Znajdź nas na

20 tys. złotych otrzyma autor najlepszej pracy akademickiej o tematyce z zakresu innowacji. Konkurs na prace oraz gra internetowa, przybliżającą zasady prowadzenia działalności gospodarczej to projekt "Inneo", w którym mogą wziąć udział studenci, absolwenci, doktoranci i pracownicy naukowi.

11 pomorskich uczelni będzie współpracować w zakresie badań: edukacji, kultury, innowacji, sportu, turystyki i rekreacji, wykorzystując swój potencjał intelektualny, zasoby ludzkie i finansowe oraz zaplecze techniczne i organizacyjno-informatyczne.

Premier Donald Tusk zapewnił w niedzielę podczas spotkania z przedstawicielami wrocławskich uczelni, że rząd nie będzie oszczędzał na nauce.

Czy własność intelektualna może być kluczem do konkurencyjnej gospodarki? To temat do rozważań dla autorów innowacji i wynalazków, przedsiębiorców, pracodawców, inwestorów i finansistów. Naukowcy nie mają wątpliwości, że tak właśnie jest.

Naucz się, jak wprowadzać w praktykę zasady zrównoważonego rozwoju w społecznościach lokalnych, firmach, instytucjach i życiu osobistym.

W maju i czerwcu na uczelniach technicznych w całym kraju prezentowana jest szósta edycja projektu edukacyjnego "Silesianum Professional". Najbliższa prezentacja odbędzie się we wtorek, 19 maja, na Politechnice Wrocławskiej. Projekt łączy pracę i naukę, a jednocześnie pomaga w starcie zawodowym młodym absolwentom kierunków technicznych, bez profesjonalnego doświadczenia.

26 uczelni z Warszawy, Siedlec, Puław, Łukowa, Lublina, Józefowa, Wołomina i Mińska Mazowieckiego zaprezentuje swoją ofertę edukacyjną podczas I Targów Szkół Wyższych, które odbędą się w sobotę, 16 maja w Mińsku Mazowieckim.

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na unikatowy, jedyny w Polsce kierunek Mikrobiologia.

Czy własność intelektualna może być kluczem do konkurencyjnej gospodarki? To temat do rozważań dla autorów innowacji i wynalazków, przedsiębiorców, pracodawców, inwestorów i finansistów. Naukowcy nie mają wątpliwości, że tak właśnie jest. Sześć największych państwowych szkół wyższych w Polsce wraz z partnerami wspólnie opracowuje program studiów magisterskich dotyczących własności intelektualnej.

Biuro Edukacyjne Europejskie Agencji Kosmicznej ESA ogłosiło konkurs dla studentów. W rywalizacji mogą startować Polacy. Studenci mogą zaproponować eksperymenty z dziedziny mikrograwitacji, które zostaną wykonane podczas parabolicznych lotów statku powietrznego Airbus A300 Zero-G.

Program Kariera 2009 jest już szóstą edycją. Cieszył się dużym zainteresowaniem (blisko 400 aplikacji w ostatnich latach), wyłonił prawie 50 laureatów, którzy w kilku przypadkach, są obecnie pracownikami spółek zrzeszonych w PRB.

Absolwent zdobywa podstawową wiedzę z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych i technicznych (w tym z zakresu informatyki, jako dyscypliny nauk ścisłych i technicznych) oraz wiedzę specjalistyczną z obszaru geodezji i kartografii.

Politechnika Warszawska zajęła I miejsce wśród uczelni technicznych, I miejsce w kategorii "Prestiż wśród pracodawców" oraz IV miejsce w ogólnym zestawieniu uczelni wyższych w kraju w rankingu Rzeczpospolitej i Wydawnictwa Perspektywy.

Już po raz 10 miesięcznik edukacyjny „Perspektywy” i „Rzeczpospolita” ogłosiły wyniki Rankingu Szkół Wyższych. W uroczystości, podczas której ogłoszono wyniki tegorocznej edycji rankingu, uczestniczyła podsekretarz stanu, prof. Grażyna Prawelska-Skrzypek.

Uniwersytet Jagielloński o jedną dziesiątą punktu przed Warszawskim - taki jest rezultat najnowszego rankingu polskich uczelni akademickich, ogłoszony przez "Rzeczpospolitą" i miesięcznik "Perspektywy".

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie poselskiego projektu nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym i ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Warszawska Uczelnia zaprasza na Wielka Majówkę! W programie między innymi: konkurs "Start po indeks", pokazy, wystawy, kiermasze, zwiedzanie laboratoriów.

Już niedługo rozpoczną się zapisy na specjalność orientalną, czyli studia drugiego stopnia (dwuletnie, magisterskie)na kierunku stosunki międzynarodowe na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego.

11 uczelni (w tym SGH) oraz 3 wydziały nagrodzono 17 kwietnia 2009 r. certyfikatami Uczelnia walcząca z plagiatami oraz Wydział walczący z plagiatami. Certyfikaty zostały przyznane przez Plagiat.pl podczas gali będącej częścią konferencji "Plagiatowanie chorobą cywilizacji XXI wieku? Jakość kształcenia oraz problem kradzieży dóbr intelektualnych w nauce, kulturze, biznesie i polityce".

Uniwersytet Ekonomiczny zaprasza na międzywydziałowe modułowe studia podyplomowe, które skierowane są do osób posiadających wykształcenie wyższe nieekonomiczne (humanistyczne, przyrodnicze, techniczne) oraz doświadczenie zawodowe.