Studia - artykuły

Znajdź nas na    
5 kwietnia startuje rekrutacja na studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. Zapisy na studia podyplomowe rozpoczynają się 10 maja.
Pomoc prawna, urzędowa, pośrednictwo pracy, wsparcie humanitarne oraz personalne to główne cele powstającego w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej Podkarpackie Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy. W ramach Centrum Uczelnia współpracować będzie z 9 urzędami i instytucjami z naszego województwa.
Zapraszamy wszystkich, którzy obecnie mieszkają w Polsce, bądź w najbliższym czasie zamierzają przyjechać i chcą w szybkim czasie nauczyć się języka polskiego.
Każdego roku osoby, które przygotowują się do matury, zadają sobie pytanie, jaki kierunek studiów będzie dla nich najlepszy. Często szukają również odpowiedzi na pytanie, jaką uczelnię wybrać. Psychologia w Łodzi to tylko jedna z wielu polecanych możliwości. Dla wielu osób w roku 2022 doskonałą decyzją będzie również rozpoczęcie prawa bądź też pedagogiki.
Zapraszamy na WIRTUALNY DZIEŃ OTWARTY Uniwersytetu Jagiellońskiego, który odbędzie się w dniu 26 marca 2022 r. w godz. 10:00 – 16:00. Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na facebooku.
Польське національне агентство з питань академічного обміну – з огляду на
військовий конфлікт в Україні, а також в рамках прояву солідарності з академічним
і науковим середовищем України – запускає спеціальні комунікаційні канали,
де буде розміщуватися інформація українською мовою.

W ramach rządowego programu „Solidarni z Ukrainą” ukraińscy studenci, a także doktoranci będą mogli kontynuować studia w Polsce, prowadzić prace związane z przygotowaniem rozpraw doktorskich lub brać udział w innych formach kształcenia w okresie od marca do września 2022 roku. Inicjatywa ta realizowana jest przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Zdrowia.
Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie rozpoczęła się rekrutacja na bezpłatne studia podyplomowe pn. "Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka i wsparcia rodziny", finansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w obliczu sytuacji panującej na Ukrainie podjęła działania wspierające studentów- uchodźców z Ukrainy oraz kadrę akademicką.
Nauka i biznes połączyły się, by w jednym miejscu zebrać najnowocześniejsze technologie oparte na wirtualnej rzeczywistości – gogle, inteligentne okulary, interfejsy, wielki zielony ekran oraz zaawansowane komputery i programy. Tak powstało Giant Lazer XR Lab w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, które właśnie zostało zaprezentowane przez uczelnię.
Koordynacja działań w punktach recepcyjnych, szkolenie i organizacja pracy wolontariuszy, którzy na granicy polskiej niosą pomoc uchodźcom z objętej wojną Ukrainy to główne zadania uruchomionego w Rzeszowie Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża. Centrum od wtorku 8 marca 2022 r. działa w budynku Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14.
Jeśli wiążesz swoją przyszłość z pracą w służbach i instytucjach dbających o bezpieczeństwo oraz zwalczających i zapobiegających przestępczości, to studia licencjackie kryminologia i kryminalistyka są jak najbardziej dla Ciebie. Kształcenie na UTH to połączenie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych, co jest szczególnie ważne w przygotowaniu do aktywności zawodowej. Praca po kryminologii i kryminalistce wymaga znajomości prawa i zasad bezpieczeństwa, ale też stosowania wiedzy w praktyce. Dlatego wykorzystanie teorii na zajęciach praktycznych sprawia, że zarówno kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, jak i specjalność kryminologia i kryminalistyka przygotują Cię do pracy.
Chatka Żaka oferuje pomoc i wsparcie dla osób przybyłych do Lublina w wyniku konfliktu na Ukrainie. Przewidziana jest możliwość skorzystania z porady prawnej, pomocy tłumacza z języka ukraińskiego a także psychologa. Akademickie Centrum Kultury i Mediów zapewnia też dostęp do informacji – będzie można skorzystać m.in. z sali komputerowej z dostępem do Internetu i urządzeń wielofunkcyjnych przystosowanych dla osób ukraińskojęzycznych. Jest także ogólnodostępna sieć Wi-Fi. Została również utworzona m.in. przestrzeń, gdzie mogą przebywać mamy ze swoimi dziećmi, młodzież i osoby dorosłe.
15 Polskich wybitnych prawników konstytucjonalistów, karnistów i administratywistów podpisało się pod specjalnym stanowiskiem członków i sympatyków Polsko-Ukraińskiego Klubu Konstytucjonalistów w sprawie potępienia zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Poniżej prezentujemy treść stanowiska.
Uniwersytet Jagielloński oraz IDEAS NCBR – ośrodek badawczo-rozwojowy działający w obszarze sztucznej inteligencji i ekonomii cyfrowej – podpisały umowę dotyczącą współpracy w zakresie kształcenia doktorantów informatyki. W ramach porozumienia planuje się sfinansowanie stypendiów dla doktorantów wspólnie rekrutowanych do szkoły doktorskiej na UJ oraz współpracę merytoryczną w trakcie ich kształcenia.
10 ważnych punktów dotyczących różnych sfer życia składa się na Program pomocy studentom z Ukrainy studiującym w WSPiA. Uczelnia w najbliższym czasie obejmie ich m.in. szczególnym trybem studiowania, odroczy płatności oraz zaoferuje pomoc psychologiczną i logistyczną.
UCHWAŁA Nr 7/2022 SENATU UNIWERSYTETU PAPIESKIEGO JANA PAWŁA II W KRAKOWIE z dnia 28 lutego 2022 r. w sprawie agresji na Ukrainę
Ostatnie dni zachwiały poczuciem bezpieczeństwa ludzi w całej Europie, a może też w innych częściach świata. Życie spokojne, stabilne, wygodne, jednej nocy zmieniło się w życie w poczuciu zagrożenia oraz niepewnej przyszłości. Bezdyskusyjnie obywatele Ukrainy są głównymi ofiarami tej dramatycznej sytuacji – i potrzebują bardzo zróżnicowanych form wsparcia.
Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla studentów i naukowców przybywających z Ukrainy. W materiale zostały przybliżone najważniejsze kwestie związane z kontynuowaniem studiów oraz kariery naukowej w Polsce. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim.
Ministerstwo Zdrowia uruchamia infolinię w celu uzyskania informacji o możliwości kontynuowania kształcenia na kierunku lekarskim i lekarsko-dentystycznym w Polsce.
Czy ekologia jest modna, a moda ekologiczna? Jak sztuczna inteligencja może zmienić świat, co łączy jednorożce z Estonią i jak zbudować własny samochód wodorowy? Odpowiedzi między innymi na te pytania będzie można poznać podczas 18. Festiwalu Nauki Akademii WSB. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 21 – 27 marca, a w programie ponad 80 godzin spotkań, wykładów i warsztatów.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Artykuł sponsorowany
Jak wyłączyć iPhone’a?
Polityka Prywatności