Studia - artykuły

tag
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego znalazła się wśród tysiąca najlepszych uniwersytetów w QS World University Rankings.
Nagroda przyznawana jest uczelniom, których publikacje miały największy wpływ na postrzeganie (visibility) polskiej nauki na świecie. SGGW nominowana została w kategorii Social Sciences.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego poprawiła o 11 miejsc swoją pozycję w najnowszym rankingu QS World University Rankings (EECA) 2020 serwisu TopUniversities.com i zajmuje 101 miejsce.
Finanse i rachunkowość, informatyka, logistyka, turystyka i rekreacja, zarządzanie, dietetyka oraz ekonomia to najbardziej popularne w tym roku kierunki studiów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. SGGW zakończyła pierwszy etap rekrutacji na studia. Kolejne tury rekrutacji potrwają do połowy sierpnia.
Rozmowa z dr. hab. Marcinem Kurkiem z Katedry Techniki Projektowania Żywności Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie o zdobyciu tytułu Najzdolniejszego Młodego Naukowca w Polsce, błonniku pokarmowym oraz podejściu do nauki.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zaprasza na nowe studia podyplomowe Zarządzanie flotą samochodową.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego uruchamia w roku akademickim 2018/2019 nowy kierunek prowadzony w języku angielskim - Organic Agriculture and Food Production.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zajęła 34 miejsce wśród najlepszych uczelni świata w dziedzinie rolnictwa i leśnictwa w rankingu QS World University Rankings serwisu TopUniversities.com
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego dostała się do pierwszej setki najlepszych światowych uczelni w dziedzinie rolnictwo i leśnictwo. QS World University Rankings serwisu TopUniversities.com jest już piątą edycją rankingu, który oprócz przeanalizowania około 17,3 mln prac badawczych, zebrał również opinie ponad 85 tysięcy naukowców i 41 tys. pracodawców. Zestawienie uwzględnia aż 36 różnych dyscyplin naukowych i jak podkreślają jego twórcy, jest to największa lista tego typu na świecie.
Drony, inteligentne ciągniki, poradnictwo żywieniowe i konsultacje dietetyczne, pokazy psów rasowych, pokaz sokolniczy, kury ozdobne, owady, ryby, gady, pajęczaki, gabinet porad weterynaryjnych, porady dietetyków, konkursy i zabawy dla dzieci, gry komputerowe, pokazy i zawody sportowe oraz występy zespołów artystycznych to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowała Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na jubileuszowe Dni SGGW. W tym roku odbędą się one od 19 do 21 maja. Natomiast w niedzielę 22 maja uczelnia zaprezentuje się mieszkańcom Warszawy i turystom w Łazienkach Królewskich.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie obchodzi w tym roku jubileusz 200-lecia. Z tej okazji uczelnia organizuje wiele ciekawych wydarzeń.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego nadal w pierwszej setce najlepszych światowych uczelni w dziedzinie rolnictwo i leśnictwo. QS World University Rankings serwisu TopUniversities.com jest już szóstą edycją rankingu.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego dostała się do pierwszej setki najlepszych światowych uczelni w dziedzinie rolnictwo i leśnictwo. QS World University Rankings serwisu TopUniversities.com jest już piątą edycją rankingu, który oprócz przeanalizowania około 17,3 mln prac badawczych, zebrał również opinie ponad 85 tysięcy naukowców i 41 tys. pracodawców. Zestawienie uwzględnia aż 36 różnych dyscyplin naukowych i jak podkreślają jego twórcy, jest to największa lista tego typu na świecie.
W roku akademickim 2013/2014 Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przygotowała na 34. kierunkach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia ponad 10 000 miejsc. W ofercie pojawiły się również nowości.
Od nowego roku akademickiego 2013/2014 Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie uruchomi dwa nowe kierunki studiów: Bioinżynierię zwierząt oraz Gastronomię i hotelarstwo.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie od lat pomaga studentom, którzy kończą uczelnię w znalezieniu zatrudnienia w wyuczonym zawodzie. Jednym z elementów pomocy absolwentom są specjalne szkolenia "Autopromocja na rynku pracy".
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie po raz drugi z rzędu okazała się zwycięzcą medialnego rankingu uczelni przyrodniczych.
W każdej uczelni studiuje dość liczna grupa studentów niepełnosprawnych. Jednak tylko cześć uczelni stara się ułatwić im studiowanie i codzienne życie w uczelnianym kampusie w sposób profesjonalny. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie realizuje specjalny program uświadamiający tę problematykę, skierowany do wykładowców, kadry naukowej oraz pracowników administracyjnych uczelni.
Rozpoczął się kolejny etap rekrutacji na studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Na kilkunastu kierunkach studiów są jeszcze wolne miejsca. Po zakończeniu pierwszego etapu rekrutacji na stacjonarne studia I stopnia kandydaci mogą dokonywać ponownego wyboru kierunku w internetowym Systemie Obsługi Kandydatów.
Finanse i rachunkowość, weterynaria, budownictwo, logistyka, gospodarka przestrzenna oraz ekonomia to najbardziej popularne kierunki studiów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności