Studia - artykuły

tag
Specjalnie dla kandydatów na studia, studentów, absolwentów oraz wszystkich zainteresowanych Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wystartował z akcją #UMCSonline.
kierunki prowadzone na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS, tj. Produkcja medialna oraz Społeczeństwo informacyjne, zostały nagrodzone certyfikatem akredytacyjnym przyznanym w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Studia z Przyszłością”. Gala wręczenia nagród odbyła się 10 marca 2020 roku w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie pod Warszawą.
Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie trwa obecnie rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia. Prowadzony jest również nabór na ponad 70 kierunków studiów podyplomowych. Kursy te pomagają rozwijać ścieżkę kariery i są szansą na zdobycie lepszej posady, a wypalonym zawodowo dają możliwość odświeżenia wiedzy lub zmiany zawodu. Poszerzając kompetencje zarówno zawodowe, jak i psychospołeczne absolwenci tych studiów zwiększają swoją atrakcyjność na rynku pracy.
Internetowa rejestracja kandydatów (IRK) na większość kierunków stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich w UMCS rozpoczęła się 1 kwietnia i trwała do 10 lipca.
Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie trwa obecnie internetowa rejestracja kandydatów na studia. Na większości kierunków I stopnia potrwa ona do 10 lipca br. Nieco wcześniej - do 25 czerwca można się rejestrować na kierunki studiów, na których wymagany jest egzamin wstępny przed komisją rekrutacyjną (oferta kształcenia na Wydziale Artystycznym, logopedia z audiologią na Wydziale Humanistycznym oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Wydziale Pedagogiki i Psychologii).
Internetowa rejestracja kandydatów na studia w UMCS rozpocznie się 1 kwietnia br. i na większości kierunków potrwa do 10 lipca. Nieco wcześniej - do 25 czerwca można się rejestrować na kierunki studiów, na których wymagany jest egzamin wstępny przed komisją rekrutacyjną (oferta kształcenia na Wydziale Artystycznym, logopedia z audiologią na Wydziale Humanistycznym oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Wydziale Pedagogiki i Psychologii).
Kandydacie! Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie powstał nowy kierunek kształcenia – wychowanie fizyczne. Będą to studia I stopnia o profilu praktycznym prowadzone na Wydziale Zamiejscowym w Puławach zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.
Pasjonują Cię zarówno nauki ścisłe, jak i nauki społeczne? Interesujesz się technologiami cyfrowymi, sieciowymi, ale odnajdujesz się także w naukach humanistycznych? Kierunek społeczeństwo informacyjne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie jest właśnie dla Ciebie!
Podczas III edycji Konkursu i Programu Akredytacji „Studia z przyszłością” wyróżniono aż pięć kierunków studiów oraz specjalności prowadzonych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Zgodnie z najnowszym raportem „Studenci zagraniczni w Polsce 2017” Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, przedstawiającym aktualne trendy w zakresie umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie znalazł się na 1. miejscu w Polsce w kategorii „umiędzynarodowienie uniwersytetów”, osiągając tym samym najwyższy współczynnik umiędzynarodowienia – 6,72%.
Studia „Technologie cyfrowe w animacji kultury” są unikatowe w skali ogólnopolskiej, gdyż stanowią jedyną tego typu propozycję w kraju – żaden inny uniwersytet czy uczelnia niepubliczna nie prowadzą studiów poświęconych stosowaniu narzędzi cyfrowych w animowaniu i badaniu zjawisk kulturowych.
Studenci Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej po wielu miesiącach zmagań i rywalizacji, wygrali prestiżową symulację biznesową GMC Poland. Zwycięzcy będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Global Management Challenge w Katarze, które odbędą się w kwietniu br.
Wyłoniono laureatów konkursu na najlepsze prace dyplomowe z technologii JAVA. Pierwsze miejsce zajął absolwent Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, drugą nagrodę otrzymał absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. W gronie laureatów znalazł się także absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Niniejszym informujemy, że Wydział Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie oferuje w najbliższym roku akademickim nowy, interesujący kierunek. Są to Interdyscyplinarne Studia Religioznawcze, łączące elementy wielu dziedzin: antropologii, etyki, filozofii, kognitywistyki, psychologii, semiotyki, socjologii, innych. Zapraszamy do zapoznawania się z dalszymi informacji na stronie kierunku(adres j.w.) lub stronach WFiS. (obrazek powyżej pochodzi ze strony facebook kierunku)
biomatematyka i telemedycyna oraz wyposażenie laboratoriów w nowoczesny sprzęt - to nowe specjalności studiów dostępne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Biuro projektu „Uniwersytet otwarty na jutro” informuje, iż w ramach realizacji projektu prowadzone będą bezpłatne Zaoczne studia I stopnia na kierunku praca socjalna oraz Zaoczne studia II stopnia na kierunku pedagogika, specjalność pomoc społeczna i praca socjalna.
Poprzednie
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności