Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Z początkiem nowego roku akademickiego przyszli studenci Wydział Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego będą mogli wybrać nową specjalizację. Mowa o ekofizyce, która łączy w sobie dwie dziedziny nauki - fizykę i ekologię.
Ostatni dzwonek!!! Dołącz do naszego zespołu na dwa miesiące wakacji i sprawdź się realizując własny projekt w wybranym dziale
Na polskich politechnikach zaledwie 25 proc. ogólnej liczby studentów stanowią kobiety. Na kierunkach stricte technicznych - jak elektryka, mechatronika czy elektronika - ten odsetek ten wynosi od kilku do kilkunastu procent. Aby zmienić istniejącą sytuację i zachęcić gimnazjalistki i licealistki do studiowania na kierunkach ścisłych, Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) oraz Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" już drugi rok z rzędu organizują akcję "Dziewczyny na Politechniki!".
23 kwietnia 2009 r. Politechnika Śląska po raz drugi bierze udział w akcji Dziewczyny na Politechniki! Na dziewczyny czekają m.in. pokazy robotów, które zaparzą m.in. kawę i herbatę, badania kosmetyków, włosów, skóry i paznokci za pomocą specjalistycznych mikroskopów czy roboty mobilne.
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zaprasza na Dzień Integracji krakowskich uczelni wyższych.
Już wkrótce w 14 ośrodkach akademickich odbędą się Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych. Będzie to czwarta edycja projektu, organizowanego jednocześnie na 20 wydziałach prawa i administracji w Polsce w celu umożliwienia spotkania przyszłych prawników z potencjalnymi pracodawcami.
Wakacje to idealny czas na poznawanie nowych ludzi oraz postawienie pierwszych kroków w wymarzonym zawodzie.
Uroczysta inauguracja studiów stacjonarnych I stopnia trwających 3,5 roku (7 semestrów) nastąpi dnia 1 października 2009 roku. Absolwent studiów
I stopnia kierunku Architektura Krajobrazu otrzymuje tytuł zawodowy inżyniera architektury krajobrazu.
Texas Holdem – jedna z najmłodszych i najciekawszych odmian pokera zdobywa coraz większą popularność w Polsce, głownie wśród młodych ludzi. ParadisePoker.com® – jeden ze światowych liderów pokera on-line, na początku marca rozpoczął na swoim serwisie internetowym rozgrywki Ligi Studenckiej.
Gemalto - światowy lider w dziedzinie cyfrowych systemów bezpieczeństwa przedstawia wyniki ogólnopolskiego badania na temat funkcjonowania elektronicznych legitymacji studenckich na polskich uczelniach.
Uniwersytet Śląski zaprasza na V Festiwal Nauki, wydarzenie promujące naukę oraz kulturę studencką. W czasie Festiwalu Nauki odbędą się również Dni Otwarte, podczas których kandydaci otrzymają komplet informacji dotyczący rekrutacji i możliwości rozwoju, programów wymiany międzynarodowej, będą mogli zwiedzić nowoczesne obiekty śląskiej Alma Mater, a także uczestniczyć w wykładach otwartych oraz konferencjach popularno-naukowych.
Uniwersytet londyńskiego City (City University) od najbliższego roku akademickiego wprowadza do swego programu nauczania pierwsze na świecie magisterskie studia, poświęcone inwigilacji - donosi "Guardian".
Troje studentów zarządzania w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu otrzymało prestiżowe stypendia naukowe Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości z Łodzi, kierowanej przez prof. Jerzego Dietla.
14 kwietnia ruszyła kolejna, VI edycja konkursu stażowego agencji marketingu zintegrowanego TEQUILA\Polska „TEQUILA\ dla najlepszych”.
Dla absolwentów studiów licencjackich Akademia Ekonomiczna proponuje możliwość uzyskania w ciągu dwóch lat dyplomu trzech uczelni: Akademii Ekonomicznej w Katowicach, Polska, University of Technology w Brnie, Czechy oraz Nottingham Trent University w Nottingham, Wielka Brytania. Propozycja wydaje się doskonała na trudniejsze warunki na rynku pracy.
Kwietniowy tydzień od 17.04.2009 do 25.04.2009 pod nazwą "Odstresuj się..2edycja" to kontynuacja pomysłu akcji, która w roku 2008 okazała się wielkim sukcesem organizacyjnym - "Odstresuj się przed maturą".
6 kwietnia 2009 roku Pani Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Barbara Kudrycka spotkała się ze studentami WSIiZ. Po co? Może zabrzmi to dziwnie, bo politycy przyzwyczaili nas już do myślenia, że załatwiają swoje partykularne interesy, ale Pani Minister odwiedziła Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, by wysłuchać głosu studentów w sprawie reformy szkolnictwa wyższego. Wysłuchać i wziąć pod uwagę.
Zgłoś się już dziś i znajdź swoje miejsce w Danone!
18 kwietnia 2009 roku w Klubie XIII Muz szesnastu studentów wydziałów prawa i administracji z całej Polski stanie do walki o tytuł najlepszego mówcy sądowego podczas Finału XIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego, organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland.
Nawet 10 tysięcy złotych mogą zdobyć studenci studiów doktoranckich, których prace naukowo-badawcze przyczyniają się do rozwoju strategicznych obszarów regionu określonych w "Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Małopolskiego 2008 - 2013". Wnioski o przyznanie stypendium można zgłaszać od 15 do 24 kwietnia.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności