Znajdź nas na

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla studentów i naukowców przybywających z Ukrainy. W materiale zostały przybliżone najważniejsze kwestie związane z kontynuowaniem studiów oraz kariery naukowej w Polsce. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim.

Ministerstwo Zdrowia uruchamia infolinię w celu uzyskania informacji o możliwości kontynuowania kształcenia na kierunku lekarskim i lekarsko-dentystycznym w Polsce.

Czy ekologia jest modna, a moda ekologiczna? Jak sztuczna inteligencja może zmienić świat, co łączy jednorożce z Estonią i jak zbudować własny samochód wodorowy? Odpowiedzi między innymi na te pytania będzie można poznać podczas 18. Festiwalu Nauki Akademii WSB. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 21 – 27 marca, a w programie ponad 80 godzin spotkań, wykładów i warsztatów.

Szanowni Państwo,
w obliczu dramatycznych wydarzeń, których doświadcza aktualnie społeczeństwo ukraińskie, władze Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, jako wyraz solidarności i troski o członków swojej akademickiej wspólnoty, zdecydowały o podjęciu szeregu działań mających na celu zapewnienie wsparcia studentom i doktorantom UMCS pochodzącym z Ukrainy.

Ponad 30 studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej od soboty pomaga jako wolontariusze w punktach recepcyjnych w Przemyślu i Rzeszowie. Są to zarówno Polacy, jak i studenci z Ukrainy, którzy pomagają uchodźcom w tłumaczeniu i wypełnianiu niezbędnych dokumentów. Dodatkowo od poniedziałku studenci WSPiA prowadzą zbiórkę potrzebnych rzeczny dla swojego kolegi z Ukrainy oraz całej społeczności ukraińskiej.

Choć większość postanowień na nowy rok dotyczy życia prywatnego, to coraz częściej słyszy się także o planowaniu rozwoju swojej kariery. Tym bardziej, że jak wskazuje raport Kompetencje przyszłości opracowany przez DELab UW, jedynie 26% respondentów uważa, że same studia wystarczą, by dobrze przygotować się do zawodu. Dlaczego coraz więcej osób traktuje rozwój zawodowy jako istotny cel w życiu?

Gdy jesteśmy bardzo młodzi to okres studiów wydaje nam się być czasem, który na pewno spędzimy w gronie znajomych i ucząc się w końcu tego, co faktycznie nas ciekawi. Życie jednak szybko to weryfikuje, a narzucona na nas presja – potrafi bardzo negatywnie wpływać na zdrowie psychiczne. Młodzi ludzie nie do końca potrafią odnaleźć się w codziennym życiu, a nowe obowiązki sprawiają, że wszystko to zaczyna ich przerastać. Nagle musimy uczyć się zdecydowanie więcej niż w liceum, czasami konieczna jest dodatkowa praca i opłacanie mieszkania lub pokoju.

Jeśli uczysz się lub chciałbyś podjąć naukę połączoną z pracą mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość!

Nadanie profesorowi Martinowi Kramerowi tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uświetniło obchody Święta Uniwersytetu, które uczelnia celebruje 19 lutego, w dniu urodzin swojego patrona. Tegoroczne uroczystości odbyły się w formule hybrydowej.

Trwa rok akademicki 2021/2022, którego inauguracje odbyły się w październiku. Są jednak uczelnie prowadzące tzw. rekrutację zimową, dzięki czemu studia można rozpocząć już w marcu.

Już po raz trzeci Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza uczniów szkół średnich do udziału w cyklu wykładów z wiedzy o społeczeństwie "WOS Online w Koźmińskim". W tegorocznej edycji cyklu przygotowanych zostało osiem wykładów, które pozwolą uczniom zgłębić wiedzę z obszarów prawa i postępowania karnego, praw człowieka oraz działalności organizacji pozarządowych.

Pandemia COVID-19 przyniosła znaczące zmiany w sposobie pracy. Według raportu portalu Pracuj.pl, obecnie 66% pracowników chciałoby pracować hybrydowo, 25% wybrałoby pracę wyłącznie zdalną, a jedynie 9% wyłącznie pracę stacjonarną. W odpowiedzi na wymagania rynku pracy Wyższa Szkoła Europejska uruchomiła nowy kierunek studiów podyplomowych: Zarządzanie pracą zdalną i hybrydową - rola HR.

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach otrzymała zgodę Ministra Edukacji i Nauki na utworzenie nowych studiów drugiego stopnia o profilu praktycznym na kierunku Mechatronika.

Wyższa Szkoła Techniczna uruchamia nowy kierunek studiów II stopnia - jest to Pielęgniarstwo.

12 lutego odbędą się targi EF Global Future. Są to 24-godzinne targi online skierowane do uczniów i absolwentów szkół średnich, a także studentów pierwszych lat uczelni wyższych. Na uczestników czekają wyjątkowe warsztaty i anglojęzyczne wykłady poświęcone nauce języków, podróżom, wymianom kulturowym i międzynarodowej karierze. Uczestnicy targów będą mieli również szansę wygrać jedno ze stypendiów na wyjazd językowy do jednego z zagranicznych kampusów EF.

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji prowadzi zimowy nabór na studia I i II stopnia. Do 14 lutego możesz skorzystać z promocji i zapisać się z 14% zniżką.

Collegium Civitas zaprasza na studia. Uczelnia przygotowała 10% zniżki w czesnym za pierwszy semestr studiów I lub II stopnia dla kandydatów, którzy złożą dokumenty do 18 lutego.

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej uruchamia nowy kierunek studiów podyplomowych - metodyka i metodologia pracy socjalnej. Zajęcia rozpoczną się w marcu.

Już w najbliższy czwartek Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza uczniów szkół średnich na warsztaty online, które pomogą tegorocznym maturzystom dobrze przygotować się do matury z języka angielskiego. Tegoroczny cykl składa się z 10 spotkań, które poprowadzi native speaker Jonathan C, Sidor. Warsztaty będą się odbywały w każdy czwartek o godzinie 15:00, od 03 lutego do 07 kwietnia 2022.

Niewiele uczelni w Polsce kształci menedżerów na najwyższym poziomie. Zaledwie 11 ma międzynarodową akredytację CEEMAN IQA, która jest przyznawana czołowym szkołom biznesu i uczelniom, które kształcą w obszarze zarządzania. W tym znakomitym gronie wyróżnionych jednostek znalazł się Wydział Biznesu i Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Przewodnicząca CEEMAN, prof. Danica Purg, napisała w liście gratulacyjnym, że wydział zapewnia doskonałe, właściwe i dynamiczne kształcenie menedżerskie.