Znajdź nas na

Uczelnie z kilkunastu krajów europejskich oraz Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii prezentują swoją ofertę na otwartym w piątek 12. Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym "Perspektywy 2009". Swoje stoiska w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej mają też stowarzyszenia, organizacje i instytucje pośredniczące w wymianie studentów.

Uczelnia Łazarskiego oferuje możliwość bezpłatnego udziału w zajęciach realizowanych w ramach kierunków Ekonomia i Stosunki Międzynarodowe: Master of Science in International Business Economics oraz Master of Arts in International Relations, wszystkim tym, którzy chcą się przekonać jak wyglądają studia w języku angielskim. Wysoką jakość programu gwarantuje University of Wales oraz Delaware Department of Education.

W poniedziałek 26 października gościem specjalnym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej będzie dr Marcin Kossek, wykładowca, konsultant i doradca taktyczny zagranicznych służb przeznaczonych do walki z terroryzmem. Organizatorem spotkania jest Koło Naukowe Psychologii Kryminalnej SWPS.

Już po raz drugi Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz międzynarodowe wydawnictwo naukowe Elsevier B.V. organizują konkurs SCOPUS-Perspektywy Award, w którym nagradzani są młodzi, wybitni badacze wyłonienie spośród reprezentantów wszystkich dziedzin wiedzy.

Już po raz drugi Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz międzynarodowe wydawnictwo naukowe Elsevier B.V. organizują konkurs SCOPUS-Perspektywy Award, w którym nagradzani są młodzi, wybitni badacze wyłonienie spośród reprezentantów wszystkich dziedzin wiedzy.

Dzisiejsza młodzież to pokolenie ludzi pragnących samodzielnie kreować swoje życie, kształtować je według własnych zasad, przekonań i upodobań. To pokolenie ludzi chcących brać życie w swoje ręce i czuć za nie odpowiedzialność.

W latach (2007−2009) w ramach programu Grundtvig w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej eealizowano projekt pod nazwą TALIC – Teaching and Learning in Different Cultures (Nauczanie i uczenie się w różnych kulturach).

W nawiązaniu do artykułu „Kary dla AHE i UŁ” w „Gazecie Wyborczej” (14 października), z którego wynika, że odebrano AHE uprawnienia do kształcenia na kierunku zarządzanie informujemy, że Politechnika Łódzka może pomóc studentom, którzy stanęli przed problemem kontynuacji wykształcenia na tym kierunku.

Studiuj w Akademii Finansów. Studia I stopnia (licencjat, inżynier) oraz II stopnia (magister). Stacjonarne i niestacjonarne. Wiele specjalności do wyboru!

Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow otrzyma 14 października tytuł doktora honoris causa Autonomicznego Uniwersytetu w Barcelonie (Universitat Autonoma de Barcelona - UAB) - informuje rzecznik UW Anna Korzekwa.

Zapraszamy na Dni Międzynarodowe w Wyższej Szkole Handlowej. Impreza odbędzie się w Uczelni w dniach 20 - 21 października 2009.

Miło nam poiformować, że decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 30 września 2009 r. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej uzyskała uprawnienia do prowadzenia studiów inżynierskich na kierunku LOGISTYKA.

Oddziaływania elektrostatyczne są najsilniejszymi (poza jądrowymi) występującymi w przyrodzie. Umiejętność kontrolowania tych oddziaływań w roztworach byłaby bardzo przydatna do przygotowywania nowych materiałów, do wykorzystania np. w technikach optoelektroniki.

Wyższa Szkoła Europejska współorganizuje z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym i organizacją SIETAR Polska TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ. W tym roku tematem przewodnim jest: Afryka, Azja, Ameryka Łacińska, Karaiby – różne drogi do rozwoju.

Dziewięciu naukowców z Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego weźmie udział w międzynarodowej ekspedycji antarktycznej. Od grudnia 2009 roku do stycznia 2010 roku zbadają akwen Basenu Agulhas i Cieśniny Drake'a, gdzie mieszają się wody południowego Atlantyku, oraz Oceanów Spokojnego i Indyjskiego.

Studenci Politechniki Poznańskiej rozpoczęli przygotowania do startu w konkursie Imagine Cup. Jest to konkurs organizowany dla studentów z całego świata, którzy chcą pokazać, jak pragną zmienić świat przy pomocy technologii i swoich własnych pomysłów. Poznańscy studenci od lat zajmują w nim czołowe miejsca.

"Bądź mobilny!" to konferencja promującą ideę mobilności edukacyjnej, która jest adresowana przede wszystkim do studentów i młodych pracowników, ale również do maturzystów, dyrektorów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych.

Pierwsza w Europie elektroniczna próbna matura z matematyki zostanie przeprowadzona 29 października. Organizuje ją Politechnika Łódzka.

Rekord Guinnessa w najdłuższym wygłaszanym bez przerwy wykładzie chce pobić Errol Tapiwa Muzawazi z Zimbabwe, student V roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez 130 godzin - od 9 do 14 grudnia - będzie mówił w Auditorium Maximum UJ na temat demokracji.

Krakowska Uczelnia zaprasza na roczne, dwusemestralne specjalistyczne studia podyplomowe.