Studia - artykuły

Znajdź nas na    
MBA to studia cenione i warte inwestycji, bo mają wysoką stopę zwrotu – mówią organizatorzy Rankingu Perspektyw, w którym co roku prześwietlają oferowane w Polsce studia MBA pod kątem 7 kluczowych kryteriów: ranga i prestiż programu (20%), preferencje pracodawców (10%), opinia absolwentów (15%), studenci programu (15%), kadra dydaktyczna (15%), merytoryczne cechy programu (20%) i wparcie procesu kształcenia (5%).
W 10. rocznicę uzyskania po raz pierwszy międzynarodowej akredytacji AMBA dla studiów MBA Akademia Leona Koźmińskiego otrzymała jej przedłużenie na kolejne 5 lat.
„Financial Times” ogłosił 4 grudnia doroczny ranking najlepszych europejskich szkół biznesu w 2017 roku. Znalazły się w nim 92 wyższe uczelnie, w tym aż 26 francuskich i 22 brytyjskich. Polskę reprezentują, jak w poprzednich latach, dwie uczelnie: Akademia Leona Koźmińskiego (64. miejsce) i Szkoła Główna Handlowa (76. miejsce).
W Azji najszybciej rośnie popyt na studia MBA. W Europie liderem kształcenia menedżerów jest brytyjski Oxford, francuska ESCP i hiszpańska Iese. Akademia Leona Koźmińskiego, która samodzielnie reprezentuje Polskę wśród stu czołowych szkół biznesu plasuje się na 17. miejscu w Europie i 68. w świecie (4 miejsca wyżej niż przed rokiem). „Financial Times” opublikował doroczny globalny ranking studiów Executive MBA, w którym znalazło się sto najlepszych szkół biznesu na świecie. Jedną z nich, jest Akademia Leona Koźmińskiego.
Międzynarodowa Rada Zarządu The Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) zarekomendowała pozytywnie przedłużenie akredytacji dla Akademii Leona Koźmińskiego. Notuje to uczelnię wśród najlepszych szkół biznesowych na świecie.
Finanse i rachunkowość w Akademii Leona Koźmińskiego (ALK) to jeden z najlepszych tego typu kierunków na świecie. W opublikowanym 19 czerwca br. globalnym rankingu „Financial Times” polska uczelnia uzyskała 15. miejsce, po awansie o 3 miejsca w porównaniu z rokiem ubiegłym.
Program Executive MBA prowadzony w Akademii Leona Koźmińskiego zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim Rankingu MBA Perspektywy 2016 w kategorii Studenci. W ogólnym zestawieniu uplasował się na 3 miejscu
Wśród najlepszych uczelni ekonomicznych w Europie są dwie polskie: Akademia Leona Koźmińskiego (45. miejsce w rankingu) i Szkoła Główna Handlowa (83. miejsce). Ranking publikowany co roku przez „Financial Times” jest uznawany za ważny wskaźnik pozycji naukowej uczelni, pokazuje bowiem tylko 90 najlepszych wyższych szkół biznesu, a więc mniej niż 1 proc. z ponad 10 tys. działających. Zwycięzcą tego zestawienia jest London Business School.
Światowe media przekazały 17 października 2016 r. dwie ważne informacje: „Financial Times” ogłosił swój doroczny ranking uczelni oferujących najlepsze na świecie programy Executive MBA, a „Reuters” zrelacjonował udany start chińskiej rakiety wynoszącej w przestrzeń kosmiczną dwóch kosmonautów na miesięczną misję. Konsekwentnie prowadzony od lat chiński program kosmiczny doprowadził do wyrównania szans trzech największych graczy w dziedzinie eksploracji kosmosu: Stanów Zjednoczonych, Rosji i Chin.
Wśród 90 najlepszych na świecie studiów z zarządzania znalazły się dwie polskie uczelnie: Akademia Leona Koźmińskiego (42. miejsce) i Szkoła Główna Handlowa (73. miejsce). Publikowany dziś ranking „Financial Times” pokazuje rozwój kariery i awans zawodowy absolwentów. Jest też ważną lekturą dla międzynarodowej społeczności kandydatów na studia.
Wybierasz się na studia, myślisz o wyborze uczelni, miasta, regionu, kraju, gdzie warto spędzić najbliższe lata życia? Co robisz? Oczywiście krążysz po internecie. Odwiedzasz strony uczelni – jedne lepsze, inne gorsze, ale nie ma takiej strony, na której od razu znalazłbyś odpowiedzi na wszystkie nurtujące cię pytania. A tu niespodzianka: możesz od razu zadać pytanie i porozmawiać z kimś kompetentnym. I nie jest to żaden automat, bot czy awatar, ale żywy człowiek. Tak działa LiveChat.
„Chcesz mieć gwarancję dobrej pracy i przyzwoicie zarabiać przez całe życie – zacznij studiować finanse i rachunkowość” – tak tegorocznym maturzystom radzą starsi koledzy na forach internetowych. Inni dodają: „wybierz dobrą uczelnię, zrób certyfikat ACCA, naucz się angielskiego”. Wszystkie te oczekiwania spełniają studia prowadzone w Akademii Leona Koźmińskiego, które brytyjski dziennik „Financial Times” już po raz kolejny umieścił na wysokim 18. miejscu w rankingu najlepszych uczelni na świecie, prowadzących studia magisterskie z finansów.
Najlepszą niepubliczną uczelnią kształcącą prawników jest Akademia Leona Koźmińskiego – podaje dziennik „Rzeczpospolita”, który opublikował doroczny ranking wydziałów prawa.
Ogłoszenie przez „Perspektywy” siedemnastego dorocznego rankingu wyższych uczelni potwierdziło ugruntowaną przez ostatnie lata wysoką pozycję Akademii Leona Koźmińskiego. Rektor uczelni, prof. Witold Bielecki podczas uroczystej gali 8 czerwca 2016 r. odebrał tytuł najlepszej niepublicznej wyższej uczelni. ALK wygrała też konkurencję z publicznymi uniwersytetami w kategorii umiędzynarodowienie i awansowała w ogólnym rankingu uczelni akademickich na 23. pozycję.
Najlepsze programy MBA podążają za światowymi trendami, dlatego pełniej uwzględniają potrzebę umiędzynarodowienia i dywersyfikacji geograficznej. W tym celu organizują zajęcia w kilku krajach. Od 2016 r. Akademia Leona Koźmińskiego (ALK), w ramach swojego sztandarowego programu Executive MBA – oprócz zajęć w Warszawie – prowadzić będzie tygodniową sesję wyjazdową w Berlinie, na kampus najstarszej europejskiej uczelni biznesowej ESCP.
Wysoki poziom obronionych doktoratów oraz bardzo dobra ocena badań naukowych miały decydujący wpływ na decyzję Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów, która przyznała Akademii Leona Koźmińskiego (ALK) uprawnienie do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk prawnych. ALK jest pierwszą polską uczelnią niepubliczną, która uzyskała takie uprawnienie.

