Studia - artykuły

Znajdź nas na    
20 tys. złotych otrzyma autor najlepszej pracy akademickiej o tematyce z zakresu innowacji. Konkurs na prace oraz gra internetowa, przybliżającą zasady prowadzenia działalności gospodarczej to projekt "Inneo", w którym mogą wziąć udział studenci, absolwenci, doktoranci i pracownicy naukowi.
11 pomorskich uczelni będzie współpracować w zakresie badań: edukacji, kultury, innowacji, sportu, turystyki i rekreacji, wykorzystując swój potencjał intelektualny, zasoby ludzkie i finansowe oraz zaplecze techniczne i organizacyjno-informatyczne.
Premier Donald Tusk zapewnił w niedzielę podczas spotkania z przedstawicielami wrocławskich uczelni, że rząd nie będzie oszczędzał na nauce.
Czy własność intelektualna może być kluczem do konkurencyjnej gospodarki? To temat do rozważań dla autorów innowacji i wynalazków, przedsiębiorców, pracodawców, inwestorów i finansistów. Naukowcy nie mają wątpliwości, że tak właśnie jest.
Naucz się, jak wprowadzać w praktykę zasady zrównoważonego rozwoju w społecznościach lokalnych, firmach, instytucjach i życiu osobistym.
W maju i czerwcu na uczelniach technicznych w całym kraju prezentowana jest szósta edycja projektu edukacyjnego "Silesianum Professional". Najbliższa prezentacja odbędzie się we wtorek, 19 maja, na Politechnice Wrocławskiej. Projekt łączy pracę i naukę, a jednocześnie pomaga w starcie zawodowym młodym absolwentom kierunków technicznych, bez profesjonalnego doświadczenia.
26 uczelni z Warszawy, Siedlec, Puław, Łukowa, Lublina, Józefowa, Wołomina i Mińska Mazowieckiego zaprezentuje swoją ofertę edukacyjną podczas I Targów Szkół Wyższych, które odbędą się w sobotę, 16 maja w Mińsku Mazowieckim.
Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na unikatowy, jedyny w Polsce kierunek Mikrobiologia.
Czy własność intelektualna może być kluczem do konkurencyjnej gospodarki? To temat do rozważań dla autorów innowacji i wynalazków, przedsiębiorców, pracodawców, inwestorów i finansistów. Naukowcy nie mają wątpliwości, że tak właśnie jest. Sześć największych państwowych szkół wyższych w Polsce wraz z partnerami wspólnie opracowuje program studiów magisterskich dotyczących własności intelektualnej.
Biuro Edukacyjne Europejskie Agencji Kosmicznej ESA ogłosiło konkurs dla studentów. W rywalizacji mogą startować Polacy. Studenci mogą zaproponować eksperymenty z dziedziny mikrograwitacji, które zostaną wykonane podczas parabolicznych lotów statku powietrznego Airbus A300 Zero-G.
Program Kariera 2009 jest już szóstą edycją. Cieszył się dużym zainteresowaniem (blisko 400 aplikacji w ostatnich latach), wyłonił prawie 50 laureatów, którzy w kilku przypadkach, są obecnie pracownikami spółek zrzeszonych w PRB.
Absolwent zdobywa podstawową wiedzę z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych i technicznych (w tym z zakresu informatyki, jako dyscypliny nauk ścisłych i technicznych) oraz wiedzę specjalistyczną z obszaru geodezji i kartografii.
Politechnika Warszawska zajęła I miejsce wśród uczelni technicznych, I miejsce w kategorii "Prestiż wśród pracodawców" oraz IV miejsce w ogólnym zestawieniu uczelni wyższych w kraju w rankingu Rzeczpospolitej i Wydawnictwa Perspektywy.
Już po raz 10 miesięcznik edukacyjny „Perspektywy” i „Rzeczpospolita” ogłosiły wyniki Rankingu Szkół Wyższych. W uroczystości, podczas której ogłoszono wyniki tegorocznej edycji rankingu, uczestniczyła podsekretarz stanu, prof. Grażyna Prawelska-Skrzypek.
Uniwersytet Jagielloński o jedną dziesiątą punktu przed Warszawskim - taki jest rezultat najnowszego rankingu polskich uczelni akademickich, ogłoszony przez "Rzeczpospolitą" i miesięcznik "Perspektywy".
W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie poselskiego projektu nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym i ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Warszawska Uczelnia zaprasza na Wielka Majówkę! W programie między innymi: konkurs "Start po indeks", pokazy, wystawy, kiermasze, zwiedzanie laboratoriów.
Już niedługo rozpoczną się zapisy na specjalność orientalną, czyli studia drugiego stopnia (dwuletnie, magisterskie)na kierunku stosunki międzynarodowe na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego.
11 uczelni (w tym SGH) oraz 3 wydziały nagrodzono 17 kwietnia 2009 r. certyfikatami Uczelnia walcząca z plagiatami oraz Wydział walczący z plagiatami. Certyfikaty zostały przyznane przez Plagiat.pl podczas gali będącej częścią konferencji "Plagiatowanie chorobą cywilizacji XXI wieku? Jakość kształcenia oraz problem kradzieży dóbr intelektualnych w nauce, kulturze, biznesie i polityce".
Uniwersytet Ekonomiczny zaprasza na międzywydziałowe modułowe studia podyplomowe, które skierowane są do osób posiadających wykształcenie wyższe nieekonomiczne (humanistyczne, przyrodnicze, techniczne) oraz doświadczenie zawodowe.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności