Znajdź nas na

Na rok akademicki 2009/2010 Vobis ma specjalny produkt skierowany do studentów. Specjalna wersja notebooka ASUS dostępna jest w nowej, niższej cenie. Dodatkowo dzięki współpracy większości polskich uczelni wyższych z programem edukacyjnym MDNAA (Microsoft Developer Network Academic Alliance), studenci mogą za darmo korzystać z systemu operacyjnego i oprogramowania firmy Microsoft przez cały okres studiów.

Do wygrania cenne nagrody za znalezienie innowacyjnych sposobów zastosowania sprzętu Mitsubishi Electric! Z każdego regionu, w którym przeprowadzono konkurs, zostanie wybranych trzech zwycięzców. Każdy zwycięzca otrzyma stypendium w wysokości 2000€, jako formę pomocy w opłaceniu kosztów jego kształcenia a uczelnia każdego zwycięzcy otrzyma projektor multimedialny Mitsubishi Electric.

30 października br. zostanie zainaugurowany projekt badawczy „Foresight regionalny dla szkół wyższych Warszawy i Mazowsza - Akademickie Mazowsze 2030” z udziałem sześciu warszawskich uczelni.

28 października b.r., o godz. 14.30 w Centrum Konferencyjnym „Zielna” nastąpi uroczyste wręczenie stypendiów uczestnikom Programu Stypendiów Pomostowych. W ramach programu, będącego wspólnym przedsięwzięciem różnych instytucji, przyznano już ponad 12.000 stypendiów. W uroczystości udział weźmie Jakub Skiba, Członek Zarządu Narodowego Banku Polskiego, a jej gospodarzem będzie Radosław Jasiński, Dyrektor Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera uruchamia w roku akademickim 2009/10 pilotażowy program biznesowy dla studentów WSE o nazwie Enterprise Stream. Jego celem jest zapoznanie młodych ludzi, studiujących na studiach humanistycznych, z zagadnieniami biznesowymi i ułatwienie im startu na rynku pracy.

Zebranie 100 tys. podpisów przeciwko projektowi wprowadzenia odpłatności za drugi kierunek studiów zapowiadają studenci zrzeszeni w inicjatywie "Stop płatnym studiom!". Briefing związany z rozpoczęciem akcji odbył się przed kancelarią premiera w Warszawie.

Politechnika Gdańska w ramach rozwoju studiów doktoranckich stawia na nowe technologie i dostosowuje swój profil do uczelni zachodnich. Pomoże w tym dofinansowanie z funduszy unijnych z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie 4.1 czyli Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy.

Wymiana naukowców, studentów i absolwentów, prowadzenie badań naukowych głównie w naukach przyrodniczych - to główne elementy umowy o współpracy zawartej pomiędzy Uniwersytetem w Białymstoku (UwB)oraz Uniwersytetem Wisconsin-Milwaukee ze Stanów Zjednoczonych.

Trwa jeszcze rekrutacja na studia podyplomowe.

W Polsce, a także w innych krajach europejskich, obserwuje się małe zainteresowanie młodzieży podejmowaniem studiów (także doktoranckich) w dziedzinach nauk przyrodniczych i technicznych, a zwłaszcza matematyczno-fizycznych, które stanowią podstawę postępu technologicznego.

Jak zwiększyć elastyczność własnego działania I pobudzić swoją kreatywność? Jak stać się bardziej pewnym siebie i cenić własną osobę? Jak skutecznie motywować siebie i innych do pożądanych działań i zachowań? Jak nauczyć się dostrzegać więcej niż inni w otaczającej rzeczywistości? Jak zdobyć umiejętność wykorzystywania gotowych narzędzi rozpoznawania problemów oraz ich rozwiązywania w oparciu o skuteczny model osiągania celów? Jak…?

Zapraszamy na jesienne wydanie Dni Otwartych i Międzynarodowych Dni Otwartych jednej z najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce. Już 23 i 24 października w godzinach od 9.00 do 15.00 Uniwersytet Ekonomiczny zaprezentuje się Wam z najlepszych stron.

Uczelnie z kilkunastu krajów europejskich oraz Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii prezentują swoją ofertę na otwartym w piątek 12. Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym "Perspektywy 2009". Swoje stoiska w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej mają też stowarzyszenia, organizacje i instytucje pośredniczące w wymianie studentów.

Uczelnia Łazarskiego oferuje możliwość bezpłatnego udziału w zajęciach realizowanych w ramach kierunków Ekonomia i Stosunki Międzynarodowe: Master of Science in International Business Economics oraz Master of Arts in International Relations, wszystkim tym, którzy chcą się przekonać jak wyglądają studia w języku angielskim. Wysoką jakość programu gwarantuje University of Wales oraz Delaware Department of Education.

W poniedziałek 26 października gościem specjalnym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej będzie dr Marcin Kossek, wykładowca, konsultant i doradca taktyczny zagranicznych służb przeznaczonych do walki z terroryzmem. Organizatorem spotkania jest Koło Naukowe Psychologii Kryminalnej SWPS.

Już po raz drugi Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz międzynarodowe wydawnictwo naukowe Elsevier B.V. organizują konkurs SCOPUS-Perspektywy Award, w którym nagradzani są młodzi, wybitni badacze wyłonienie spośród reprezentantów wszystkich dziedzin wiedzy.

Już po raz drugi Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz międzynarodowe wydawnictwo naukowe Elsevier B.V. organizują konkurs SCOPUS-Perspektywy Award, w którym nagradzani są młodzi, wybitni badacze wyłonienie spośród reprezentantów wszystkich dziedzin wiedzy.

Dzisiejsza młodzież to pokolenie ludzi pragnących samodzielnie kreować swoje życie, kształtować je według własnych zasad, przekonań i upodobań. To pokolenie ludzi chcących brać życie w swoje ręce i czuć za nie odpowiedzialność.

W latach (2007−2009) w ramach programu Grundtvig w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej eealizowano projekt pod nazwą TALIC – Teaching and Learning in Different Cultures (Nauczanie i uczenie się w różnych kulturach).

W nawiązaniu do artykułu „Kary dla AHE i UŁ” w „Gazecie Wyborczej” (14 października), z którego wynika, że odebrano AHE uprawnienia do kształcenia na kierunku zarządzanie informujemy, że Politechnika Łódzka może pomóc studentom, którzy stanęli przed problemem kontynuacji wykształcenia na tym kierunku.