Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Dowiedz się więcej o nowym, profesjonalnym programie edukacyjnym.
1000 naukowców z całego świata badających kosmos przyjeżdża w lipcu na Uniwersytet Łódzki.
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania „Copernicus” we Wrocławiu, we współpracy z „TestBenefit” i „testerzy.pl”, uruchamia nabór na nowe studia podyplomowe „Testowanie oprogramowania”.
Pierwsze miejsce w konkursie Uniwersytet Ernst & Young 2009 zajął zespół studentów IV roku specjalności Elektroniczny Biznes Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w składzie: Bartłomiej Jagodziński, Konrad Kapeluch, Michał Paulsk, Filip Szymański.
Jeszcze tylko do 30 czerwca można się zgłaszać do konkursu na najbardziej innowacyjne pomysły biznesowe - "Innowatorzy 2009".
Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Grażyna Prawelska-Skrzypek zapewniła w czwartek w Sejmie, że intencją ministerstwa nie jest ograniczenie kształcenia na kierunkach, które cieszą się największym zainteresowaniem studentów, lecz zmniejszenie oferty tych, które "nie przygotowują absolwentów do pracy i życia".
Nauczycielskie kolegia języków obcych i kolegia służby cywilnej będą włączone do systemu szkolnictwa wyższego. Są już podpisane porozumienia między minister szkolnictwa wyższego a ministrami edukacji i pracy o przejęciu tych szkół - poinformował w Sejmie wiceminister edukacji Zbigniew Marciniak.
Na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie rusza nowy kierunek studiów podyplomowych - florystyka. "To szansa na zdobycie atrakcyjnego zawodu. Zajęcia prowadzić będzie m.in. Grażyna Korzekwa - mistrzyni Polski we florystyce. Oprócz sztuki układania kwiatów w programie nauczania znajdzie się także marketing oraz prowadzenie działalności gospodarczej" - informuje rzecznik UR Izabella Majewska.
Studia na kierunku budownictwo w Politechnice Łódzkiej znalazły się wśród wybranych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zamawianych kierunków technicznych.
Od nowego roku akademickiego WSHiFM wprowadza nowe kierunki studiów - Bezpieczeństwo Narodowe oraz Pedagogika.
Przedstawiciele komitetu inicjatywy obywatelskiej "Przywracamy ulgi dla studentów" skierowali we wtorek do premiera Donalda Tuska list, w którym domagają się wyjaśnienia, dlaczego Platforma Obywatelska chce odrzucić projekt ustawowego przewrócenia 49-procentowej zniżki na przejazdy dla studentów, mimo poparcia, którego udzielił premier tej inicjatywie w grudniu 2008 roku.
Uczelnie otrzymają od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego 380 mln zł na realizację programu kierunków zamawianych.
Z myślą o obcokrajowcach, którzy planują studiować w Polsce, Wyższa Szkoła Ekonomiczno – Informatyczna w Warszawie zorganizowała kurs języka polskiego. Zajęcia będą trwały przez cały rok akademicki, a ich celem jest przygotowanie do rozpoczęcia studiów I i II stopnia na polskich uczelniach.
Programy Clark University i SWPiZ umożliwiają otrzymanie prestiżowego dyplomu Master amerykańskiej uczelni Clark University w ramach ukończenia studiów magisterskich, podyplomowych lub MBA w języku angielskim.
Wybierz nowe studia podyplomowe w Wyższej Szkole Europejskiej! WSE od października 2009 uruchamia pierwszy w Polsce program studiów w dziedzinie badań nad pokojem i rozwojem globalnym.
Na mocy umowy podpisanej z Plagiat.pl, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu będzie od 23 czerwca br. używać Internetowego Systemu Antyplagiatowego Plagiat.pl do sprawdzania prac swoich studentów, ze względu na możliwe użycie w nich nieuprawnionych zapożyczeń.
W Łodzi tylko na Wydziale Matematyki i Informatyki UŁ można studiować kierunki matematyczne i informatyczne w ramach kierunków zamawianych.
Mateusz Batok, Marek Denis i Adrian Sroka zostali nagrodzeni w konkursie „Twoja Perspektywa”.
Rząd Irlandii przeznaczy od września br. 2500 darmowych miejsc na wyższych uczelniach dla bezrobotnych w ramach walki z kryzysem gospodarczym - zapowiedział w poniedziałek minister oświaty i nauki Batt O'Keeffe.
27 najwyżej ocenionych wniosków zostanie zrealizowanych w ramach konkursu "kierunków zamawianych". Program ma przyczynić się do zwiększenia liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności