresu gospodarczego popularność sprzedaży w Internecie wciąż wzrasta - zarówno wśród sprzedawców jak i konsumentów. Nic nie wskazuje na to, żeby ten trend miał się w najbliższym czasie zmienić. Rozwój e-handlu silnie motywują, nie tylko przyszłe korzyści finansowe dla biznesu, ale przede wszystkim wygoda kupujących.
Ruszyła rekrutacja do XIII edycji szkoły letniej "Wyzwania zrównoważonego rozwoju w Polsce" organizowanej przez Fundację Sendzimira. Zgłoszenia do udziału w zajęciach można przesyłać do 30 kwietnia.
Wprowadzenie konkurencji pomiędzy wydziałami polskich uczelni, utrzymanie pomysłu o odpłatności za drugi kierunek studiów oraz zwiększenie uczelnianej autonomii zapowiada Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które przedstawiło właśnie gotowe projekty ustaw.
Konkurs na prace z dziedziny nauk humanistycznych, kulturoznawstwa, prawa oraz nauk społecznych i ekonomicznych ogłosiła Polsko-Niemiecka Fundacja na rzecz Nauki. Projekty powinny być przygotowane i zrealizowane wspólnie przez studentów i naukowców z Polski i Niemiec. W konkursie mogą brać udział szkoły wyższe, pozauczelniane jednostki naukowe i inne instytucje naukowe z obu państw. Szkice projektów można składać do 12 kwietnia.
Ponad 2,5 tysiąca studentów z siedmiu szkół wyższych Ukrainy wzięło udział w Dniach Polskich Uczelni, które przeprowadzono w mijającym tygodniu w Charkowie, Doniecku i Dniepropietrowsku.
27 marca 2010 r. o godz. 11.00 w warszawskiej SWPS odbędą się Drzwi otwarte. Maturzyści będą mogli odwiedzić uczelnię, poznać program studiów i wziąć udział w warsztatach psychologicznych. Na kandydatów będą także czekać wykładowcy, którzy opowiedzą o studiach w SWPS, zajęciach.
- Reforma systemu nauki i szkolnictwa wyższego stworzy nowe możliwości rozwoju także dla uczelni opolskich - powiedziała minister Barbara Kudrycka.
Projakościowe finansowanie instytucji naukowych, powiązanie nauki z sektorem gospodarczym, przejrzyste zasady zatrudniania uczonych oraz lepsze warunki do rozkwitu karier młodych naukowców - to najważniejsze założenia pakietu sześciu ustaw, opatrzonych wspólnym tytułem: "Budujemy na wiedzy. Reforma nauki dla rozwoju Polski".
Trwają zapisy na VI Letnie Praktyki Badawcze – wakacyjne interdyscyplinarne warsztaty dla studentów i doktorantów, których celem jest wykorzystanie matematycznego sposobu myślenia do rozwiązywania rzeczywistych problemów firm i instytucji.
Jeśli interesujesz się CSR-em i chcesz się dowiedzieć jak wygląda odpowiedzialny biznes w praktyce weź udział w wyjątkowej konferencji dla studentów.
26 marca o godz. 9.00 w sali P1/P2 odbędzie się spotkanie z władzami i studentami Uczelni. Jest to okazja dla wszystkich, którzy myślą o ekonomicznych studiach I lub II stopnia.
System finansowania studiów w Polsce, rola różnych typów uczelni oraz perspektywy młodego pokolenia polskich naukowców – te zagadnienia wzbudziły największe emocje podczas debaty nad przyszłością szkolnictwa wyższego, zorganizowanej przez redakcję „Polityki”. Debacie przysłuchiwała się minister Barbara Kudrycka.
Dynamiczny rozwój technologii informacyjnych w zarządzaniu, potrzeba tworzenia nowoczesnych aplikacji oraz rosnące zapotrzebowanie na specjalistów na rynku pracy były głównymi przesłankami koncepcji i projektu unikatowego kierunku „Informatyka w biznesie”. Kierunek powstał na na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Sejm przyjął w czwartek pakiet sześciu rządowych ustaw reformujących polską naukę. Ustawy zakładają m.in. związanie nauki z sektorem gospodarczym, powołanie Narodowego Centrum Nauki i likwidację najgorzej ocenianych instytutów badawczych.
Sejm nie przyjął w czwartek senackiej poprawki do nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. Nowelizacja ma spowodować, że związki zawodowe będą mogły kształtować statuty uczelni niepublicznych.
W dniach 22-26 kwietnia w Brennej odbędzie się IX Ogólnopolska Konferencja Kół Naukowych Fizyków "Piknik Naukowy 2010". Spotkanie jest przeznaczone przede wszystkim dla studentów i doktorantów kierunków fizycznych, ale do udziału w nim zaproszeni są także uczestnicy studiów z nauk pokrewnych.
W najbliższy poniedziałek, 22 marca, w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika PAN dr hab. Paweł Moskalik zaprezentuje osiągnięcia najsłynniejszego kosmicznego obserwatorium - teleskopu Hubble'a. Będzie to kolejna odsłona warszawskiego cyklu otwartych wykładów pt. "Spotkania z astronomią"
Znane są już terminy dni otwartych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Spotkania dla przyszłych studentów odbędą się 27 marca, 17 kwietnia, 22 maja, 19 czerwca, 10 lipca i 11 września o godz. 11.00. Dla zainteresowanych zaplanowano warsztat „Jak sobie radzić ze stresem przedmaturalnym”.
Charków, Donieck i Dniepropietrowsk, to trzy miasta, w których swoją ofertę edukacyjną zaprezentuje 17 polskich uczelni. Między 22 a 27 marca w ramach „Dni Polskich Uczelni Ukraina 2010”, przedstawiciele naszych szkół wyższych spotkają się z władzami regionalnych rad rektorów, studentami i młodzieżą ze szkół średnich zainteresowaną podjęciem studiów w Polsce.
Reforma nauki w Polsce na finiszu. W środę podczas drugiego czytania Sejm zajmie się projektami ustaw, które mają m.in. powiązać naukę z sektorem gospodarczym, powołać Narodowe Centrum Nauki oraz zlikwidować najgorzej oceniane instytuty badawcze.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności