Znajdź nas na

W najbliższy poniedziałek, 22 marca, w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika PAN dr hab. Paweł Moskalik zaprezentuje osiągnięcia najsłynniejszego kosmicznego obserwatorium - teleskopu Hubble'a. Będzie to kolejna odsłona warszawskiego cyklu otwartych wykładów pt. "Spotkania z astronomią"

Znane są już terminy dni otwartych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Spotkania dla przyszłych studentów odbędą się 27 marca, 17 kwietnia, 22 maja, 19 czerwca, 10 lipca i 11 września o godz. 11.00. Dla zainteresowanych zaplanowano warsztat „Jak sobie radzić ze stresem przedmaturalnym”.

Charków, Donieck i Dniepropietrowsk, to trzy miasta, w których swoją ofertę edukacyjną zaprezentuje 17 polskich uczelni. Między 22 a 27 marca w ramach „Dni Polskich Uczelni Ukraina 2010”, przedstawiciele naszych szkół wyższych spotkają się z władzami regionalnych rad rektorów, studentami i młodzieżą ze szkół średnich zainteresowaną podjęciem studiów w Polsce.

Reforma nauki w Polsce na finiszu. W środę podczas drugiego czytania Sejm zajmie się projektami ustaw, które mają m.in. powiązać naukę z sektorem gospodarczym, powołać Narodowe Centrum Nauki oraz zlikwidować najgorzej oceniane instytuty badawcze.

Marzysz o wycieraniu podłóg w fast foodzie? A może chciałbyś pracować na zmywaku? Jeśli tak, to oczywiście, szanujemy Cię. Jeśli jednak wolisz podążyć drogą sukcesu to mamy coś dla Ciebie - „Drogowskazy Kariery”.

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland oraz Fundacja PricewaterhouseCoopers „Podaruj siebie” zaprasza studentów wydziałów prawa i administracji z całej Polski do udziału w pierwszej edycji Konkursu Ogólnopolskiego „Student Pro Bono”.

Na początku stycznia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowało rekrutację na studia w roku akademickim 2009/2010. Listę najpopularniejszych uczelni otwierają dwie uczelnie techniczne - Politechnika Warszawska i Politechnika Gdańska.

Pięcioletnie studia magisterskie na kierunku psychologia prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, trzy specjalności: społeczna, kliniczna, przedsiębiorczości i zarządzania oraz studia psychologiczne dla magistrów – to oferta Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach. W poznaniu w ofercie dydaktycznej znajdą się takie kierunki, jak prawo, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, turystyka i rekreacja oraz gospodarka przestrzenna

"Nierównowaga finansów publicznych - czy zadłużanie się jest zagrożeniem, czy tylko mitem nadchodzącej dekady?" to tytuł debaty rektorskiej na którą zaprasza Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie prof. Roman Niestrój oraz Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy.

Już 19 marca wszystkich kandydatów na studia zapraszamy na kolejne DNI OTWARTE UEK, które odbędą się w godzinach od 9.00 do 15.00 w centrum Krakowa, na kampusie Uczelni.

W ofercie warszawskiej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na rok akademicki 2010/2011 znajdują się dwa nowe kierunki filologiczne: polonistyka z nowatorskim programem studiowania zaproponowanym przez prof. Jerzego Bralczyka, kierownika Centrum Literatury i Języka Polskiego SWPS, oraz jedyna wśród uczelni niepublicznych italianistyka ze specjalizacjami komunikacyjno-biznesową i nauczycielską.

26 marca o godz. 9.00 w sali P1/P2 odbędzie się spotkanie z władzami i studentami Uczelni. Jest to dobra okazja dla wszystkich, którzy myślą o ekonomicznych studiach I lub II stopnia. Zapraszamy.

Warunkiem uzyskania dobrej pracy nie jest już – jak się okazuje - ukończenie studiów. W czasach kryzysu samo uzyskanie dyplomu wyższej uczelni może okazać się niewystarczające.

Studenci, doktoranci i młodzi absolwenci wyższych uczelni z Polski, Słowacji, Czech, Węgier i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej mogą wziąć udział w 9. edycji Letniej Szkoły Wyszehradzkiej. Aplikacje należy przesyłać do 31 marca.

IAESTE (The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience) oferuje zagraniczne praktyki zawodowe, głównie dla studentów kierunków technicznych.

Światowe finały Imagine Cup, największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów, coraz bliżej.

Kierunki zamawiane to wykaz strategicznych dla rozwoju polskiej gospodarki specjalności studiów a jednocześnie program realizowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego mający na celu zwiększenie liczby studentów na deficytowych kierunkach.

Rankingi szkół wyższych, ich jakość i metoda tworzenia, będą kontrolowane przez nową międzynarodową organizację IREG Observatory. W poniedziałek w Warszawie odbyło się jej pierwsze posiedzenie, na którym przyjęto zasady kontroli akademickich rankingów.

Ponad 30 mln złotych na prowadzenie projektów doktoranckich przyznała Fundacja na rzecz Nauki Polskiej sześciu najlepszym międzynarodowym konsorcjom, koordynowanym przez polskie instytucje badawcze.

Projekty ustaw reformujących strukturę i finansowanie badań naukowych w Polsce, m.in. poprzez powołanie Narodowego Centrum Nauki i likwidację najgorzej ocenianych instytutów, trafiły w czwartek do drugiego czytania w Sejmie.