Znajdź nas na

Jeśli interesujesz się CSR-em i chcesz się dowiedzieć jak wygląda odpowiedzialny biznes w praktyce weź udział w wyjątkowej konferencji dla studentów.

26 marca o godz. 9.00 w sali P1/P2 odbędzie się spotkanie z władzami i studentami Uczelni. Jest to okazja dla wszystkich, którzy myślą o ekonomicznych studiach I lub II stopnia.

System finansowania studiów w Polsce, rola różnych typów uczelni oraz perspektywy młodego pokolenia polskich naukowców – te zagadnienia wzbudziły największe emocje podczas debaty nad przyszłością szkolnictwa wyższego, zorganizowanej przez redakcję „Polityki”. Debacie przysłuchiwała się minister Barbara Kudrycka.

Dynamiczny rozwój technologii informacyjnych w zarządzaniu, potrzeba tworzenia nowoczesnych aplikacji oraz rosnące zapotrzebowanie na specjalistów na rynku pracy były głównymi przesłankami koncepcji i projektu unikatowego kierunku „Informatyka w biznesie”. Kierunek powstał na na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Sejm przyjął w czwartek pakiet sześciu rządowych ustaw reformujących polską naukę. Ustawy zakładają m.in. związanie nauki z sektorem gospodarczym, powołanie Narodowego Centrum Nauki i likwidację najgorzej ocenianych instytutów badawczych.

Sejm nie przyjął w czwartek senackiej poprawki do nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. Nowelizacja ma spowodować, że związki zawodowe będą mogły kształtować statuty uczelni niepublicznych.

W dniach 22-26 kwietnia w Brennej odbędzie się IX Ogólnopolska Konferencja Kół Naukowych Fizyków "Piknik Naukowy 2010". Spotkanie jest przeznaczone przede wszystkim dla studentów i doktorantów kierunków fizycznych, ale do udziału w nim zaproszeni są także uczestnicy studiów z nauk pokrewnych.

W najbliższy poniedziałek, 22 marca, w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika PAN dr hab. Paweł Moskalik zaprezentuje osiągnięcia najsłynniejszego kosmicznego obserwatorium - teleskopu Hubble'a. Będzie to kolejna odsłona warszawskiego cyklu otwartych wykładów pt. "Spotkania z astronomią"

Znane są już terminy dni otwartych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Spotkania dla przyszłych studentów odbędą się 27 marca, 17 kwietnia, 22 maja, 19 czerwca, 10 lipca i 11 września o godz. 11.00. Dla zainteresowanych zaplanowano warsztat „Jak sobie radzić ze stresem przedmaturalnym”.

Charków, Donieck i Dniepropietrowsk, to trzy miasta, w których swoją ofertę edukacyjną zaprezentuje 17 polskich uczelni. Między 22 a 27 marca w ramach „Dni Polskich Uczelni Ukraina 2010”, przedstawiciele naszych szkół wyższych spotkają się z władzami regionalnych rad rektorów, studentami i młodzieżą ze szkół średnich zainteresowaną podjęciem studiów w Polsce.

Reforma nauki w Polsce na finiszu. W środę podczas drugiego czytania Sejm zajmie się projektami ustaw, które mają m.in. powiązać naukę z sektorem gospodarczym, powołać Narodowe Centrum Nauki oraz zlikwidować najgorzej oceniane instytuty badawcze.

Marzysz o wycieraniu podłóg w fast foodzie? A może chciałbyś pracować na zmywaku? Jeśli tak, to oczywiście, szanujemy Cię. Jeśli jednak wolisz podążyć drogą sukcesu to mamy coś dla Ciebie - „Drogowskazy Kariery”.

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland oraz Fundacja PricewaterhouseCoopers „Podaruj siebie” zaprasza studentów wydziałów prawa i administracji z całej Polski do udziału w pierwszej edycji Konkursu Ogólnopolskiego „Student Pro Bono”.

Na początku stycznia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowało rekrutację na studia w roku akademickim 2009/2010. Listę najpopularniejszych uczelni otwierają dwie uczelnie techniczne - Politechnika Warszawska i Politechnika Gdańska.

Pięcioletnie studia magisterskie na kierunku psychologia prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, trzy specjalności: społeczna, kliniczna, przedsiębiorczości i zarządzania oraz studia psychologiczne dla magistrów – to oferta Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach. W poznaniu w ofercie dydaktycznej znajdą się takie kierunki, jak prawo, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, turystyka i rekreacja oraz gospodarka przestrzenna

"Nierównowaga finansów publicznych - czy zadłużanie się jest zagrożeniem, czy tylko mitem nadchodzącej dekady?" to tytuł debaty rektorskiej na którą zaprasza Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie prof. Roman Niestrój oraz Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy.

Już 19 marca wszystkich kandydatów na studia zapraszamy na kolejne DNI OTWARTE UEK, które odbędą się w godzinach od 9.00 do 15.00 w centrum Krakowa, na kampusie Uczelni.

W ofercie warszawskiej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na rok akademicki 2010/2011 znajdują się dwa nowe kierunki filologiczne: polonistyka z nowatorskim programem studiowania zaproponowanym przez prof. Jerzego Bralczyka, kierownika Centrum Literatury i Języka Polskiego SWPS, oraz jedyna wśród uczelni niepublicznych italianistyka ze specjalizacjami komunikacyjno-biznesową i nauczycielską.

26 marca o godz. 9.00 w sali P1/P2 odbędzie się spotkanie z władzami i studentami Uczelni. Jest to dobra okazja dla wszystkich, którzy myślą o ekonomicznych studiach I lub II stopnia. Zapraszamy.

Warunkiem uzyskania dobrej pracy nie jest już – jak się okazuje - ukończenie studiów. W czasach kryzysu samo uzyskanie dyplomu wyższej uczelni może okazać się niewystarczające.