Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Liczba polskich uczestników unijnego programu wymiany "Erasmus" nie przestaje rosnąć - w ciągu 10 lat skorzystało z niego prawie 80 tys. polskich studentów. Wciąż jednak niewielu obcokrajowców wybiera studia w Polsce.
Wydział Humanistyczny Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie uruchamia od nowego roku akademickiego na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych II stopnia z socjologii nową specjalność: socjologia ekonomiczna: rynek, państwo, instytucje.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie wraz z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym realizuje projekt pt. "Studia podyplomowe w zakresie nowoczesnych instrumentalnych metod analitycznych w badaniach bezpieczeństwa zdrowotnego zywności i pasz"
Od nowego roku akademickiego studiując w Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym J. Kochanowskiego w Kielcach możesz otrzymać stypendium 1000zł!
1 sierpnia 2009 roku wchodzi w życie Program Wspierania Mobilności Młodzieży (ang. Youth Mobility Program), kanadyjsko – polskie porozumienie dotyczące wzajemnej wymiany młodzieży informuje Ambasada Kanady w Warszawie.
Do końca rekrutacji pozostało już niewiele czasu. 31 lipca 2009 roku o godzinie 17:00 zakończymy przyjmowanie podań. Warto się pośpieszyć, bo na niektórych kierunkach miejsca już się kończą.
30 lipca 2009 r. przedstawiciele obu instytucji: prof. Włodzimierz Nykiel, Rektor UŁ i inż. Janusz Kazimierczak, Dyrektor Zespołu, podpisali umowę.
Mistrzowie Olimpijscy, trenerzy polskich medalistów i wybitni psychologowie poprowadzą zajęcia na kierunku „Psychologia Sportu”. Dwuletnie studia podyplomowe w tej dziedzinie otwiera Wydział Zamiejscowy Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie.
Dzięki zajęciom z odpowiedzialności społecznej firmy (CSR), etyki, czy środowiska, studenci nauczą się jak najlepiej podchodzić do dylematów moralnych w biznesie.
PKA wyróżniła Wyższą Szkołę Handlową m.in. za możliwość studiów i praktyk za granicą oraz za możliwość uzyskania podwójnego dyplomu ukończenia studiów, stworzenie warunków do nauki języków obcych, organizowanie zajęć z wykładowcami zagranicznymi, przyjmowanie studentów innych krajów na studia w WSH, prowadzenie zajęć w grupach międzynarodowych.
Serdecznie zapraszamy do zobaczenia w Altusie wystawy prac stedentów Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach z przedmiotu 'Akcent plastyczny we wnętrzu architektonicznym'.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy prac studentów Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.
Ponad milion euro na wspólne polsko-niemieckie projekty badawcze m.in. dotyczące historii Żydów na Śląsku, imprezy naukowe, jak np. konferencja "Medycyna i wojna - w perspektywie historycznej", programy stypendialne oraz kierunki studiów i sieci współpracy naukowej - przeznaczyła Polsko-Niemiecka Fundacja na Rzecz Nauki.
Konkurs na najlepszą pracę magisterską lub licencjacką o tematyce gdańskiej ogłosiły władze Gdańska. To jedna z inicjatyw w ramach planowanych przez miasto Gdańsk w 2010 roku obchodów 20-lecia samorządu.
Zespół 15 studentów Politechniki Wrocławskiej - PWR Racing Team - zajął siódme miejsce podczas zawodów Formula Student UK na słynnym torze Silverstone w Wielkiej Brytanii. W imprezie wzięło udział ponad dwa tysiące studentów, reprezentujących 105 uczelni z 23 krajów.
Zagraniczni studenci uczący się w Polsce mogą wystartować w konkursie "Interstudent". Najlepszy zagraniczny student w Polsce zdobędzie laptopa i popularność. Zgłoszenia można przesyłać do 19 października. Konkurs organizuje Fundacja "Perspektywy", a dofinansuje je Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Pokaż wszystkim, jak (nie)bezpieczna jest Twoja okolica!!!, a przy okazji - wygraj indeks na Uczelnię!!!
Wyślij do nas zdjęcie (MMS) najbardziej niebezpiecznego miejsca w Twojej najbliższej okolicy lub też zupełnie przypadkowo napotkanego w czasie wakacyjnych wypraw. Mogą to być np. wielkie wyrwy w jezdni, studzienki kanalizacyjne na placu zabaw, wystające przewody wysokiego napięcia, domy w stanie ruiny, a mimo to zamieszkiwane przez ludzi.
Od października na Uniwersytecie Śląskim będzie można studiować prawo angielskie i prawo Unii Europejskiej. Płatne zajęcia przygotował Wydział Prawa i Administracji UŚ wraz z British Law Centres. Chętni mogą się zgłaszać do 24 lipca.
Co wakacje tysiące studentów szuka zarobku poza Polską. Jednak ostatnio coraz trudniej o zatrudnienie i to w całej Europie. Czy nadchodzi kryzys pracy za granicą?
Zajęcia terenowe w Zatoce Gdańskiej, rejsy naukowe i zajęcia z ekosystemów morskich czekają na europejskich studentów Szkoły Letniej Marine Biology Summer School (MBSS).
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności