Znajdź nas na

4 lipca 2009 r. o godz. 11.00 w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie odbędzie się „Dzień otwarty" dla kandydatów na studia.

Miło nam poinformować, że Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej jako jedyna Uczelnia w Regionie oraz 7 w kraju otrzyma dofinansowanie z konkursu ogłoszonego przez MNiSWy w ramach Poddziałania 4.1.2 Zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Wyróżnienia "Orli Laur" trafiają do instytucji oraz osób, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju współpracy międzynarodowej.

Studia psychologia w biznesie łączą w sobie wiedzę z zakresu psychologii, prawa, marketingu i zarządzania niezbędną w pracy przyszłych menedżerów.

WSTiH w Gdańsku po raz kolejny otrzymała certyfikat "Wiarygodna Szkoła" na rok akademicki 2009/2010.

Na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie rusza nowy kierunek studiów podyplomowych - florystyka. "To szansa na zdobycie atrakcyjnego zawodu.

Studenci I roku DWSSP „ASESOR” legitymujący się świadectwem ukończenia szkoły średniej z tzw. „czerwonym paskiem” zapłacą tylko 50% czesnego za cały rok.

Dowiedz się więcej o nowym, profesjonalnym programie edukacyjnym.

1000 naukowców z całego świata badających kosmos przyjeżdża w lipcu na Uniwersytet Łódzki.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania „Copernicus” we Wrocławiu, we współpracy z „TestBenefit” i „testerzy.pl”, uruchamia nabór na nowe studia podyplomowe „Testowanie oprogramowania”.

Pierwsze miejsce w konkursie Uniwersytet Ernst & Young 2009 zajął zespół studentów IV roku specjalności Elektroniczny Biznes Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w składzie: Bartłomiej Jagodziński, Konrad Kapeluch, Michał Paulsk, Filip Szymański.

Jeszcze tylko do 30 czerwca można się zgłaszać do konkursu na najbardziej innowacyjne pomysły biznesowe - "Innowatorzy 2009".

Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Grażyna Prawelska-Skrzypek zapewniła w czwartek w Sejmie, że intencją ministerstwa nie jest ograniczenie kształcenia na kierunkach, które cieszą się największym zainteresowaniem studentów, lecz zmniejszenie oferty tych, które "nie przygotowują absolwentów do pracy i życia".

Nauczycielskie kolegia języków obcych i kolegia służby cywilnej będą włączone do systemu szkolnictwa wyższego. Są już podpisane porozumienia między minister szkolnictwa wyższego a ministrami edukacji i pracy o przejęciu tych szkół - poinformował w Sejmie wiceminister edukacji Zbigniew Marciniak.

Na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie rusza nowy kierunek studiów podyplomowych - florystyka. "To szansa na zdobycie atrakcyjnego zawodu. Zajęcia prowadzić będzie m.in. Grażyna Korzekwa - mistrzyni Polski we florystyce. Oprócz sztuki układania kwiatów w programie nauczania znajdzie się także marketing oraz prowadzenie działalności gospodarczej" - informuje rzecznik UR Izabella Majewska.

Studia na kierunku budownictwo w Politechnice Łódzkiej znalazły się wśród wybranych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zamawianych kierunków technicznych.

Od nowego roku akademickiego WSHiFM wprowadza nowe kierunki studiów - Bezpieczeństwo Narodowe oraz Pedagogika.

Przedstawiciele komitetu inicjatywy obywatelskiej "Przywracamy ulgi dla studentów" skierowali we wtorek do premiera Donalda Tuska list, w którym domagają się wyjaśnienia, dlaczego Platforma Obywatelska chce odrzucić projekt ustawowego przewrócenia 49-procentowej zniżki na przejazdy dla studentów, mimo poparcia, którego udzielił premier tej inicjatywie w grudniu 2008 roku.

Uczelnie otrzymają od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego 380 mln zł na realizację programu kierunków zamawianych.

Z myślą o obcokrajowcach, którzy planują studiować w Polsce, Wyższa Szkoła Ekonomiczno – Informatyczna w Warszawie zorganizowała kurs języka polskiego. Zajęcia będą trwały przez cały rok akademicki, a ich celem jest przygotowanie do rozpoczęcia studiów I i II stopnia na polskich uczelniach.