Znajdź nas na

Studenci zachęcali w poniedziałek posłów do poparcia inicjatywy przywracającej 49-proc. zniżkę na przejazdy komunikacją kolejową i autobusową. Akcję prowadzono jednocześnie w kilku miastach Polski, m.in. w Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy i Słupsku.

Studenci oraz młodzi działacze organizacji pozarządowych mogą się już zgłaszać do udziału w międzynarodowym seminarium dotyczącym dialogu międzykulturowego.

Informujemy, iż kontrolowane ostatnio przez Państwową Komisję Akredytacyjną kierunki Zarządzanie oraz Zarządzanie oferowane na Wydziale Zamiejscowym w Tarnowie otrzymały ocenę POZYTYWNĄ.

Wraz z początkiem roku akademickiego 2009/2010 Ośrodek Naukowo-Badawczy Problematyki Kobiet UŁ otwiera Międzynarodowe Gender Studies: magisterskie studia II stopnia na kierunku "stosunki międzynarodowe".

Studenci Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie opracowali trzy projekty, które przyczyniły się do promocji wiedzy o Polsce wśród m.in. młodych Holendrów i Ukraińców. W programie spotkań znalazły się panele dyskusyjne, warsztaty i wycieczki po Polsce. W sobotę zakończył się jeden z nich - „Holland meets Poland..exploring history for better understanding".

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera przeprowadziła badania wśród pracodawców, które określiły, jakich umiejętności oczekują oni od absolwentów. Opinie na temat umiejętności przydatnych przy podejmowaniu pracy, w ankietach internetowych, wyrazili również absolwenci. Na podstawie otrzymanych wyników uczelnia modyfikuje program studiów i wprowadza nowe specjalności.

Z dumą i radością informujemy wszystkich, że Polski Uniwersytet Wirtualny rozpoczyna 15., jubileuszową rekrutację. Chcąc podkreślić fakt tego niecodziennego, historycznego w dziejach PUW-u wydarzenia, postanowiliśmy zainicjować go w dniu 15 czerwca.

Wystartowała druga edycja konkursu na najciekawszą pracę magisterską poświęconą pedagogice. Prace, obronione w latach 2008- 2009 można zgłaszać do końca roku. Organizatorem konkursu jest Wrocławskie Stowarzyszenie Wychowawców.

Warszawa, Poznań, Lublin, Białystok i Kielce to 5 miast, w których już w maju 2009 program „PROJEKTOR – wolontariat studencki” przeprowadzi cykl szkoleń z zakresu własności prywatnej.

Siedem osób odbędzie miesięczne, płatne staże w agencji marketingu zintegrowanego TEQUILA\Polska.

Od nowego roku akademickiego Olsztyńska Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania oraz Wydział Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej uruchamiają w Olsztynie czterosemestralne seminarium doktoranckie.

Warsztaty w laboratoriach naukowych sfinansuje młodym dziennikarzom Unia Europejska w ramach programu "Moja nauka" (MY SCIENCE).

Trzydziestu sześciu młodych polskich naukowców nagrodzono podczas drugiej w tym roku edycji programu "Stypendia konferencyjne". Wysokość dotacji wynosi od dwóch do siedmiu tysięcy złotych. Dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej (FNP) najwięcej osób - aż sześć - wyjedzie na konferencje naukowe do Wielkiej Brytanii, pięć do USA, a cztery do Francji.

Program partnerski Poznańskiej Wyższej Szkoły Biznesu i Języków Obcych (Poznań/Polska) oraz International Business Academy (Kolding/Dania), który umożliwia otrzymanie dyplomów obu Uczelni partnerskich.

Chciałbyś poznać zasady prowadzenia biznesu w kulturze, sztuce, turystyce kulturowej? A może zarządzać nowoczesną agencją artystyczną promującą młodych twórców? Jeżeli tak, to wybierz studia na specjalności Zarządzanie w kulturze, sztuce i turystyce kulturowej.

Zeszłoroczny raport Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wskazuje na wyraźny wzrost zainteresowania maturzystów specjalizacjami inżynierskimi. Na budownictwo pragnęło dostać się aż 21 tys. osób, plasując tym samym kierunek na 5. pozycji listy najpopularniejszych specjalizacji.

Program promocji przedsiębiorczości i innowacyjności w uczelniach wyższych województwa śląskiego "Start" rozpoczyna się właśnie w sześciu ośrodkach naukowych regionu. Liderem projektu jest Politechnika Śląska w Gliwicach.

Nie zwlekaj, zarejestruj się już dziś na www.konkursnapomysl.pl Masz w głowie pomysł na wynalazek? Weź udział w „Konkursie na pomysł” i uzyskaj zabezpieczenie interesów prawnych tylko dla siebie (uzyskanie patentu bądź prawa ochronnego na wzór użytkowy) oraz pomoc w pozyskaniu inwestora do komercyjnego zastosowania projektu.

Uniwersytet Gdański to największa uczelnia w regionie pomorskim, która pierwsza w kraju już w 2004 roku wprowadziła w pełnym zakresie boloński system kształcenia na wszystkich kierunkach studiów.

Biuro projektu „Uniwersytet otwarty na jutro” informuje, iż w ramach realizacji projektu prowadzone będą bezpłatne Zaoczne studia I stopnia na kierunku praca socjalna oraz Zaoczne studia II stopnia na kierunku pedagogika, specjalność pomoc społeczna i praca socjalna.