Studia - artykuły

tag
Już 50 wyższych uczelni z 17 krajów otrzymało akredytację BSIS pokazującą realny wpływ placówki na otoczenie społeczno-ekonomiczne. Wśród nich - jako jedyna z Polski - znalazła się Akademia Leona Koźmińskiego.
W rankingu 56 najlepszych na świecie kierunków studiów magisterskich z finansów Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się w ścisłej czołówce. Ranking opublikował 15 czerwca 2020 r. dziennik „Financial Times”.
MBA Cyfrowa Transformacja to innowacyjne studia adresowane do menedżerów i właścicieli firm, którzy dostrzegają znaczenie internetu i technologii cyfrowych, i chcą wykorzystać wynikające z nich szanse, by szybko rozwinąć swój biznes lub go zdefiniować na nowo.
Bankowość i finanse to branża, w której chce pracować wielu studentów uczelni biznesowych. Jedną z umiejętności oczekiwanych od kandydatów do pracy w bankach, domach maklerskich czy funduszach inwestycyjnych jest zbieranie i analiza danych. Dostęp do danych ułatwia agencja informacyjna Bloomberg. W Polsce tylko trzy uczelnie uczą swoich studentów, jak korzystać z jej terminali.
Studenci dwóch kierunków Akademii Leona Koźmińskiego: Big Data Science i Management & Artificial Intelligence, będą mieli obecnie dostęp do najnowszego oprogramowania tworzonego przez dział badań i rozwoju Oracle. Dzięki temu będą mogli wejść na rynek pracy jako eksperci ds. analizy danych dysponujący poszukiwanymi przez pracodawców kompetencjami.
Rada Powiernicza Akademii Leona Koźmińskiego, której przewodniczy założyciel uczelni i jej pierwszy rektor, prof. Andrzej K. Koźmiński, wybrała na przyszłego rektora Akademii Leona Koźmińskiego prof. Grzegorza Mazurka (43 l.), wcześniej wyłonionego jako elekt w tajnym głosowaniu senatu uczelni. 1 września 2020 r. obejmie on funkcję rektora w miejsce prof. Witolda T. Bieleckiego.
Kończysz studia licencjackie? W takim razie najwyższy czas pomyśleć o studiach magisterskich! Podczas Master Studies EXPO, 20 maja, będziesz mieć niepowtarzalną okazję spotkać się z przedstawicielami Biura Rekrutacji oraz wszystkich programów magisterskich w Koźmińskim.
W czasach kryzysu zainteresowanie studiami wyższymi nie słabnie, z uwagi na chęć zdobycia przez młode osoby wysokich kwalifikacji, by wyróżnić się na rynku pracy wśród innych kandydatów. Dla osób z dobrymi wynikami w nauce, które poszukują możliwości finansowania studiów bądź stypendiów Akademia Leona Koźmińskiego przygotowała możliwość pokrycia nawet 100% czesnego.
Na świecie trwa jeszcze pandemia koronawirusa, a Akademia Leona Koźmińskiego już rozpoczyna rekrutację na nowe studiach Executive MBA całkowicie po angielsku. To przykład antykruchości opisanej przez Nassima Taleba, charakterystycznej dla organizacji która nie daje się zdominować „czarnym łabędziom” (nieprzewidywalnym zjawiskom, takim jak np. pandemia) i błyskawicznie dostosowuje się do rzeczywistości.
Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza kandydatów na studia wyższe w roku akademickim 2020/2021 do dołączenia do specjalnie przygotowanych dla nich grup na Facebooku. W każdej z nich jest dostępny kierownik studiów, który odpowie na wszelkie pytania związane z programem.
Zapraszamy na kolejne wykłady z cyklu Koźmiński ONLINE – wirtualne spotkania o różnorodnej tematyce! W okresie 21.04-29.04.2020, we wtorki i środy, o godz. 12.15, będzie dalsza możliwość wzbogacania swojej wiedzy w systemie wirtualnych zajęć, które poprowadzą wykładowcy z Akademii Leona Koźmińskiego.
