Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Najlepsze szkoły biznesowe z Europy Środkowej już doganiają swoich konkurentów z Zachodu, choć jeszcze pewien dystans dzieli je od pierwszej dziesiątki, którą w tym roku otwierają HEC Paris, London Business School, Uniwersytet Bocconi i Uniwersytet St. Gallen. Największe szanse na awans do europejskiej „ligi bluszczowej” ma Akademia Leona Koźmińskiego, która jest liderem regionu.
„Financial Times” przygotował ranking stu najlepszych programów Executive MBA na świecie. Dominują w nim programy międzynarodowe, a nawet międzykontynentalne. Czołówkę stanowią studia z udziałem uczelni azjatyckich, zwłaszcza chińskich. Wysoko w rankingu znalazły się znane szkoły biznesu: HEC, LBS, ESCP Europe, Insead, Iese, IE, IMD oraz uniwersytety Columbia, Oxford, Cambridge, MIT i Yale. Wśród uczestników rankingu jest jedna uczelnia z Polski – Akademia Leona Koźmińskiego, która zajęła 61. miejsce, awansując aż o 13 pozycji w stosunku do ubiegłego roku.
Spośród 12 tysięcy uczelni biznesowych na świecie „Financial Times” wskazuje dziś pierwszą setkę najlepiej kształcących na magisterskich studiach z zarządzania. Wśród nich są dwie uczelnie z Polski – Akademia Leona Koźmińskiego, która zajęła 42. miejsce i Szkoła Główna Handlowa, która znalazła się na 58. pozycji, a także 5 innych uczelni z Europy Środkowo-Wschodniej.
ESCP Europe – w imieniu powołanego dziś w Paryżu konsorcjum sześciu uczelni – w najbliższym konkursie złoży wniosek do Komisji Europejskiej o utworzenie Uniwersytetu Europejskiego specjalizującego się w nauczaniu przedsiębiorczości. Najstarsza na świecie szkoła biznesu, jaką jest ESCP Europe, ma silne atuty w postaci tożsamości europejskiej, historii i korzeni, które umożliwiają zaoferowanie nowoczesnego nauczania przedsiębiorczości.
Uczelnia prowadzi dwa kierunki współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Są to Big Data Analysis oraz Health Economics and Big Data Analytics. Oba kierunki prowadzone są w całości w języku angielskim w trybie stacjonarnym.
Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza na nowe studia podyplomowe na kierunku Automatyzacja procesów biznesowych. Rekrutacja trwa do 15 września.
Akademia Leona Koźmińskiego prowadzi do 15 września rekrutację na studia podyplomowe i MBA.
Od października 2019 roku studenci i wykładowcy studiów licencjackich i magisterskich z finansów i rachunkowości będą korzystać z laboratorium finansowego opartego o technologie Bloomberga. Otrzymają dostęp do pełnego serwisu oraz dodatkowych funkcji edukacyjnych największej agencji informacyjnej na świecie.
Akademia Leona Koźmińskiego otrzymała po raz trzeci ocenę wyróżniającą dla kierunku Zarządzanie, przyznaną przez Polską Komisję Akredytacyjną.
Popularne w Europie studia praktyczne, zwane dualnymi, podczas których naukę i przedmioty teoretyczne uzupełnia praktyka zawodowa u pracodawcy zyskują zwolenników także w Polsce. W Akademii Leona Koźmińskiego od października rusza nowy kierunek „Zarządzanie w sektorze QSR (quick service restaurants)”, który powstał we współpracy z McDonald’s Polska.
Elementem efektywnego funkcjonowania każdej organizacji jest sprawne zarządzanie kadrami. Procesy rekrutacyjne, dobór podstaw zatrudnienia pracowników, efektywne kształtowanie czasu pracy, optymalizacja wynagrodzeń, rozliczanie ubezpieczeń, przygotowanie do kontroli ZUS, US, PIP czy PUODO – to tylko niektóre obszary, w których niezbędni są specjaliści z dość zróżnicowaną wiedzą, szerokimi umiejętnościami i odpowiednimi kompetencjami społecznymi.
W Europie tworzy się wspólna przestrzeń dla kształcenia i pracy, w której przyszli pracownicy będą posiadali uniwersalne kwalifikacje, co sprzyjać ma migracjom zawodowym w obrębie UE. Edukacja europejska na poziomie akademickim idzie w kierunku wskazanym przez programy typu double degree.
Ekonomika zdrowia i analityka danych, czyli Health Economics and Big Data Analytics (HEBDA) to nowe studia II stopnia na kierunku ekonomia, uruchamiane od najbliższego roku akademickiego w Akademii Leona Koźmińskiego. Są to studia dualne o profilu praktycznym, prowadzone w języku angielskim. Dualność kształcenia polega na tym, że duża część zajęć ma charakter praktyczny i odbywa się bezpośrednio u pracodawców.
Akademia Leona Koźmińskiego podpisała umowę z ESSCA - School of Management. Dzięki temu studenci programu Master in Finance and Accounting, będący na specjalności Corporate Finance mogą przez dwa semestry uczyć się we Francji i zdobyć podwójny dyplom.
Brytyjski dziennik ekonomiczny „Financial Times” potwierdził wysoką pozycję Akademii Leona Koźmińskiego w opublikowanym 3 grudnia 2018 r. rankingu europejskich szkół biznesu. ALK znalazła się w nim na 43. pozycji, najwyżej ze wszystkich uczelni z Europy Środkowo-Wschodniej.
Na jednej uczelni wzorowy naukowiec, ale już na drugiej to pracownik, który musi się poprawić. Na polskich uczelniach brakuje stałego i uniwersalnego systemu oceny pracowniczej, który mógłby wpłynąć na lepszy rozwój polskiej nauki.
Najlepsze w Polsce studia menedżerskie Executive MBA prowadzi Akademia Leona Koźmińskiego. Kierunek wygrywa rankingi krajowe „Perspektyw”, a w konkurencji międzynarodowej jako jedyny z Polski trafił do złotej setki najlepszych tego typu studiów na świecie.
20. miejsce w światowym rankingu uczelni – tego nigdy wcześniej nie osiągnęła żadna polska szkoła wyższa. 10 września „Financial Times” opublikował listę stu najlepszych na świecie szkół biznesu kształcących w zakresie zarządzania. Na 20. pozycji znalazła się Akademia Leona Koźmińskiego.
Czujniki, gogle, trackery i opaski będą wykorzystywane na pierwszych w Polsce studiach licencjackich z zastosowania sztucznej inteligencji w biznesie. W Warszawie powstanie też laboratorium Artificial Intelligence. Twórcami tej koncepcji są dr Aleksandra Przegalińska i prof. Dariusz Jemielniak z Akademii Leona Koźmińskiego. Uczelnia otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej na realizację przedsięwzięcia.
Wśród 65 wyższych uczelni na świecie najlepiej kształcących przyszłych finansistów znalazła się jedna z Polski – to Akademia Leona Koźmińskiego. 18 czerwca brytyjski dziennik „Financial Times” opublikował globalny ranking studiów magisterskich z finansów. Wygrały uczelnie z Francji, które zajęły całe podium: pierwsza – HEC Paris, druga – ESCP Europe, trzecia – Edhec Business School. ALK, jako jedyna uczelnia z Polski i z Europy Środkowej, zajęła 17. miejsce.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
 
Polityka Prywatności