Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Kosmetologia dopiero od niedawna jest kierunkiem na studiach wyższych, dlatego też nie ma jeszcze zbyt wielu absolwentów. Zadaniem nauki na tym kierunku jest poszerzenie swojej wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie znajomości potrzeb skóry, zabiegów kosmetycznych, pielęgnacji. Kosmetologia zapewnia ciekawe możliwości kariery zawodowej, a także dobre perspektywy pracy.
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia prowadzi rekrutację na studia I i II stopnia oraz podyplomowe.
Od 4 maja trwa rekrutacja na studia cywilne w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.
Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu prowadzi nabór na studia wojskowe.
Szkoła Doktorska AGH podejmuje współpracę z IDEAS NCBR, ośrodkiem badawczo-rozwojowym powołanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Obszarem współpracy będzie działalność badawczo-rozwojowa w dziedzinie sztucznej inteligencji oraz rozwiązań informatycznych dla ekonomii cyfrowej.
6 maja 2022 roku przypada 70. rocznica śmierci Marii Montessori – autorki jednej z najpopularniejszych alternatywnych koncepcji pedagogicznych. Mimo że system pedagogiczny Montessori powstał na początku XX wieku, dzięki ponadczasowym założeniom jest wciąż aktualny i obecny w ponad 25 000 placówek edukacyjnych na całym świecie.
Uczelnia Nauk Społecznych prowadzi nabór na studia na rok akademicki 2022/2023.
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej zaprasza na studia. Rekrutacja rozpoczyna się już 4 maja.
Uniwersytet Jagielloński pozostaje najwyżej notowaną uczelnią z Polski w rankingu The Center for World University Rankings (CWUR).
1. kwietnia 2022 roku rozpoczęła się rekrutacja na studia pierwszego i drugiego stopnia w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Uczelnia, jak co roku, przygotowała dla kandydatów bogatą ofertę edukacyjną.
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku przygotowała kilka nowych kierunków na rok akademicki 2022/2023. Wśród nich są: Trener personalny i fitness, Dietetyka w sporcie i rekreacji, Turystyka i hotelarstwo, Diagnostyka sportowa, Kosmetologia, Aktywność fizyczna i terapia środowiskowa oraz Sprawność fizyczna w siłach specjalnych.
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi uruchomiła rekrutację na studia w roku akademickim 2022/2023.
Po raz kolejny – już trzeci rok z rzędu – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie znalazł się wśród uczelni sklasyfikowanych w światowym rankingu CWUR – The Center for World University Rankings 2022-2023. Tym razem uzyskaliśmy 1547 lokatę wśród niemal 2000 światowych uczelni i dzięki temu znaleźliśmy się w prestiżowym gronie niespełna 8% najlepszych, globalnych uniwersytetów. Ranking został opublikowany 25 kwietnia br.
W Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie trwa rekrutacja letnia. Jeśli myślisz o rozpoczęciu studiów jesienią, już teraz warto zapoznać się z kierunkami i specjalnościami, które znajdują się w ofercie na rok akademicki 2022/2023.
W Collegium Civitas trwa rekrutacja na studia. Składając dokumenty do końca maja skorzystasz z promoci Early Birds - 20% zniżki w czesnym za I semestr nauki.
Prof. dr hab. Hazem M. Kalaji z Instytutu Biologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego został sklasyfikowany na trzeciej pozycji w Polsce w Rankingu 1000 najlepszych naukowców w dziedzinie nauk o roślinach i agronomii w 2022 roku. Wyniki opublikowała platforma naukowa Research.com.
Akademia Finansów i Biznesu Vistula organizuje kolejne darmowe kursy języka polskiego dla ukraińskich uchodźców. Tym razem projekt jest realizowany w ramach programu „Solidarni z Ukrainą” Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej NAWA. Kursy są adresowane do obywateli Ukrainy, którzy byli studentami ukraińskich uczelni w roku akademickim 2021/2022 i przybyli do Polski nie wcześniej niż 24 lutego 2022 r.
Ruszyła rekrutacja do 9. Edycji Liderów Ochrony Zdrowia. To jeden z flagowych programów Fundacji im. Lesława A. Pagi. Pomaga w rozwoju zdolnym i utalentowanym studentom i absolwentom, którzy chcą rozwijać się w sektorze ochrony zdrowia, mają potencjał by zostać przyszłymi managerami, zarządzającymi podmiotami i instytucjami i jednocześnie są ludźmi otwartymi na innowacje i wyzwania.
W ramach programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczy prawie 6 mln zł na wsparcie studenckich kół naukowych. Do finansowania zakwalifikowano 106 innowacyjnych projektów.
Rektorzy przedstawili ministrowi 944 wnioski o przyznanie stypendium ministra za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2021/2022. Minister Edukacji i Nauki podjął decyzję o przyznaniu 432 stypendiów. Najwięcej stypendiów otrzymali studenci zgłoszeni przez: Uniwersytet Jagielloński – 51, Uniwersytet Warszawski ‒ 40, Politechnikę Śląską – 28, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – 26, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – 23 oraz Politechnikę Warszawską i Uniwersytet Rzeszowski – 17.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności