Studia - artykuły

tag
Konsorcjum Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i Uniwersytetu Medycznego w Lublinie otrzymało dofinansowania na realizację projektu „Inkubator Innowacyjności 4.0” w wysokości 1.900 000,00 zł. W konkursie zajęli 7. miejsce na 38 złożonych wniosków.
26 czerwca 2020 r., w sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie Kolegium Elektorów reprezentujących wszystkich członków społeczności akademickiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie dokonało wyboru Rektora Uczelni na kadencję 2020-2024, którym został prof. Radosław Dobrowolski. Czteroletnia kadencja nowo wybranego Rektora UMCS rozpocznie się 1 września br.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej rozszerza ofertę edukacyjną o kilka nowych kierunków I i II stopnia. Sprawdź, może któryś z nich Cię zainteresuje.
Prestiżowa nagroda Grand Prix 13. edycji Konkursu Gepperta we Wrocławiu przyznana została Małgorzacie Pawlak - doktorantce UMCS. Konkurs Gepperta to najważniejszy konkurs w Polsce skierowany do absolwentów kierunku malarstwo (do 3 lat po dyplomie magisterskim), obejmujący przegląd najlepszych debiutów polskiej sceny malarskiej. Uczestnikami konkursu odbywającego się co trzy lata są artyści wskazani przez grono współpracujących z organizatorami ekspertów. Natomiast samo Grand Prix, czyli Nagroda Prezydenta Wrocławia – to najwyższa nagroda pieniężna w wysokości 30 000 złotych, jaką laureat może uzyskać. Powód do radości jest tym większy, że po raz pierwszy tę nagrodę otrzymał młody artysta z Lublina.
Centrum Współpracy Międzynarodowej informuje o sukcesie fizyków UMCS w programie Horyzont 2020! Zespół prof. Krzysztofa Murawskiego oraz prof. Stefaana Poedtsa uzyskał dofinansowanie UE na realizację projektu z zakresu pogody kosmicznej, o wartości ponad 3 mln EUR.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie decyzją Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów otrzymał uprawnienia do nadawania stopnia doktora sztuki w dyscyplinie sztuki muzyczne. Wniosek został przygotowany przez Instytut Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS.
„REINITIALISE - Preserving Fundamental Rights in the use of Digital Technologies for e-Health Services" to tytuł prestiżowego międzynarodowego projektu realizowanego w ramach Programu Horyzont 2020 uzyskanego przez medioznawców z Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS pod kierunkiem prof. UMCS Ilony Biernackiej-Ligięzy. Rekordowa kwota przyznana na badania w dziedzinie nauk społecznych to blisko 1 mln euro. Badania obejmują problemy wykluczenia cyfrowego w komunikacji o zdrowiu w różnych grupach wiekowych w tym, co istotne, seniorów.
Życie na Ziemi zasilane jest nieomalże wyłącznie przez docierające do nas promieniowanie słoneczne zaś fotosynteza jest procesem, na drodze którego energia światła zamieniana jest na formy, które mogą być wykorzystane bezpośrednio przez żywe organizmy do napędzania reakcji biochemicznych. W procesie fotosyntezy rośliny wydzielają również do atmosfery tlen cząsteczkowy, który wykorzystujemy do oddychania.
Specjalnie dla kandydatów na studia, studentów, absolwentów oraz wszystkich zainteresowanych Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wystartował z akcją #UMCSonline.
kierunki prowadzone na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS, tj. Produkcja medialna oraz Społeczeństwo informacyjne, zostały nagrodzone certyfikatem akredytacyjnym przyznanym w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Studia z Przyszłością”. Gala wręczenia nagród odbyła się 10 marca 2020 roku w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie pod Warszawą.
Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie trwa obecnie rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia. Prowadzony jest również nabór na ponad 70 kierunków studiów podyplomowych. Kursy te pomagają rozwijać ścieżkę kariery i są szansą na zdobycie lepszej posady, a wypalonym zawodowo dają możliwość odświeżenia wiedzy lub zmiany zawodu. Poszerzając kompetencje zarówno zawodowe, jak i psychospołeczne absolwenci tych studiów zwiększają swoją atrakcyjność na rynku pracy.
Internetowa rejestracja kandydatów (IRK) na większość kierunków stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich w UMCS rozpoczęła się 1 kwietnia i trwała do 10 lipca.
Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie trwa obecnie internetowa rejestracja kandydatów na studia. Na większości kierunków I stopnia potrwa ona do 10 lipca br. Nieco wcześniej - do 25 czerwca można się rejestrować na kierunki studiów, na których wymagany jest egzamin wstępny przed komisją rekrutacyjną (oferta kształcenia na Wydziale Artystycznym, logopedia z audiologią na Wydziale Humanistycznym oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Wydziale Pedagogiki i Psychologii).
Internetowa rejestracja kandydatów na studia w UMCS rozpocznie się 1 kwietnia br. i na większości kierunków potrwa do 10 lipca. Nieco wcześniej - do 25 czerwca można się rejestrować na kierunki studiów, na których wymagany jest egzamin wstępny przed komisją rekrutacyjną (oferta kształcenia na Wydziale Artystycznym, logopedia z audiologią na Wydziale Humanistycznym oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Wydziale Pedagogiki i Psychologii).
Kandydacie! Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie powstał nowy kierunek kształcenia – wychowanie fizyczne. Będą to studia I stopnia o profilu praktycznym prowadzone na Wydziale Zamiejscowym w Puławach zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.
Pasjonują Cię zarówno nauki ścisłe, jak i nauki społeczne? Interesujesz się technologiami cyfrowymi, sieciowymi, ale odnajdujesz się także w naukach humanistycznych? Kierunek społeczeństwo informacyjne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie jest właśnie dla Ciebie!
Podczas III edycji Konkursu i Programu Akredytacji „Studia z przyszłością” wyróżniono aż pięć kierunków studiów oraz specjalności prowadzonych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Zgodnie z najnowszym raportem „Studenci zagraniczni w Polsce 2017” Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, przedstawiającym aktualne trendy w zakresie umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie znalazł się na 1. miejscu w Polsce w kategorii „umiędzynarodowienie uniwersytetów”, osiągając tym samym najwyższy współczynnik umiędzynarodowienia – 6,72%.
Studia „Technologie cyfrowe w animacji kultury” są unikatowe w skali ogólnopolskiej, gdyż stanowią jedyną tego typu propozycję w kraju – żaden inny uniwersytet czy uczelnia niepubliczna nie prowadzą studiów poświęconych stosowaniu narzędzi cyfrowych w animowaniu i badaniu zjawisk kulturowych.
Studenci Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej po wielu miesiącach zmagań i rywalizacji, wygrali prestiżową symulację biznesową GMC Poland. Zwycięzcy będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Global Management Challenge w Katarze, które odbędą się w kwietniu br.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności