Znajdź nas na

W roku akademickim 2009/2010 wśród kandydatów na studia wzrosła popularność kierunków technicznych. O każdy wolny indeks na studiach technicznych pierwszy raz od lat starało się tylu maturzystów, ilu w prestiżowych uniwersytetach - 3,5 kandydata na miejsce - informuje rzecznik prasowy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Bartosz Loba. Jeszcze dwa lata temu o indeksy na studia techniczne ubiegało się najwyżej dwóch kandydatów na miejsce.

Ponad połowa profesorów uniwersyteckich i docentów pracuje na minimum dwóch uczelniach - informuje "Metro". Minister Barbara Kudrycka poprosiła o informacje, na ilu etatach pracują zatrudniani w państwowych uczelniach wykładowcy. Dostarczono dane ze 115 szkół wyższych.

Setna uczelnia przystąpiła do systemu antyplagiatowego plagiat.pl, który pomaga sprawdzać autentyczność każdej pracy dyplomowej powstałej na uczelni korzystającej z systemu. Uczelnią tą jest Wojskowa Akademia Techniczna.

Rozwój gospodarki opartej na wiedzy oraz prowadzenie wspólnych badań naukowych i transfer technologii, to cel Polsko-Szwajcarskiego Programu Badawczego, z którego od 2010 r. skorzystają polskie uczelnie i instytuty naukowe. W jego ramach sfinansowane zostaną projekty badawcze na sumę ok. 70 mln zł.

Ogłoszone zostały wyniki IV edycji konkursu e-point SA na najlepsze prace dyplomowe z zakresu rozwiązań internetowych realizowanych w technologii J2EE.

Wiodąca europejska sieć sprzedaży detalicznej poszukuje studentów z różnych krajów, zainteresowanych udziałem w kreatywnym konkursie marketingowym – do zdobycia supernagrody!

SGH zaprasza kandydatów do rekrutacji zimowej w roku akademickim 2009/2010 na studia magisterskie: stacjonarne, niestacjonarne popołudniowe oraz niestacjonarne sobotnio - niedzielne. Zapisy do 17 stycznia! Zajęcia rozpoczynają się od 15 lutego 2010 r.

Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska wprowadza na rynek wersję beta produktu LEX Mobile, czyli System Informacji Prawnej LEX w wersji on-line, dzięki której studenci prawa będą mogli korzystać z programu przez telefon komórkowy.

Dobry pomysł to połowa sukcesu! Tak jest i w przypadku nowego projektu, jakim są
www.inwitacje.pl. Zapomnij o dzwonieniu po znajomych i proszeniu o potwierdzenia. Wejdź na
www.inwitacje.pl, w 3 minuty stwórz stronę swojej imprezy, zaproś znajomych drogą elektroniczną i daj im możliwość odpowiedzi na Twoje zaproszenia elektronicznie!

Studentka poznańskiej ASP Maria Mileńko prowadzi wśród dziesięciu finalistów trwającego do końca stycznia konkursu na plakat, który w tym roku będzie promował Dzień Europy. Na drugim miejscu plasuje się Martin Geier z Niemiec, na trzecim Elisabeth Rodriguez Gonzalez z Hiszpanii - poinformowała hiszpańska agencja Europa Press.

Wpływ zagęszczenia na rozwój osobniczy świerszcza domowego, sposób żerowania mrówek czy oszacowanie sumy długości w przekątnych - m.in. takimi tematami zajmowali się ci uczniowie szkół średnich i studenci I roku, którzy ubiegają się o to, by we wrześniu reprezentować Polskę w Konkursie Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej.

Ogólnopolski projekt SFI kończy rekrutację. To już ostatnia szansa, aby osoby zainteresowane giełdą mogły zdobyć cenne doświadczenie.

Bio Business School udostępnia kilka dodatkowych dni na dostarczenie zgłoszeń.

LAW GAMES to konkurs przeznaczony dla studentów prawa, którzy chcą zasmakować pracy w jednej z największych kancelarii prawnych w Warszawie, a przede wszystkim skonfrontować nabytą w trakcie studiów wiedzę praktyczną z prawniczą rzeczywistością.

II Dni Uniwersytetu Ekonomicznego to druga edycja projektu stworzonego przy współpracy studentów, Władz Uczelni oraz Parlamentu Studenckiego. Dni Uniwersytetu Ekonomicznego odbędą się 20 i 21 stycznia 2010 roku. Uroczystość zainauguruje wystąpienie prof. Leszka Balcerowicza.

Państwo powinno nie tylko finansować badania podstawowe, ale również naukę stosowaną, kreując duże projekty o charakterze cywilizacyjnym, które wygenerują popyt na innowacje - uważa prof. Włodzimierz Kurnik, rektor Politechniki Warszawskiej.

Wybrano 40 polskich projektów badawczych do II etapu konkursu "Cudze chwalicie, swego nie znacie - promocja osiągnięć nauki polskiej". Już wkrótce najlepsze propozycje wybierze jury konkursu, a także internauci, którzy będą mogli oddawać swoje głosy.

14 autorów najlepszych prac doktorskich z różnych dziedzin otrzymało nagrody i wyróżnienia, przyznawane co roku przez Towarzystwo Popierania i Krzewienia Nauk.

Odkrycie pozostałości najstarszego miasta na świecie, opracowanie oprogramowania pozwalającego na badanie powierzchni Marsa, utworzenie powłok zmniejszających tarcie i metody produkcji paliwa z dwutlenku węgla - to osiągnięcia naukowców nominowane w konkursie "Travelery 2009". Zwycięzców za pomocą SMS-ów wybiorą czytelnicy "National Geographic" - organizatora konkursu. Głosowanie potrwa do 1 marca.

W Polsce bezpłatne studia są fikcją, na uczelniach jest niska jakość kształcenia takich kierunków jak ekonomia czy prawo, brakuje badań naukowych dostrzeganych na międzynarodowym forum - to niektóre wnioski raportu "Szkolnictwo wyższe w Polsce - diagnoza", które przedstawiły firma doradcza Ernst & Young oraz Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową.