Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Do końca lutego Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu prowadzi rekrutację na nowo otwarty kierunek Turystyka i rekreacja na studiach magisterskich II stopnia.
Finansowanie szkolnictwa wyższego i badań naukowych, sposób zarządzania uniwersytetami, polskie modele instytutów badawczych, jawność i transparentność decyzji w nauce - to niektóre z tematów debaty "Sporne kwestie strategii rozwoju nauki i szkolnictwa wyższego". Dwudniowe spotkanie, zorganizowane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej, rozpoczyna się 17 lutego w Warszawie.
W roku akademickim 2010/2011 Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa otworzy trzeci w strukturze Uczelni - Wydział Sztuki Użytkowej. W ramach wydziału 80 osób będzie mogło bezpłatnie studiować na kierunku grafika (zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym).
Jedna z najbardziej obleganych uczelni w kraju już w marcu organizuje drzwi otwarte. Przyjdź i przekonaj się, że Politechnika Warszawska to miejsce właśnie dla Ciebie.
Znana w Polsce z wysokiego poziomu nauczania, Wyższa Szkoła Biznesu - National-Louis University ogłasza nabór na studia II stopnia (uzupełniające magisterskie) na kierunku Zarządzanie. Studia będą realizowane w formie niestacjonarnej z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
15 lutego rozpoczyna się III etap rekrutacji SFI. Trzydzieści, wyselekcjonowanych na postawie Ogólnopolskiego Testu Wiedzy SFI, osób zostało zaproszonych na rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzane przez firmy HR: Gravet Consulting oraz Inferno HR Consulting.
Grupa studentów działających w Studenckim Kole Astronautycznym Politechniki Warszawskiej przeszła do kolejnego etapu konkursu organizowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną. W ramach przygotowywanego przez nich projektu, w październiku 2010 na pokładzie balonu stratosferycznego BEXUS poleci polski eksperyment.
Światowej klasy ekspertki w zakresie zarządzania własnością intelektualną (IP) - Lynne Holyer, Kirsten Leute i Susanne Harrison - reprezentujące uniwersytety w Berkeley, Stanford i społeczność Gathering2.com poprowadzą w dniach 8-10 marca w Warszawie warsztaty w zakresie zawierania umów na badania i rozwój oraz licencjonowania IP.
Minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka wręczyła nagrody laureatom V edycji konkursu "Skomplikowane i proste. Młodzi uczeni o swoich badaniach" zorganizowanego przez redakcję "Forum Akademickiego".
W Polsce każdego roku tysiące studentów otrzymuje tytuł licencjata czy magistra. Studia dla coraz większej grupy młodych ludzi są oczywistym krokiem, dzięki któremu mają szansę zdobyć wymarzoną pracę.
Dla pierwszych studentów Wrocławski Instytut Designu przygotował ciekawą ofertę! Zapisując się do 12 marca, zapłacisz nie całe, a połowę czesnego. Możesz więc zostać designerem za 500 zł miesięcznie! Istotne jest to, że Instytut współpracuje z Middlesex University w Londynie, w którym możesz kontynuować naukę.
Jeśli jesteś studentem i chciałbyś wygrać jeden z 10 płatnych staży w firmie Deloitte, wziąć udział w interesującym szkoleniu oraz wygrać nagrody pieniężne i rzeczowe, nie czekaj dłużej! Zarejestruj sie na stronie www.moneta.interia.pl.
Do 7 marca br. trwa nabór do Akademii "Artes Liberales" dla studentów I i II roku jednolitych studiów magisterskich oraz studiów licencjackich.
Wirtualna Biblioteka Nauki, umożliwiająca wszystkim pracownikom nauki, doktorantom i studentom bezpłatny dostęp do najbardziej prestiżowych i wartościowych publikacji naukowych, została uruchomiona w piątek przez resort nauki.
Naukowcy, inżynierowie i studenci, którzy mają ciekawy pomysł na biznes mogą wziąć udział w projekcie "Fabryka Innowacji". Zwycięzcy mogą otrzymać nawet 200 tysięcy euro na realizację swojego projektu. Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie powinny w kilku zdaniach opisać swój pomysł i wypełnić wniosek dostępny na stronie internetowej.
Minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka ogłosiła konkurs dla uczelni na realizację w roku akademickim 2010/2011 tzw. kierunków zamawianych. Inicjatywa ta ma zwiększyć liczbę absolwentów na kierunkach kluczowych dla rozwoju gospodarki.
W Polsce na powszechne czesne jest za wcześnie - uważają eksperci z Ernst & Young i Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. Proponują utrzymanie podziału na studentów płacących za naukę oraz tych, których studia są finansowane z budżetu państwa.
Blisko 130 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki otrzymało w środę nominacje profesorskie od prezydenta Lecha Kaczyńskiego. "W Polsce bycie profesorem, zwłaszcza tym 'belwederskim' to jest honor" - powiedział prezydent.
Większy nacisk na jakość prowadzonych badań naukowych oraz zapewnianie młodym naukowcom wyjściowych warunków umożliwiających rozwój to najważniejsze wzorce, które polski system szkolnictwa wyższego i nauki może ściągnąć z zachodniej Europy i Stanów Zjednoczonych - powiedziała przewodnicząca nowo powołanej Rady Młodych Naukowców dr Hanna Mamzer z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Po okresie spontanicznego ilościowego rozwoju szkolnictwa wyższego w latach 1990-2009, celem na lata 2010-2020 powinno być znaczące podwyższenie jakości we wszystkich obszarach działania uczelni.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności