Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Polskie uczelnie techniczne cieszą się stopniowym wzrostem zainteresowania absolwentów szkół średnich, ale wciąż jest ono zbyt małe, by podołać potrzebom kształcenia nowych inżynierów - uważają rektorzy tych uczelni.
Ruszyła trzecia edycja międzynarodowego konkursu dla studentów – Henkel Innovation Challenge. Koncern ponownie poszukuje utalentowanych osób, które chcą sprawdzić swoją wiedzę i kreatywność oraz stanąć do rywalizacji ze studentami z 11 krajów.
ArcelorMittal Poland S.A. we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami i Business for Society rozpoczyna II edycję Programu Edukacyjnego „ZainSTALuj się”. Program powstał w październiku 2008 roku a jego głównymi adresatami są studenci kierunków inżynierskich, uczniowie technicznych szkół średnich oraz gimnazjaliści zainteresowani dalszą edukacją techniczną.
Opiekunem merytorycznym amerykanistyki jest wybitny politolog prof. dr hab. Longin Pastusiak. Studenci wybierający specjalizację amerykanistyka zapoznają się z historią demokracji Stanów Zjednoczonych Ameryki od czasów kolonialnych po współczesność poznając genezę powstania obecnego modelu demokracji.
Studia w internecie na poziomie magisterskim po prawie wszystkich kierunkach studiów na poziomie magisterskim i licencjackim oraz na 5-ciu kierunkach licencjackich. Połącz studia w internecie i studia w PROGRAMIE EDU-KONTYNUACJA!
WSHiFM prowadzi aktywną współpracę z wieloma uczelniami na świecie w ramach programów międzynarodowych, a za ich organizację i realizację odpowiedzialne jest CDM.
W tym roku po raz pierwszy studenci z Polski skorzystali z Europejskiego Programu Naukowego Amgen. Program ASEP umożliwia studentom biologii, bioinżynierii i chemii zdobycie doświadczenia w najlepszych jednostkach badawczych i pracę pod kierunkiem światowej klasy naukowców. Siedmiu Polaków z uniwersytetów medycznych i wydziałów biochemicznych wyjechało do Cambrige University, Ludwig-Maximilians-Universit"t Mnchen i Instytutu Karolinska w Szwecji.
Polskie uczelnie techniczne cieszą się stopniowym wzrostem zainteresowania absolwentów szkół średnich, ale wciąż jest ono zbyt małe, by podołać potrzebom kształcenia nowych inżynierów - uważają rektorzy tych uczelni. W Poznaniu obraduje Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. W spotkaniu bierze udział 32 rektorów polskich uczelni.
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery iSC Career Journal organizuje Czaty Kariery z Ekspertami z najlepszych uczelni wyższych i urzędów pracy w Polsce.
W Akademii Ekonomicznej są jeszcze wolne miejsca na studia I stopnia. Rekrutacja trwa do 30 września!
Projekt opisujący i promujący sukcesy wszystkich regionów Polski minionego 20-lecia oraz pozytywny sposób myślenia o Polsce i naszych dokonaniach.
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie organizuje kursy przygotowujące do sprawdzianu z wiedzy o gospodarce. Kursy obejmują 58 godzin, na które składają się zajęcia z mikroekonomii, makroekonomii, geografii ekonomicznej, historii gospodarczej, podstaw zarządzania, polityki gospodarczej, integracji europejskiej i międzynarodowych stosunków gospodarczych.
Od września studenci Dolnośląskiej Szkoły Wyższej będą mogli jeszcze lepiej przygotować się do swojej pracy zawodowej. W ramach projektu „Jakość kształcenia potencjałem rozwoju Dolnośląskiej Szkoły Wyższej” chętni wezmą udział w dodatkowych praktykach zawodowych.
W nowym roku akademickim Wyższa Szkoła Ubezpieczeń w Krakowie wprowadza zupełnie nowe programy pomocowe.
Dobra wiadomość dla kandydatów – wciąż mogą dołączyć do grona studentów ASESORA. Ze względu na duże zainteresowanie naszymi studiami – Administracją i Pracą socjalną, rekrutacja na oba kierunki zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym została przedłużona do 16.10.2009 r.
III Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2009 odbędą się w dniach 7 - 9 października w Warszawie.
Zapraszamy wszystkich studentów do udziału w projekcie „Nie wyjeżdżaj – graj strategicznie”. Celem projektu jest nabycie nowych kompetencji oraz wzrost potencjału osobistego studentów, który stworzy nowe możliwości wyboru dróg kariery zawodowej z wykorzystaniem funduszy europejskich, jako alternatywy dla pracy poszukiwanej za granicą.
Organizatorem internetowego konkursu pod hasłem PRZYMIERZ SIĘ jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego – Instytucja Zarządzająca Programem Rozwój Polski Wschodniej (PO RPW).
Reprezentujący Polskę Aleksander Kubica i Wiktor Pilewski zdobyli 15 września w Paryżu pierwszą nagrodę w 21. Konkursie Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej. Młodzi ludzie, którzy chcą iść w ich ślady, do 31 października mogą składać prace w polskich eliminacjach następnej edycji konkursu.
Dobrze się uczysz, pomagasz innym, na koncie masz już osiągnięcia sportowe i artystyczne? Na takich studentów z warszawskich uczelni czeka 600 stypendiów im. Jana Pawła II w wysokości od 200 do 1500 zł miesięcznie.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności