Studia - artykuły

tag
Znajdź nas na    
Rozmowa z dr. hab. Marcinem Kurkiem z Katedry Techniki Projektowania Żywności Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie o zdobyciu tytułu Najzdolniejszego Młodego Naukowca w Polsce, błonniku pokarmowym oraz podejściu do nauki.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zaprasza na nowe studia podyplomowe Zarządzanie flotą samochodową.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego uruchamia w roku akademickim 2018/2019 nowy kierunek prowadzony w języku angielskim - Organic Agriculture and Food Production.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zajęła 34 miejsce wśród najlepszych uczelni świata w dziedzinie rolnictwa i leśnictwa w rankingu QS World University Rankings serwisu TopUniversities.com
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego dostała się do pierwszej setki najlepszych światowych uczelni w dziedzinie rolnictwo i leśnictwo. QS World University Rankings serwisu TopUniversities.com jest już piątą edycją rankingu, który oprócz przeanalizowania około 17,3 mln prac badawczych, zebrał również opinie ponad 85 tysięcy naukowców i 41 tys. pracodawców. Zestawienie uwzględnia aż 36 różnych dyscyplin naukowych i jak podkreślają jego twórcy, jest to największa lista tego typu na świecie.
Drony, inteligentne ciągniki, poradnictwo żywieniowe i konsultacje dietetyczne, pokazy psów rasowych, pokaz sokolniczy, kury ozdobne, owady, ryby, gady, pajęczaki, gabinet porad weterynaryjnych, porady dietetyków, konkursy i zabawy dla dzieci, gry komputerowe, pokazy i zawody sportowe oraz występy zespołów artystycznych to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowała Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na jubileuszowe Dni SGGW. W tym roku odbędą się one od 19 do 21 maja. Natomiast w niedzielę 22 maja uczelnia zaprezentuje się mieszkańcom Warszawy i turystom w Łazienkach Królewskich.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie obchodzi w tym roku jubileusz 200-lecia. Z tej okazji uczelnia organizuje wiele ciekawych wydarzeń.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego nadal w pierwszej setce najlepszych światowych uczelni w dziedzinie rolnictwo i leśnictwo. QS World University Rankings serwisu TopUniversities.com jest już szóstą edycją rankingu.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego dostała się do pierwszej setki najlepszych światowych uczelni w dziedzinie rolnictwo i leśnictwo. QS World University Rankings serwisu TopUniversities.com jest już piątą edycją rankingu, który oprócz przeanalizowania około 17,3 mln prac badawczych, zebrał również opinie ponad 85 tysięcy naukowców i 41 tys. pracodawców. Zestawienie uwzględnia aż 36 różnych dyscyplin naukowych i jak podkreślają jego twórcy, jest to największa lista tego typu na świecie.
W roku akademickim 2013/2014 Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przygotowała na 34. kierunkach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia ponad 10 000 miejsc. W ofercie pojawiły się również nowości.
Od nowego roku akademickiego 2013/2014 Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie uruchomi dwa nowe kierunki studiów: Bioinżynierię zwierząt oraz Gastronomię i hotelarstwo.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie od lat pomaga studentom, którzy kończą uczelnię w znalezieniu zatrudnienia w wyuczonym zawodzie. Jednym z elementów pomocy absolwentom są specjalne szkolenia "Autopromocja na rynku pracy".
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie po raz drugi z rzędu okazała się zwycięzcą medialnego rankingu uczelni przyrodniczych.
W każdej uczelni studiuje dość liczna grupa studentów niepełnosprawnych. Jednak tylko cześć uczelni stara się ułatwić im studiowanie i codzienne życie w uczelnianym kampusie w sposób profesjonalny. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie realizuje specjalny program uświadamiający tę problematykę, skierowany do wykładowców, kadry naukowej oraz pracowników administracyjnych uczelni.
Rozpoczął się kolejny etap rekrutacji na studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Na kilkunastu kierunkach studiów są jeszcze wolne miejsca. Po zakończeniu pierwszego etapu rekrutacji na stacjonarne studia I stopnia kandydaci mogą dokonywać ponownego wyboru kierunku w internetowym Systemie Obsługi Kandydatów.
Finanse i rachunkowość, weterynaria, budownictwo, logistyka, gospodarka przestrzenna oraz ekonomia to najbardziej popularne kierunki studiów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Cztery nowe kierunki studiów uruchomi Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w roku akademickim 2012/2013. Bezpieczeństwo żywności, Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich, Inżynieria ekologiczna oraz Żywienie człowieka i ocena żywności to nowa oferta uczelni. SGGW rozpoczęła już internetową rejestrację kandydatów na studia.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie jest najczęściej cytowaną w mediach uczelnią rolniczą. W rankingu przygotowanym przez “PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”, który badał liczbę publikacji prasowych, internetowych, radiowych i telewizyjnych na temat poszczególnych uczelni, w grupie uczelni o profilu rolniczym i przyrodniczym SGGW zajęła pierwsze miejsce.
Trzy nowe kierunki studiów uruchomi Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w roku akademickim 2012/2013. Bezpieczeństwo żywności, Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich oraz Inżynieria ekologiczna to nowa oferta uczelni. Prezentacja nowych kierunków odbędzie się podczas Dnia Otwartego, który SGGW organizuje 25 lutego br.
Bezpłatne zaoczne studia magisterskie na kierunku rolnictwo uruchomi Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Studia będą prowadzone w trybie e-learningowym. Rekrutacja na nie nastąpi w czerwcu.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności