Znajdź nas na

Doktoranci z Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu i Mołdowy mogą starać się o stypendia w ramach Programu Stypendialnego im. Hugona Steinhausa w roku akademickim 2008/2009.

Od przyszłego roku akademickiego w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi będzie nowa specjalność o nazwie - techniki teatralne, filmowe i telewizyjne. "Inicjatywa wyszła od ministra Bogdana Zdrojewskiego i przyjęliśmy ją z wielkim entuzjazmem" - powiedział prof. Grzegorz Chojnacki, rektor ASP w Łodzi.

Decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych - 09 maja 2008r. Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa uzyskała zgodę na prowadzenie studiów poza granicami Polski.

Sejmowe komisje Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Spraw Zagranicznych poparły projekt ustawy o ratyfikacji nowej umowy między rządami RP i Stanów Zjednoczonych ws. współpracy w ramach Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta.

O granty na badania empiryczne szeroko rozumianych psychologicznych i społecznych aspektów Internetu mogą starać się wszyscy badacza, niezależnie od tytułu naukowego i afiliacji, także studenci osoby niezwiązane obecnie z uczelniami. Grant Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej (PSPS) wynosi 10 tys. złotych, jest on finansowany przez portal Gazeta.pl. Zgłoszenia można nadsyłać do końca lipca.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina o konkursie na najlepszą pracę magisterską poświęconą ochronie konkurencji. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 5 tys. zł brutto. Zgłoszenia należy przesyłać do 30 października 2008 roku.

Miasto Wrocław wraz z Uniwersytetem Wrocławskim i Politechniką Wrocławską - Fundatorzy Programu Stypendialnego im. Hugona Steinhausa oraz Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego – administrator Programu ogłaszają konkurs otwarty dla kandydatów z Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu i Mołdowy na stypendia doktoranckie im. Hugona Steinhausa w roku akademickim 2008/2009.

Młodzi badacze i ich promotorzy, którzy poświęcili swoją pracę zagadnieniom związanym z dziejami i dorobkiem wychodźstwa polskiego w XX wieku, mogą ubiegać się o Nagrodę "Archiwum Emigracji" Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rusza kolejna edycja konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie z tej dziedziny.

IV edycja Polsko-Niemieckiej Akademii Dziennikarskiej to sześciodniowe warsztaty i seminaria skierowane do studentek i studentów dziennikarstwa oraz kierunków pokrewnych, a także wszystkich tych, których interesuje magia świata mediów oraz rola polsko-niemieckiej współpracy na rzecz przy-szłości wielokulturowej Europy.

13 lipca br. dobiegła końca kolejna edycja Kongresu Edukacji Matematycznej, która w tym roku odbyła się w Meksyku.

Nowy wydział quantum information miał być hitem oferty na Uniwersytecie Gdańskim. Nikt się jednak nie
zgłosił.

Sejmowe komisje Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Spraw Zagranicznych poparły projekt ustawy o ratyfikacji nowej umowy między rządami RP i Stanów Zjednoczonych ws. współpracy w ramach Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta.

Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego wraz ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego ogłaszają nabór uczestników Drugiej Szkoły Polsko-Rosyjskiej "Historia-Polityka-Kultura" dla doktorantów i młodych badaczy zajmujących się naukowo szeroko rozumianą problematyką stosunków polsko-rosyjskich.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę rankingową projektów złożonych na konkurs w ramach poddziałania 4.1.1 "Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni".

Wiedzę z zakresu psychologii, socjologii, ekonomii, medycyny i prawa łączy nowatorska dyscyplina nauki,zajmująca się problemami i przemianami współczesnej rodziny. Kierunek studiów kształcący terapeutów i doradców rodzinnych uruchomiła Dolnośląska Szkoła Wyższa.

OPTeam S.A., czołowy polski producent i integrator systemów wykorzystujących technologię kart elektronicznych, poinformował o realizowaniu kolejnych dwóch projektów wdrożenia systemów elektronicznych legitymacji studenckich (SELS): w Akademii Ekonomicznej w Katowicach i w Politechnice Radomskiej.

3465 miejsc czeka na kandydatów na studia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w roku akademickim 2008/2009. Minister Zdrowia w porozumieniu z Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił tegoroczne limity przyjęć na studia medyczne.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę rankingową projektów złożonych na konkurs w ramach poddziałania 4.1.1 "Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni".

14 warszawskich uczelni planuje stworzyć konsorcjum, mające pozyskiwać i obsługiwać zagranicznych studentów.

Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk oraz podyplomowe Gender Studies im. Marii Konopnickiej i Marii Dulębianki przy IBL PAN organizują konkurs na najlepszą pracę magisterską z literaturoznawstwa (historia, teoria i antropologia literatury, analiza dyskursu), mieszczące się w obrębie szeroko pojętych studiów kobiecych, gender i queer studies.