Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Już po raz szósty Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy przygotował ogólnopolski monitoring Ekonomicznych Losów Absolwenta (ELA). Jak co roku ELA pokazuje, jak absolwenci poszczególnych kierunków studiów radzą sobie rynku pracy i na jakie zarobki mogą liczyć. Raporty przygotowane na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki jednoznacznie pokazuj, że absolwenci WSPiA szybko znajdują dobrze płatną pracę.
Pandemia COVID-19 pokazała, że dzisiejszy rynek pracy wymaga od pracowników elastyczności i otwartości na rozwój w dynamicznie zmieniających się okolicznościach. Warto zatem postawić na zdobycie nowych kompetencji już dziś. Studia podyplomowe w Collegium Civitas dają możliwość zdobycia specjalistycznej wiedzy w wybranej dziedzinie, podniesienia własnych kwalifikacji i kompetencji interpersonalnych, a także nawiązania relacji z przedstawicielami różnych branż.
SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie poszerzył ofertę kształcenia o studia licencjackie I stopnia na kierunku Informatyka.
Zapraszamy do zapoznania ofertą studiów II stopnia na kierunku KOSMETOLOGIA.
Medycyna, prawo i psychologia stanęły na podium kierunków, które cieszyły się największym zainteresowaniem podczas rekrutacji na studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Internetowa rejestracja kandydatów na większość kierunków stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich w UMCS rozpoczęła się 1 kwietnia i trwała do 9 lipca.
Do 31 lipca trwa rekrutacja na studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Jednym z atrakcyjnych kierunków w ofercie edukacyjnej jest Psychologia z dwiema ścieżkami kształcenia: Psychologią menedżerską oraz Psychologią coachingu: wsparcie, rozwój, mediacje.
Wystartowała rekrutacja do XX edycji Programu Stypendiów Pomostowych. Ponad 500 stypendiów na pierwszy rok studiów czeka na ambitnych i zdolnych maturzystów 2021 z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne. Roczna wysokość stypendium to 7000 zł. Przyszli studenci mogą aplikować o stypendia do 16 sierpnia.
Uniwersytet Jagielloński zakończył nabór zgłoszeń w podstawowej turze rekrutacji na jednolite studia magisterskie oraz pierwszego stopnia prowadzone w języku polskim dla polskich obywateli. Z przedstawionych przez Dział Rekrutacji na Studia UJ statystyk wynika, że w tym roku chętnych do studiowania na najstarszej polskiej uczelni było blisko 400 osób więcej niż w roku poprzednim.
Rekrutacja na kierunek Kosmetologia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku została otwarta. W ofercie dostępne są studia na poziomie pierwszego stopnia, po których uzyskuje się tytuł licencjata w zawodzie kosmetologa, a także dwuletnie uzupełniające studia magisterskie, które kończą się uzyskaniem tytułu magistra. W programie kształcenia znajdują się przedmioty m.in. z zakresu medycyny w związku z tym studenci realizują zajęcia z dermatologii, medycyny estetycznej, czy mikrobiologii. Natomiast fundament stanowią przedmioty nierozerwalnie związane z ciałem człowieka jak anatomia, histologia, fizjologia czy biochemia.
Dane pokazują, że niezależnie od daty ukończenia studiów zarobki absolwentów w kolejnych latach po dyplomie rosną, a ich wzrost jest szybszy niż średni wzrost płac w ich miejscach zamieszkania. Najlepiej na rynku pracy radzą sobie absolwenci studiów informatycznych, a studia na uczelniach technicznych dają większą szansę na wyższe wynagrodzenie niż studia, które nie kończą się uzyskaniem tytułu magistra inżyniera.
Głównym celem Pakietu Wolności Akademickiej jest zagwarantowanie nauczycielom wolności nauczania, wolności słowa, wolności badań naukowych, ogłaszania ich wyników, a także wolności debaty akademickiej na zasadach pluralizmu światopoglądowego. Proponowane zmiany prawne wzmacniają na gruncie akademickim poszanowanie konstytucyjnego prawa do wolności wyrażania przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego (Działanie 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój). Innowacyjne kształcenie magistra matematyki na specjalności nauczycielskiej! "Od Praktyka do Mistrza".
W przypadku kierunków o charakterze praktycznym istotne jest bardzo wiele czynników:
- doświadczenie
- kadra dydaktyczna złożona z ekspertów
- profesjonalne wyposażenie pracowni
- bogaty program praktyk
I wiele, wiele innych!
Rekrutacja na rok akademicki 2021/2022 w Collegium Civitas trwa! Nasza uczelnia, mająca siedzibę na 12. piętrze PKiN, od lat kształci specjalistów z zakresu nauk humanistyczno-społecznych, bezpieczeństwa oraz zarządzania i marketingu. Dowiedz się więcej i odkryj magię studiowania!
Jeśli planujesz studia za granicą, a termin składania dokumentów zbliża się nieubłaganie, potwierdź swój poziom języka angielskiego zdając test IELTS w British Council!
X Ranking Wydziałów Prawa dziennika Rzeczpospolita po raz kolejny potwierdza, że studia na kierunku prawo w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej prowadzone są na najwyższym poziomie. Uczelnia zajęła czołowe lokaty w kategoriach potencjał naukowy, jakość kształcenia oraz współpraca z zagranicą. Wyprzedzają nas jedynie Uczelnie z Warszawy i Krakowa.
Maturzysto, przypominamy, że już w dniach 5 – 9 lipca odbędą się dni otwarte Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. W tych dniach czekać na Was będzie moc atrakcji i niespodzianek!
Uczelnie Vistula konsekwentnie pną się w górę w prestiżowym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy. W tegorocznym zestawieniu Akademia Finansów i Biznesu Vistula obroniła pozycję lidera w umiędzynarodowieniu kształcenia i awansowała z piątego na czwarte miejsce wśród uczelni niepublicznych. Ogromny sukces odniosła też Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula, która weszła do pierwszej dziesiątki, awansując z trzynastego miejsca na dziewiąte. Szkoła rozwija się, uruchamia nowe kierunki i specjalności.
W grupie uczelni zawodowych (publicznych i niepublicznych) pojawi się nowa kategoria – „akademie praktyczne”. Możliwość wyróżnienia uczelni zawodowych przez wprowadzenie do ich nazw wyrazów „akademia praktyczna” wzmocni ich pozycję na rynku edukacyjnym i przyczyni się do pozytywnego odbioru w otoczeniu społeczno-gospodarczym. Dodatkowo, uczelnie te będą miały także możliwość usamodzielnienia się w prowadzeniu studiów przygotowujących do wykonywania zawodu nauczyciela.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności