Znajdź nas na
Podczas największych w Europie zawodów robotów mobilnych RobotChallenge 2013, które odbyły się w dniach 23 i 24 marca br. w Wiedniu, studenci reprezentujący Akademię Górniczo-Hutniczą zajęli drugie miejsce w kategorii minisumo.
W najnowszym rankingu szkół wyższych opublikowanym przez tygodnik „Wprost" Akademia Górniczo-Hutnicza zajęła III miejsce wśród 50 uczelni wyższych, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez pracodawców.
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, jako jedyna uczelnia z Polski, została zaproszona do udziału w międzynarodowym projekcie stażowym w zakresie inżynierii materiałowej, który koordynowany jest przez Penn State University - jedną z czołowych amerykańskich uczelni.
Studia w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie rozpoczęło 30 młodych badaczy z niemal 20 krajów rozwijających się. W ten sposób uczelnia zainaugurowała kolejną edycję programu stypendialnego AGH – UNESCO.
Decyzją JM Rektora AGH została ogłoszona uzupełniająca rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia. Lista kierunków objętych rekrutacją uzupełniająca na studia stacjonarne I stopnia jest przedstawiona poniżej. W nawiasach podana jest orientacyjna liczba wolnych miejsc w procentach w stosunku do pierwotnej liczby miejsc (limity ) na poszczególnych kierunkach.
Wydział Humanistyczny Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie uruchamia od nowego roku akademickiego na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych II stopnia z socjologii nową specjalność: socjologia ekonomiczna: rynek, państwo, instytucje.
Amerykańskie, francuskie, niemieckie, norweskie i polskie doświadczenia w dziedzinie współpracy uczelni technicznych z przemysłem, osiągnięcia polskich inżynierów za granicą - zwłaszcza w przemyśle lotniczym, helikopterowym, w dziedzinie zaawansowanych technologii oraz bezpieczeństwa jądrowego - to główne wątki referatów, jakie zostaną wygłoszone podczas I sympozjum "Polski inżynier w kraju i na świecie", zorganizowanego przez Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie.
Lokomotywa parowa z 1943 r. będzie nowym symbolem Akademii Górniczo-Hutniczej. Do Krakowa ma dotrzeć z
Pomorza w sobotę po południu, a po remoncie stanie na terenie uczelni.