Znajdź nas na

Po raz kolejny rusza rekrutacja do ciekawych & inspirujących interdyscyplinarnych programów nt. praw człowieka i mniejszości, które oferują długofalowe możliwości rozwoju młodym liderom.

Wyższa Szkoła Handlowa otwiera drzwi przed absolwentami studiów licencjackich, którzy chcą kontynuować naukę i zdobyć tytuł magistra Turystyki i rekreacji. Państwowa Komisja Akredytacyjna doceniła naszą uczelnię, przyznając uprawnienia do prowadzenia uzupełniających studiów II stopnia na kierunku Turystyka i rekreacja. Rekrutacja na semestr letni już trwa.

Do połowy lutego 2010 roku zostały przedłużone zapisy na Studia Podyplomowe Fizyki z Astronomią, organizowane przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Osoby, które zgłosiły się w pierwszym terminie (do 7 grudnia) zostały przyjęte – informuje wydziałowa strona internetowa. Pierwsze zajęcia rozpoczynają się 16 lutego 2010.

Pierwszy w tym roku wykład na Żydowskim Uniwersytecie Otwartym Fundacji Shalom, który zainaugurował swoją działalność w 2009 roku i ma na celu przybliżenie słuchaczom kultury żydowskiej, odbędzie się 17 lutego.

W Polsce tylko 13 proc. budżetu nauki przeznacza się na granty, których w większości nie otrzymują najbardziej obiecujący młodzi naukowcy - informuje prof. Maciej Żylicz, szef Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, który w rozmowie mówił o najważniejszych wadach polskiego systemu grantowego.

Wystartowała czwarta już edycja Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Prawa Telekomunikacyjnego, Prawa Własności Intelektualnej oraz Prawa Nowych Technologii -„ITele©t”.

Mimo że uczelni prywatnych jest w kraju trzy razy więcej niż publicznych, tylko niewielki procent z nich prowadzi badania naukowe. Większość ogranicza się do otwierania nowych kierunków studiów i przyjmowania kolejnych studentów, pisze we wtorek "Dziennik Polski".

8500m2 powierzchni dydaktycznych, wyposażone w najnowsze technologie informatyczno-komunikacyjne, nowoczesne laboratoria i hala technologiczna przeznaczone dla studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej.

Nawet 2,5 tys. zł - tyle dostaje miesięcznie krakowski student obdarowany stypendiami z ministerstwa i od firm, które chętnie widziałyby go jako swojego pracownika po studiach - pisze w "Dziennik Polski".

Pierwsze 6-latki w szkołach podstawowych, dwie podwyżki dla nauczycieli mimo kryzysu gospodarczego oraz początek reformy szkolnictwa wyższego, zgodnie z którą najwięcej pieniędzy mają otrzymać uczelnie najlepsze - to najważniejsze wydarzenia w 2009 r. w edukacji i szkolnictwie wyższym.

Borykający się z wysokim deficytem budżetowym i szybko narastającym długiem publicznym brytyjski rząd zmniejszy nakłady na szkolnictwo wyższe o ponad 500 mln funtów - podały w środę brytyjskie media, powołując się na list ministra do spraw biznesu, lorda Petera Mandelsona.

Obrady Ukraińsko-Polskiego Forum Akademickiego, uruchomienie Centrum Ukraińsko-Polskiego i udział przedstawicieli polskich uczelni w międzynarodowych targach edukacyjnych „Osvita ta kar'era”, to niektóre elementy programu „Study in Poland”. Efektem wydarzeń, które odbyły się w połowie grudnia w Kijowie, jest m.in. uruchomienie pierwszego zagranicznego ośrodka informacyjno-promocyjnego „Study in Poland”.

Projekt nowelizacji, zgodnie z którym związki zawodowe będą mogły wpływać na kształt statutu uczelni niepublicznej, przyjął na wtorkowym posiedzeniu rząd. Projekt ma dostosować przepisy do wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Od 31 stycznia do 6 lutego 2010, w gdyńskim PPNT trwać będzie kolejna edycja Bio Business School.

Prezes UOKiK po raz drugi zaprasza do udziału w konkursie na najlepszą pracę magisterską poświęconą ochronie konkurencji.

Właśnie rozpoczęła się kolejna edycja programu Amgen Scholars, dzięki któremu polscy studenci będą mieli szansę wziąć udział projektach badawczych na prestiżowych zagranicznych uczelniach m.in. w Cambridge.

Instytut Fizyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza do udziału w 2010 roku w II Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym pt. „Fizyka się liczy”. Konkurs to dobry test wiedzy na poziomie szkół ponadgimnazjalnych z zakresu podstawowego i przygotowanie do studiów wyższych w zakresie fizyki i nauk jej pokrewnych na uniwersytetach i politechnikach.

Prestiżową wygraną w Europejskim Instytucie Innowacji i Technologii odniosło konsorcjum z udziałem polskich uczelni, jednostek naukowych i firm. Konsorcjum stworzy Europejską Wspólnotę Wiedzy i Innowacji w zakresie zrównoważonej energii. Po polskiej stronie liderem projektu jest Akademia Górniczo-Hutnicza. Jeszcze przed ogłoszeniem wyników konkursu Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zadeklarowało wsparcie finansowe w wysokości 3 mln euro rocznie.

Grupa TP wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami, przy współpracy z Business for Society rozpoczęła II edycję programu edukacyjnego dla studentów kierunków technicznych
i ekonomicznych - Twoja Perspektywa.

Dwaj polscy studenci - Aleksander Kubica i Wiktor Pilewski - zdobyli jedną z trzech pierwszych nagród w 21. Konkursie Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej 2009. Zwycięzcy dostaną 7 tys. euro i wyjadą do Sztokholmu na tegoroczną uroczystość wręczenia Nagród Nobla.