Obniżenie nastroju, motywacji do nauki i pracy w domu, poczucie odosobnienia może dzisiaj dotykać każdego z nas. Akademia Leona Koźmińskiego uruchamia bezpłatną pomoc psychologiczną dla wszystkich swoich studentów i pracowników. Uczelnia pomaga też swoim emerytowanym pracownikom.
9000 studentów Akademii Leona Koźmińskiego kontynuuje edukację w trybie online. Władze uczelni przeniosły do sieci ponad 90 proc. zajęć na studiach licencjackich i magisterskich realizowanych w języku polskim, 98 proc. prowadzonych po angielsku oraz 100 proc. programu studiów MBA. Uczelnia wspiera online całe swoje otoczenie – nauczycieli, licealistów, seniorów i wszystkich zainteresowanych wzbogacaniem wiedzy. I zaprasza m.in. na „Kosmiczny podwieczorek”.
Nasza Akademia zaprasza uczniów szkół średnich oraz studentów na wykłady online. W okresie zamknięcia szkół i uczelni z powodu pandemii koronawirusa w dniach 18-27 marca każdego dnia (z wyjątkiem soboty) będzie możliwość wzbogacania swojej wiedzy w systemie wirtualnych spotkań z naszymi wykładowcami. Ze względu na tematykę i poziom zaawansowania zainteresują zajęcia zainteresują też z pewnością starsze osoby.
Akademia Leona Koźmińskiego uruchamia nowe kierunki studiów prowadzone w języku angielskim. Najlepsi kandydaci na studia będą mogli uzyskać roczne stypendium w wysokości 7500 zł na naukę w tej uczelni. Są to programy magisterskie: Master in Compliance & Crime Prevention in Business oraz Master in Applied Global Economics.
Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się w pierwszej edycji Positive Impact Rating (PIR) jako jedna z 30 uczelni biznesowych na świecie i jedyna z Polski. Rating został ogłoszony 22 stycznia br. podczas World Economic Forum w Davos. Jego celem jest pokazanie szkół wyższych, które w swojej misji i w codziennym działaniu kierują się zrównoważonym rozwojem i pozytywnym wpływem na społeczeństwo i środowisko. Swoje uczelnie pod kątem zrównoważonego rozwoju, zaangażowania społecznego i etyki oceniali sami studenci.
Akademia Leona Koźmińskiego i Oracle Polska wspólnie poprowadzą studia w zakresie Big Data i Artificial Intelligence. Podpisana właśnie umowa pomiędzy partnerami to szansa dla studentów na zdobycie wiedzy i doświadczenia oraz sprawdzenie swoich umiejętności w praktyce.
Najlepsze szkoły biznesowe z Europy Środkowej już doganiają swoich konkurentów z Zachodu, choć jeszcze pewien dystans dzieli je od pierwszej dziesiątki, którą w tym roku otwierają HEC Paris, London Business School, Uniwersytet Bocconi i Uniwersytet St. Gallen. Największe szanse na awans do europejskiej „ligi bluszczowej” ma Akademia Leona Koźmińskiego, która jest liderem regionu.
„Financial Times” przygotował ranking stu najlepszych programów Executive MBA na świecie. Dominują w nim programy międzynarodowe, a nawet międzykontynentalne. Czołówkę stanowią studia z udziałem uczelni azjatyckich, zwłaszcza chińskich. Wysoko w rankingu znalazły się znane szkoły biznesu: HEC, LBS, ESCP Europe, Insead, Iese, IE, IMD oraz uniwersytety Columbia, Oxford, Cambridge, MIT i Yale. Wśród uczestników rankingu jest jedna uczelnia z Polski – Akademia Leona Koźmińskiego, która zajęła 61. miejsce, awansując aż o 13 pozycji w stosunku do ubiegłego roku.
Spośród 12 tysięcy uczelni biznesowych na świecie „Financial Times” wskazuje dziś pierwszą setkę najlepiej kształcących na magisterskich studiach z zarządzania. Wśród nich są dwie uczelnie z Polski – Akademia Leona Koźmińskiego, która zajęła 42. miejsce i Szkoła Główna Handlowa, która znalazła się na 58. pozycji, a także 5 innych uczelni z Europy Środkowo-Wschodniej.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności