Studia - artykuły

tag
Matura to nie tylko wiedza z książek, notatek i filmików na YouTube. To przede wszystkim psychologiczne wyzwanie: wysiłek, który wymaga inspiracji i motywacji. Możesz być świetnie (lub przynajmniej w jakimś stopniu) przygotowany, a jednak wypaść poniżej swoich możliwości. Takie wyzwania wymagają doświadczenia życiowego, którego młodym ludziom (zwłaszcza w czasach pandemii) brak. Czasem, aby przez coś przebrnąć wystarczy trochę sprytu, odwagi, zawziętości, zapomnienia o własnych słabościach i koncentracji na mocnych stronach.
Szkoła XXI wieku musi nadążać za zmieniającą się rzeczywistością, a nawet ją wyprzedzać, musi być nowoczesna i czerpać ze zdobyczy technologicznych. To istotny wymóg, zwłaszcza w obecnej sytuacji pandemii COVID-19, która przeniosła lekcje do rzeczywistości wirtualnej. Wyzwania, jakie stoją przed edukacją, dotyczą przede wszystkim dyrektorów i nauczycieli tych placówek.
Bardziej interaktywnie, bardziej dynamicznie, bardziej energicznie, a nawet energetycznie, bo pewnie nie raz zrobi się gorąco! Akademia WSB zaprasza do udziału w nowej odsłonie Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń ONLINE (TBS) pn.: „Duety do mety”, w ramach której będziecie Państwo mieli okazję uczestniczyć w szkoleniach prowadzonych również przez duety wykładowców. Doskonale (nie)dobrane pary odpowiedzą na pytania:
Akademia WSB w dniu 18 grudnia 2020 r. uzyskała międzynarodową akredytację CEEMAN IQA. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych i cenionych akredytacji w obszarze edukacji menedżerskiej. Akredytacja została przyznana Uczelni na 6 lat przez International Association for Management Development in Dynamic Societies CEEMAN. 
W murach Akademii WSB po raz 26. wybrzmiał „Gaudeamus igitur” – tradycyjny hymn środowisk studenckich. – Quod Bonum, Felix, Faustum Fortunatumque sit – oby wypadło dobrze, szczęśliwie i pomyślnie! W tym roku musi być pomyślnie, bezpiecznie i w zdrowiu – tymi słowami JM Rektor Akademii WSB, dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB oficjalnie zainaugurowała nowy rok akademicki 2020/2021. Wydarzenie odbyło się 7 października 2020 r. w Audytorium Maximum AWSB i miało charakter hybrydowy.
W najnowszym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020 – Akademia WSB znalazła się na 6. miejscu w Polsce. Podobnie jak w ubiegłym roku jest jedyną uczelnią niepubliczną spoza Warszawy, która zajęła tak wysoką pozycję w zestawieniu.
Akademia WSB zaprasza na studia podyplomowe oraz MBA. Zapisując się do 31 lipca skorzystasz z bonifikaty 800zł.
Akademia WSB zaprasza na studia MBA (Partner kierunku: EY Academy of Business). Zajęcia prowadzone są wyłącznie online, początek 29 sierpnia.
Akademia WSB organizuje Tydzień Bezpłatnych Szkoleń (TBS) w nowej, bezpiecznej i wygodnej formule spotkań online. Już w dniach 1-7 czerwca będzie można zdobyć wiedzę z najbardziej aktualnych dziedzin i poszerzyć kompetencje, które wydają się dziś szczególnie istotne.
Nauka i praca zdalna to czynności, które nikogo już dziś nie dziwią. Akademia WSB udowodniła właśnie, że nawet tak ważne wydarzenie, jakim jest obrona rozprawy doktorskiej – również jest możliwe bez wychodzenia z domu!
Pandemia koronawirusa wpływa na nasze życie, zmieniając globalny porządek, nawyki i plany. Kiedy się zakończy, nic już nie będzie takie samo. Jak się w tym odnaleźć? W obecnym kryzysie oraz w zbudowaniu świata na nowo mogą pomóc cyfrowe technologie. Musimy jednak mądrze nimi zarządzać. Eksperci z Akademii WSB przeprowadzili badania i opracowali właśnie raport dotyczący tego zagadnienia.
Minął miesiąc zdalnego kształcenia, które Akademia WSB (AWSB) podjęła w związku z pandemią i zamknięciem uczelni i szkół. Obrona pracy dyplomowej przed komputerem i w domowym zaciszu? Wirtualne laboratorium? Wykłady, ćwiczenia, a nawet praktyki zawodowe przez internet? Dla AWSB wszystkie z tych czynności okazały się być możliwe do wykonania. Uczelnia świetnie odnalazła się w nowej, wirtualnej rzeczywistości, a nauka online to tylko jedno z wielu działań, jakie uczelnia prowadzi w sieci.
Społeczności uczelniane, choć odizolowane dziś od siebie i funkcjonujące w trybie online, próbują odnaleźć się w nowych warunkach, spowodowanych epidemią wirusa i pokazują, jak bardzo są ze sobą zżyte. Akademia WSB z Dąbrowy Górniczej udowodniła to właśnie w bardzo nietuzinkowy sposób.
Ostatnie wolne miejsca na studiach licencjackich, inżynierskich oraz magisterskich w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.
Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej zaprasza na studia MBA oraz podyplomowe. Zapisując się do 10 sierpnia otrzymasz bonifikatę w wysokości 700zł.
Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej przygotowała dla kandydatów bardzo ciekawą i przyszłościową specjalność na kierunku Filologia angielska - Filologia angielska z językiem chińskim.
Studia podyplomowe „Coaching zdrowego stylu życia” adresowane są do specjalistów ds. odżywiania i suplementacji, dietetyków, trenerów personalnych, ekspertów treningu motorycznego, nauczycieli WF-u, psychologów, fizjoteraputów oraz osób, dla których zdrowy styl życia staje się filozofią skutecznego funkcjonowania we współczesnym świecie.
Program studiów w ramach specjalności International business, trade & marketing koncentruje się na praktycznych aspektach rynków globalnych oraz na przekazaniu wiedzy mającej zastosowanie w handlu międzynarodowym, imporcie i eksporcie, międzynarodowym marketingu produktów oraz globalnym zarządzaniu łańcuchem dostaw. Absolwent tej specjalności uzyska wiedzę i kompetencje z zakresu różnych obszarów, w szczególności funkcjonowania małych i średnich firm wchodzących na międzynarodowe rynki.
Według szacunków do 2020 roku branża dużych centrów usług wspólnych będzie poszukiwać nawet 300 tys. pracowników. Dlatego już teraz warto pomyśleć o studiach, które w praktyce przygotują do podjęcia pracy w tym sektorze.
16 kwietnia 2018 roku Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej stała się Akademią WSB. Zmiana nazwy wiąże się z uzyskaniem kolejnych uprawnień akademickich i rozszerzeniem oferty edukacyjnej.
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności