Znajdź nas na
Dane pokazują, że niezależnie od daty ukończenia studiów zarobki absolwentów w kolejnych latach po dyplomie rosną, a ich wzrost jest szybszy niż średni wzrost płac w ich miejscach zamieszkania. Najlepiej na rynku pracy radzą sobie absolwenci studiów informatycznych, a studia na uczelniach technicznych dają większą szansę na wyższe wynagrodzenie niż studia, które nie kończą się uzyskaniem tytułu magistra inżyniera.
Głównym celem Pakietu Wolności Akademickiej jest zagwarantowanie nauczycielom wolności nauczania, wolności słowa, wolności badań naukowych, ogłaszania ich wyników, a także wolności debaty akademickiej na zasadach pluralizmu światopoglądowego. Proponowane zmiany prawne wzmacniają na gruncie akademickim poszanowanie konstytucyjnego prawa do wolności wyrażania przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego (Działanie 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój). Innowacyjne kształcenie magistra matematyki na specjalności nauczycielskiej! "Od Praktyka do Mistrza".
W przypadku kierunków o charakterze praktycznym istotne jest bardzo wiele czynników:
- doświadczenie
- kadra dydaktyczna złożona z ekspertów
- profesjonalne wyposażenie pracowni
- bogaty program praktyk
I wiele, wiele innych!
Rekrutacja na rok akademicki 2021/2022 w Collegium Civitas trwa! Nasza uczelnia, mająca siedzibę na 12. piętrze PKiN, od lat kształci specjalistów z zakresu nauk humanistyczno-społecznych, bezpieczeństwa oraz zarządzania i marketingu. Dowiedz się więcej i odkryj magię studiowania!
Jeśli planujesz studia za granicą, a termin składania dokumentów zbliża się nieubłaganie, potwierdź swój poziom języka angielskiego zdając test IELTS w British Council!
X Ranking Wydziałów Prawa dziennika Rzeczpospolita po raz kolejny potwierdza, że studia na kierunku prawo w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej prowadzone są na najwyższym poziomie. Uczelnia zajęła czołowe lokaty w kategoriach potencjał naukowy, jakość kształcenia oraz współpraca z zagranicą. Wyprzedzają nas jedynie Uczelnie z Warszawy i Krakowa.
Maturzysto, przypominamy, że już w dniach 5 – 9 lipca odbędą się dni otwarte Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. W tych dniach czekać na Was będzie moc atrakcji i niespodzianek!
Uczelnie Vistula konsekwentnie pną się w górę w prestiżowym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy. W tegorocznym zestawieniu Akademia Finansów i Biznesu Vistula obroniła pozycję lidera w umiędzynarodowieniu kształcenia i awansowała z piątego na czwarte miejsce wśród uczelni niepublicznych. Ogromny sukces odniosła też Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula, która weszła do pierwszej dziesiątki, awansując z trzynastego miejsca na dziewiąte. Szkoła rozwija się, uruchamia nowe kierunki i specjalności.
W grupie uczelni zawodowych (publicznych i niepublicznych) pojawi się nowa kategoria – „akademie praktyczne”. Możliwość wyróżnienia uczelni zawodowych przez wprowadzenie do ich nazw wyrazów „akademia praktyczna” wzmocni ich pozycję na rynku edukacyjnym i przyczyni się do pozytywnego odbioru w otoczeniu społeczno-gospodarczym. Dodatkowo, uczelnie te będą miały także możliwość usamodzielnienia się w prowadzeniu studiów przygotowujących do wykonywania zawodu nauczyciela.
Nadal nie masz pewności czy kosmetologia to dobry wybór dla Ciebie? Jaką uczelnię wybrać, aby jak najlepiej przygotować się do zawodu? Specjalnie dla Ciebie i innych niezdecydowanych kandydatów, przedstawiamy atuty, dla których warto wybrać ten właśnie kierunek kształcenia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku.
Akademia Sztuki Wojennej zaprasza na studia I i II stopnia, jednolite magisterskie oraz podyplomowe.
Akademia Leona Koźmińskiego po raz 22 zajęła pierwsze miejsce wśród wyższych szkół niepublicznych w prestiżowym rankingu „Perspektyw”. W mocnej konkurencji wśród szkół ekonomicznych Koźmiński znalazł się na miejscu drugim. W Rankingu Kierunków Studiów zarządzanie w Akademii Leona Koźmińskiego uplasowało się na 1 miejscu w Polsce. W ogólnej klasyfikacji polskich uczelni w porównaniu z rokiem 2020 ALK awansowała z miejsca 15. na 13.
Studia magisterskie z finansów i rachunkowości w Akademii Leona Koźmińskiego po raz kolejny znalazły się w rankingu "Financial Times” najlepszych tego typu studiów na świecie. W tegorocznym rankingu studia w ALK zajęły 21. miejsce. Koźmiński trafił do bieżącego zestawienia jako jedyna uczelnia polska i środkowoeuropejska, zaś zagraniczne uczelnie partnerskie Koźmińskiego znalazły się na pozycjach: drugiej (ESCP Business School) i trzeciej (SKEMA Business School). Pierwsze miejsce w rankingu utrzymała HEC Paris.
W roku akademickim 2021/2022 Akademia Ignatianum uruchomia nowy kierunek studiów II stopnia: Arteterapię. Studia te mają profil praktyczny a nauka trwać będzie 2 lata (4 semestry). Na tym kierunku studenci będą mogli wybrać spośród dwóch proponowanych zakresów kształcenia: arteterapia z twórczą resocjalizacją lub arteterapia w procesie wspomagania rozwoju.
Hilary jest absolwentem Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Czas studiów był dla niego bardzo intensywny. Studiował na trzech kierunkach i równocześnie dwóch uczelniach. Działał jako samorządowiec, a swoje umiejętności praktyczne wzbogacał zagadnieniami z dziedziny stosunków międzynarodowych, administracji samorządowej i geografii. Obecnie wrócił w mury UP, aby kontynuować swoją studencką przygodę.
W tym roku Uniwersytet Morski w Gdyni poprawił swoją pozycję zarówno w klasyfikacji uczelni akademickich (o 10 miejsc), jak i w ramach uczelni technicznych (o 4 pozycje).
Hug the Nature to projekt, który powstał w w ramach działalności Koła Odpowiedzialnego Biznesu Enactus SGGW.
Uczelnia Nauk Społecznych rozszerzyła ofertę studiów podyplomowych o kilka kierunków z obszaru bezpieczeństwa, psychologii oraz przygotowania pedagogicznego.
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej ma w swojej ofercie atrakcyjną propozycję dla pasjonatów nowych technologii i lotnictwa - jest to szkolenie pilota drona.