Znajdź nas na

Nauczycielskie kolegia języków obcych i kolegia służby cywilnej będą włączone do systemu szkolnictwa wyższego. Są już podpisane porozumienia między minister szkolnictwa wyższego a ministrami edukacji i pracy o przejęciu tych szkół - poinformował w Sejmie wiceminister edukacji Zbigniew Marciniak.

Na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie rusza nowy kierunek studiów podyplomowych - florystyka. "To szansa na zdobycie atrakcyjnego zawodu. Zajęcia prowadzić będzie m.in. Grażyna Korzekwa - mistrzyni Polski we florystyce. Oprócz sztuki układania kwiatów w programie nauczania znajdzie się także marketing oraz prowadzenie działalności gospodarczej" - informuje rzecznik UR Izabella Majewska.

Studia na kierunku budownictwo w Politechnice Łódzkiej znalazły się wśród wybranych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zamawianych kierunków technicznych.

Od nowego roku akademickiego WSHiFM wprowadza nowe kierunki studiów - Bezpieczeństwo Narodowe oraz Pedagogika.

Przedstawiciele komitetu inicjatywy obywatelskiej "Przywracamy ulgi dla studentów" skierowali we wtorek do premiera Donalda Tuska list, w którym domagają się wyjaśnienia, dlaczego Platforma Obywatelska chce odrzucić projekt ustawowego przewrócenia 49-procentowej zniżki na przejazdy dla studentów, mimo poparcia, którego udzielił premier tej inicjatywie w grudniu 2008 roku.

Uczelnie otrzymają od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego 380 mln zł na realizację programu kierunków zamawianych.

Z myślą o obcokrajowcach, którzy planują studiować w Polsce, Wyższa Szkoła Ekonomiczno – Informatyczna w Warszawie zorganizowała kurs języka polskiego. Zajęcia będą trwały przez cały rok akademicki, a ich celem jest przygotowanie do rozpoczęcia studiów I i II stopnia na polskich uczelniach.

Programy Clark University i SWPiZ umożliwiają otrzymanie prestiżowego dyplomu Master amerykańskiej uczelni Clark University w ramach ukończenia studiów magisterskich, podyplomowych lub MBA w języku angielskim.

Wybierz nowe studia podyplomowe w Wyższej Szkole Europejskiej! WSE od października 2009 uruchamia pierwszy w Polsce program studiów w dziedzinie badań nad pokojem i rozwojem globalnym.

Na mocy umowy podpisanej z Plagiat.pl, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu będzie od 23 czerwca br. używać Internetowego Systemu Antyplagiatowego Plagiat.pl do sprawdzania prac swoich studentów, ze względu na możliwe użycie w nich nieuprawnionych zapożyczeń.

W Łodzi tylko na Wydziale Matematyki i Informatyki UŁ można studiować kierunki matematyczne i informatyczne w ramach kierunków zamawianych.

Mateusz Batok, Marek Denis i Adrian Sroka zostali nagrodzeni w konkursie „Twoja Perspektywa”.

Rząd Irlandii przeznaczy od września br. 2500 darmowych miejsc na wyższych uczelniach dla bezrobotnych w ramach walki z kryzysem gospodarczym - zapowiedział w poniedziałek minister oświaty i nauki Batt O'Keeffe.

27 najwyżej ocenionych wniosków zostanie zrealizowanych w ramach konkursu "kierunków zamawianych". Program ma przyczynić się do zwiększenia liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy.

27 najwyżej ocenionych wniosków zostanie zrealizowanych w ramach konkursu "kierunków zamawianych". Program ma przyczynić się do zwiększenia liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy. W tej edycji Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zwiększyło pulę środków trzykrotnie - do 200 mln zł.

Politechnika Łódzka jako jedyna uczelnia w Polsce i jedna z 22 uczelni w Europie uzyskała prestiżowy certyfikat „ECTS Label” nadawany przez Komisję Europejską. Certyfikat potwierdza, że PŁ prawidłowo stosuje system ECTS jako system transferu i akumulacji punktów zaliczeniowych.

Wyższa Szkoła Handlowa objęła patronat nad Młodzieżowym Biurem Prasowym, aby wspierać młodych, pełnych pasji twórców.

III edycja ogólnopolskich rozgrywek Marketplace okazała się wielkim sukcesem dla studentów Ekonomii w WSIiZ, którzy zajęli I miejsce i tym samym zostali mistrzami Polski w zarządzaniu wirtualnym przedsiębiorstwem.

Pierwsze w Polsce studia pozwalające doskonalić kompetencje w dziedzinie współpracy rozwojowej w krajach post – konfliktowych, krajach transformacji i krajach rozwijających się.

4 lipca 2009 r. o godz. 11.00 w Wydziale Zamiejscowym SWPS we Wrocławiu (w auli przy ul. Grunwaldzkiej 98) odbędą się „Drzwi otwarte".