Znajdź nas na

Studia powinny okazać się przydatne dla wszystkich, którzy zajmują się lub interesują bankowością. Mają poszerzyć, zaktualizować i uporządkować wiedzę i kompetencje w dziedzinie prawa bankowego.
Podczas zjazdów uczestnicy studiów podyplomowych mają możliwość zapoznania się z prawem bankowym rozumianym jako zespół przepisów regulujących działalność bankową w Polsce. W ramach zajęć omawiana jest terminologia, systematyka, pojęcia i instytucje prawa bankowego, a także orzecznictwo sądowe i podglądy wyrażane w nauce, które mają znaczenie dla tej dziedziny prawa.

Wybór kierunku studiów i specjalności po ukończeniu szkoły średniej to niełatwe zadanie. Stając przed wyborem uczelni, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim warto sprawdzić rankingi, dowiedzieć się, co oferuje dana placówka oprócz minimum programowego, a także uzyskać opinię jej absolwentów. Oprócz tego trzeba oczywiście dowiedzieć się, czy jest to uczelnia techniczna, humanistyczna, ekonomiczna czy artystyczna. Przy wyborze specjalności warto spojrzeć na to w kontekście możliwości zarobkowych i szans na zatrudnienie. Coraz bardziej niejednorodny i wymagający rynek pracy sprawia, że wielu młodych ludzi rozważa studia prowadzone w języku obcym. W naszym wpisie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie – warto czy nie warto studiować w obcym języku?

Wysoka cena za niski standard, castingi na lokatorów, licytacja ceny wyjściowej, ukryte koszty, podnoszenie cen w trakcie roku akademickiego. To wszystko może czekać tegorocznych maturzystów, którzy muszą wkrótce zmierzyć się z szukaniem swojego pierwszego studenckiego mieszkania. Jak wyglądają aktualnie ceny mieszkań z portali ogłoszeniowych w studenckich miastach?

Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej uruchomiła nową specjalność na kierunku transport - elektromobilność i systemy elektroenergetyczne w transporcie.

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi rozszerza ofertę studiów podyplomowych o cyberbezpieczeństwo w praktyce.

Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania wspólnie z NAWA przygotowała specjalną ofertę dla osób z Ukrainy.

Decyzją Ministra Edukacji i Nauki z 14 lipca 2022 roku Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie otrzymał zgodę na prowadzenie jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym na kierunku lekarskim, co oznacza, że Uczelnia spełniła wszystkie wymagania dotyczące zarówno programu nauczania, kadry jak i zapewnienia odpowiedniego zaplecza dydaktycznego i klinicznego. Wniosek Uczelni o uruchomienie kierunku lekarskiego już 7 lipca 2022 roku otrzymał pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Filologia ukraińska to nowy kierunek pierwszego stopnia na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Akademia Ignatianum prowadzi do 11 września nabór uzupełniający na część kierunków studiów.

Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie. W systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów na studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika wpłynęło łącznie 20 281 aplikacji złożonych przez 13 559 osób.

Ministerstwo Zdrowia wraz z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, uruchomiło Fundusz Kredytowania Studiów Medycznych. Preferencyjne kredyty od 18 lipca 2022 roku będą udzielane przez Bank Pekao S.A. Maksymalna kwota kredytu na studia medyczne rozpoczęte w roku akademickim 2022/2023 tj. od 1 października wynosi 20.000 zł.

11 dyscyplin z nauk humanistycznych, ścisłych i przyrodniczych oraz społecznych - to oferta szkół doktorskich Uniwersytetu w Białymstoku na rok 2022/2023. Przyjętych może zostać w sumie 50 osób.

Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi zaprasza na studia podyplomowe. Wszystkie kierunki studiów zostaną uruchomione po zgłoszeniu się określonej w ofercie liczby słuchaczy.

Rejestracja kandydatów w systemie obsługi rekrutacji UMCS na większość kierunków stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich rozpoczęła się 1 kwietnia i trwała do 8 lipca.

Po 4 latach nieobecności Akademia Morska w Szczecinie ponownie znalazła się w rankingu U-Multirank. Dodatkowo do oceny zgłoszono 3 kierunki: mechatronika I stopnia, mechanika i budowa maszyn I i II stopnia oraz informatyka I stopnia.

Wakacje to czas odpoczynku, ale często też ważnych przemyśleń i wyborów. Jednym z nich jest decyzja odnośnie kierunku rozwoju i kroków związanych ze ścieżką zawodową. Bez względu na to, czy pierwsze doświadczenia ma się już za sobą i planuje się poszerzyć swoją wiedzę lub się przebranżowić, czy po prostu rozpoczyna się swoją przygodę ze studiowaniem, ważne jest, aby dokładnie przemyśleć czego i w jaki sposób chce się uczyć! W ramach inspiracji warto zapoznać się z ofertą WSB Warszawa, która obejmuje studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie, jednolite magisterskie oraz podyplomowe. W WSB można studiować stacjonarnie, niestacjonarnie lub online, w języku polskim i angielskim. To miejsce przyjaźnie nastawione do każdego studenta.

Czy można uczyć się medycyny ratunkowej w wirtualnej rzeczywistości? Tak i mogą się o tym przekonać studenci Akademii WSB, którzy do dyspozycji w ramach zajęć na kierunku ratownictwo medyczne mają wirtualną symulację medyczną. Oprogramowanie, dzięki wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości, umożliwia naukę reagowania i działania w zróżnicowanych sytuacjach, z jakimi na co dzień muszą mierzyć się m.in. ratownicy medyczni.

Decyzją Ministra Nauki i Edukacji Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Jastrzębiu-Zdroju uzyskała uprawnienia do prowadzenia kierunku Bezpieczeństwo publiczne.

Projektowanie produktów browarniczych i gorzelniczych, systemy zarządzania jakością w produkcji alkoholi, marketing produktów czy zajęcia praktyczne w browarze i gorzelni – to tylko niektóre atuty studiów podyplomowych „Gorzelnictwo i piwowarstwo”. To unikalny w skali kraju projekt łączący teorię i praktykę z zakresu technologii browarniczej, słodowniczej oraz gorzelniczej.

Organizowanie wspólnych przedsięwzięć, konferencji naukowych, staży i praktyk studenckich oraz współpraca przy tworzeniu planów i programów studiów na kierunku „prawo” w WSPiA. To główne założenia porozumienia podpisanego pomiędzy WSPiA Rzeszowską Szkołą Wyższą a Okręgową Izbą Radców Prawnych w Rzeszowie.