Studenci studiów drugiego stopnia Master in Finance and Accounting w Akademii Leona Koźmińskiego znacznie zwiększyli swoje szanse na uzyskanie międzynarodowej licencji CFA. Akademia dołączyła bowiem do Programu CFA University Recognition, jako jedna z około 300 uczelni ekonomicznych na świecie i druga w Polsce, uzyskując tym samym akredytację CFA dla prowadzonych w języku angielskim studiów magisterskich z finansów i rachunkowości.
Akademia Leona Koźmińskiego podpisała umowę z Wydziałem Ekonomicznym Uniwersytetu Porto, która pozwala studentom obu uczelni na uzyskanie dwóch dyplomów studiów magisterskich z finansów. Już od najbliższego roku akademickiego najlepsi studenci studiów drugiego stopnia z finansów wykładanych po angielsku zarówno w ALK ,jak i w Porto będą mogli przenieść się na cały rok do drugiego kraju, by kontynuować naukę.
Wspólne wydarzenia naukowe, integracja samorządów studenckich, rozwój pracowników akademickich, a przede wszystkim współpraca w zakresie podnoszenia jakości kształcenia to zakres działań, które wspólnie zamierzają podjąć Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej i Akademia Leona Koźmińskiego. Uczelnie podpisały właśnie porozumienie, w ramach którego będą działać na rzecz spójnej realizacji polityki edukacyjnej.
Poprzednie
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
 
Polityka Prywatności