Studia - artykuły

International Security and Development (ISAD) is an international MA programme of studies addressed to students from all over the world who are interested in security and development issues.
Studia w Instytucie Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Jak zabezpieczyć się przed smogiem? Czy zażywamy za dużo leków? Czy dieta bez glutenu jest dla każdego? Jak zarządzać szpitalem lub przychodnią? Czy szczepić dzieci? Na te pytania odpowiada nauka, określana mianem zdrowia publicznego. Łączy ona w sobie wiedzę z zakresu wielu dyscyplin, służąc zapobieganiu chorobom, przedłużaniu życia i promowaniu zdrowia społeczeństwa. Medycyna skupia się przede wszystkim na zdrowiu i chorobie pacjenta, zaś zdrowie publiczne ukierunkowane jest na badanie tych zjawisk oraz działanie w skali populacyjnej, ponadjednostkowej.
Pierwsze miejsce w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017 przypadło ex aequo Uniwersytetowi Jagiellońskiemu oraz Uniwersytetowi Warszawskiemu.
2 czerwca 2017 r. w czasie posiedzenia kolegium rektorskiego w Collegium Novum UJ, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przyjął symboliczną statuetkę z okazji znalezienia się przez Uniwersytet, jako jedyna uczelnia w Polsce, na liście 100 najbardziej innowacyjnych uczelni w Europie w rankingu agencji Thomson Reuters.
Uniwersytet Jagielloński awansował w rankingu Europe's Most Innovative Universities 2017 i pozostaje jedyną uczelnią z Polski oraz z Europy Środkowo-Wschodniej, która została zaliczona do tego prestiżowego grona. Listę 100 najbardziej innowacyjnych europejskich szkół wyższych, na podstawie analizy publikacji naukowych i danych patentowych z lat 2010- 2015, po raz drugi opracowała agencja Thomson Reuters.
Uniwersytet Jagielloński to najwyżej notowana polska uczelnia w światowym rankingu CWUR - The Center for World University Rankings. Wśród 1000 notowanych w nim szkół wyższych sklasyfikowano 9 polskich uniwersytetów i politechnik . Na czele, niezmiennie od lat, amerykański Uniwersytet Harvarda, najbogatsza uczelnia świata.
Uniwersytet Jagielloński zaprasza na studia. 15 czerwca 2016 roku rozpoczął się lipcowo-sierpniowy nabór dla cudzoziemców oraz na studia prowadzone w językach obcych w roku akademickim 2016/2017.
Ochrona prawna dzieł naukowych, kwestie współautorstwa, ochrona wyników badań, możliwości korzystania z materiałów internetowych – o te i wiele innych zagadnień możecie zapytać dr Krzysztofa Felchnera z Katedry Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W roku akademickim 2016/17 Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza na studia magisterskie na kierunku Europeistyka, specjalność wiedza o Holokauście i totalitaryzmach. Studia te, realizowane wspólnie z Instytutem Europeistyki (IE) to pierwsze tego typu studia w Polsce.
Rokrocznie Uniwersytet wzbogaca swoją ofertę studiów. Od roku akademickiego 2016/2017 są to m.in. specjalności neuropsychologia i neurokognitywistyka na psychologii, kierunek bioinformatyka z biofizyką stosowaną czy specjalność filologia germańska z językiem angielskim na neofilologii.
Jagiellońskie Centrum Językowe (JCJ) UJ jako pierwsza jednostka akademicka w Polsce otrzymało akredytację międzynarodowej organizacji EAQUALS. Certyfikat jakości przyznany został po audycie obejmującym różne aspekty działalności dydaktycznej Centrum. To prestiżowe wyróżnienie stawia JCJ w międzynarodowej elicie instytucji zajmujących się nauczaniem języków obcych.
W tym roku Uniwersytet Jagielloński świętuje jubileusz - rocznicę 650-lecia założenia uczelni. Z tej okazji zaplanowano wiele ciekawych imprez i uroczystości. Przedstawiamy harmonogram najważniejszych wydarzeń związanych z obchodami tego Jubileuszu.
Poprzednie
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
 
Polityka Prywatności