Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Amerykańskie, francuskie, niemieckie, norweskie i polskie doświadczenia w dziedzinie współpracy uczelni technicznych z przemysłem, osiągnięcia polskich inżynierów za granicą - zwłaszcza w przemyśle lotniczym, helikopterowym, w dziedzinie zaawansowanych technologii oraz bezpieczeństwa jądrowego - to główne wątki referatów, jakie zostaną wygłoszone podczas I sympozjum "Polski inżynier w kraju i na świecie", zorganizowanego przez Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie.
Prof. Barbara Kudrycka - minister nauki i szkolnictwa wyższego objęła honorowy patronat nad tegoroczną, trzecią już, edycją Krajowego Konkursu na Rozwiązanie Innowacyjne Opracowane przez Młodych Wynalazców.
Na projekty aplikacyjne mające zastosowanie w gospodarce realizowane przez studentów, absolwentów i doktorantów, młodzi badacze mogą otrzymać pieniądze w ramach pierwszej edycji programu Ventures.
Uczciwość w obowiązkach studenta to domena najdzielniejszych. Studenci, którzy najmniej ściągali dostawali również najwyższe noty w testach psychologicznych badających odwagę.
Idea solidarności międzypokoleniowej zakłada, że pokolenie dzieci zaciąga w ramach systemu kredyt od pokolenia rodziców na sfinansowanie kosztów własnego kształcenia, a następnie w trakcie swojej dojrzałości zawodowej spłaca go, zasilając fundusz emerytalny poprzedników.
Dwóch studentów z Kolonii stworzyło w internecie wyszukiwarkę toalet publicznych w Niemczech dla wszystkich, którzy są w pilnej potrzebie.
Aby umożliwić białoruskim studentom uczestniczenie w zajęciach na polskich uczelniach, polski rząd oraz białoruska opozycja powołały w 2006 roku specjalny Program Stypendialny im. Konstantego Kalinowskiego.
Centrum Edukacji i Kultury wybudują wspólnie Akademia Sztuk Pięknych i Akademia Ekonomiczna w Katowicach - poinformował rzecznik ASP Mirosław Rusecki.
Sędzią będzie można zostać po aplikacji albo stażu referendarskim lub asystenckim, a także przechodząc z innych zawodów prawniczych - tak rząd postanowił zastąpić uznaną za niekonstytucyjną instytucję asesora sędziowskiego.
Więcej osób będzie mogło wziąć udział w programach wymiany studentów, naukowców i nauczycieli między Polską i USA w ramach Programu Fulbrighta - to cel polsko-amerykańskiej umowy, na ratyfikację której 7 sierpnia wyraził zgodę Senat.
Politechnika krakowska komercjalizuje z powodzeniem wyniki prac swoich naukowców. W okresie wakacyjnym zawarto aż cztery umowy licencyjne. Przedsiębiorcy kupili prawa do korzystania z innowacyjnych rozwiązań w zakresie chemii polimerów i chemii przemysłowej.
Prof. Marek Safjan, red. Jan Pospieszalski, red. Tomasz Terlikowski, dr Dariusz Karłowicz i wielu, wielu innych. Kultura i cywilizacja Europy, magia telewizji, człowiek jako osoba, godność, przywództwo. Ciekawe tematy i znakomici prowadzący, a wszystko w scenerii Puszczy Kampinoskiej.
Dolnośląska Szkoła Wyższa przygotowała konsultacje z języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, WOS- u oraz fizyki i historii dla tegorocznych maturzystów, którzy zdają w sierpniu egzamin poprawkowy.
Ponad pół miliona osób skorzystało z dofinansowanych przez Europejski Fundusz Społeczny szkoleń i studiów podyplomowych. Ponad 94 proc. uczestników jest zadowolonych z podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych i wysoko ocenia przydatność tego typu projektów.
Politechnika Szczecińska i Akademia Rolnicza w Szczecinie połączą się i razem będą tworzyć Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Senat poparł ustawę umożliwiającą to połączenie.
Więcej osób będzie mogło wziąć udział w programach wymiany studentów, naukowców i nauczycieli między Polską i USA w ramach Programu Fulbrighta - to cel polsko-amerykańskiej umowy, na ratyfikację której Senat wyraził w czwartek zgodę.
Nie będzie wydłużania terminów rekrutacji na studia pierwszego stopnia ( stacjonarne, dzienne) w Uniwersytecie Śląskim dla osób zdających maturalne egzaminy poprawkowe w sierpniu. Nie ma takich możliwości ustawowych. Wszystkie kwestie dotyczące rekrutacji muszą i są ustalane i podawane do publicznej wiadomości z wyprzedzeniem. Nie można zmieniać reguł w trakcie rozpoczętego naboru.
Pod adresem http://www.petycje.pl/3365 można wyrazić swój pogląd na temat likwidacji indeksu, który w opinii wielu studentów utrudnia im życie.
Fundacja Bayer Science & Education rozpoczęła drugą turę przyznawania pomocy finansowej, przeznaczając 150 000 EUR na stypendia zagraniczne. Już teraz przedsiębiorczy studenci mogą ponownie ubiegać się o przyznanie stypendium zagranicznego na realizację projektów badawczych.
Najlepszy polski artykuł prasowy o tematyce popularnonaukowej otrzyma nagrodę im. Karola Sabatha przyznawaną przez Polskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Naukowych Naukowi.pl Na laureata konkursu czeka "sława, chwała i 2 tys. złotych" - piszą organizatorzy, zapraszając do rywalizacji autorów artykułów opublikowanych pomiędzy 1 sierpnia 2007 roku a 31 lipca 2008 roku. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 września br.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności