Studia - artykuły

tag
Wydarzenie odbędzie się 8 lipca o godzinie 11:00 na oficjalnym kanale Facebook Uniwersytetu Gdańskiego.
W rankingu wydziałów prawa opublikowanym przez „Dziennik Gazetę Prawną”, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego znalazł się na 6. miejscu w Polsce wśród uczelni publicznych, w tym na 5. miejscu w dwóch kategoriach: „zdawalność na aplikacje wśród absolwentów” i „kadra”.
W tegorocznej edycji rankingu QS World University Rankings Uniwersytet Gdański utrzymał ubiegłoroczną pozycję w przedziale 801-1000 wśród najlepszych notowanych uczelni z całego świata.
Michał Kowalski, student I roku historii sztuki na Uniwersytecie Gdańskim znalazł się w finale XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej – Grand Press Photo 2020, organizowanego przez magazyn „Press” i Fundację Grand Press. Fotografia jego autorstwa zakwalifikowała się jako zdjęcie pojedyncze w kategorii „Środowisko”. To ostatni moment, żeby zagłosować na ulubioną pracę. Laureatów nagród poznamy już jutro, 13 maja, podczas internetowej transmisji.
Uniwersytet Gdański zdobył wysokie 42. miejsce wśród zestawionych instytucji szkolnictwa wyższego z całego świata pod względem wkładu w ochronę oceanów, mórz i zasobów morskich oraz wykorzystywaniu ich potencjału w sposób zrównoważony. W prestiżowym Times Higher Education Impact Rankings uczelnia znalazła się również w przedziale 101-200 w zakresie tworzenia zrównoważonych miast i społeczności, by uczynić je bezpiecznymi, stabilnymi, zrównoważonymi oraz sprzyjającymi włączeniu społecznemu.
Na Uniwersytecie Gdańskim jest wprowadzony obowiązek prowadzenia zajęć w formie e-learningowej lub on-line (zdalnie). Dzięki zaangażowaniu pracowników UG obecnie na uczelni już niemal 80 proc. zajęć odbywa się zdalnie. Kadra najpierw sama uczyła się korzystania z MS Teams, a później wyszła z inicjatywą nauczania innych obsługi tej aplikacji. Pracowniczka Wydziału Ekonomicznego UG przeszkoliła kadrę nauczycielską z 2 trójmiejskich szkół podstawowych.
Prof. dr hab. Anna Herman-Antosiewicz, kierownik Katedry Biologii i Genetyki Medycznej Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, została laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii „Naukowiec przyszłości”. Pani Profesor została nagrodzona za poszukiwanie leków antynowotworowych. Ta wyjątkowa i bardzo prestiżowa w środowisku biznesowym i naukowym nagroda popularyzuje, promuje i docenia autorów innowacji technologicznych i społecznych, a także inwestycji w bezpośredni lub pośredni sposób podnoszących standard życia.
Kilka dni temu wystartował kanał „Morze prawa” założony na Youtube przez dra Tomasza Snarskiego z Katedry Prawa Karnego Materialnego i Kryminologii Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Inicjatywa ma na celu promowanie zagadnień z zakresu filozofii prawa karnego oraz z pogranicza prawa, filozofii i praw człowieka. Służy również wsparciu dydaktycznemu online w związku z obecną sytuacją.
Na Uniwersytecie Gdańskim aż 73 procent zajęć na studiach stacjonarnych oraz 71 procent na studiach niestacjonarnych odbywa się obecnie w formie zdalnej.
Rektor Uniwersytetu Gdańskiego wydał zarządzenie o przedłużeniu terminu bieżących opłat za usługi edukacyjne do 30 kwietnia 2020 roku.
Pracownicy Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, wspólnie z doktorantami, studentami i absolwentami, zadeklarowali bezpłatne wsparcie psychologiczne online dla osób poszukujących pomocy w sytuacji zagrożenia COVID-19.
Tegoroczna edycja Targów AKADEMIA odbędzie się wcześniej – już w dniach 10-11 marca 2020 roku. Ponad 60 wystawców i dostępna na miejscu oferta edukacyjna uczelni z całej Polski, oferta kursów maturalnych, językowych i szkół pomaturalnych. W ramach targów odbędą się także Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego.
W rankingu Times Higher Education World University Rankings by subject for Arts and Humanities 2020 Uniwersytet Gdański znalazł się na pozycji 401+ wśród wszystkich uniwersytetów na świecie. W rankingu wyróżniono uniwersytety wiodące w dziedzinie sztuki, sztuk scenicznych, projektowania, języków, językoznawstwa, literatury, historii, filozofii, teologii, architektury i archeologii.
Roczny program studiów zawiera zagadnienia prezentujące najnowsze, światowe trendu w branży deweloperskiej. Przybliży również słuchaczom specyfikę i dynamikę rynku nieruchomości. Wykłady, ćwiczenia i warsztaty będą prowadzić nie tylko uznani w branży wykładowcy akademiccy, ale także eksperci-praktycy z firm JLL, PZFD Trójmiasto oraz innych związanych z rynkiem nieruchomości.
Uniwersytet Gdański zaprasza na studia interdyscyplinarne II stopnia na kierunku Ubezpieczenia.
Oferta Uniwersytetu Gdańskiego na rok akademicki 2019/2020 to ponad 80 kierunków studiów na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich. Uczelnia proponuje także kształcenie w szkole doktorskiej oraz możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych na studiach podyplomowych. Na nowy rok akademicki zaplanowano osiem nowych kierunków. Rekrutacja na Uniwersytet Gdański rusza 17 czerwca 2019 roku.
W opublikowanym niedawno rankingu Times Higher Education World University Rankings by subject: Art and Humanities 2019 Uniwersytet Gdański znalazł się na 3. pozycji wśród innych uniwersytetów z Polski. Uczelnia została sklasyfikowana w czwartej setce światowych uczelni prowadzących działalność naukowo-badawczą w tym zakresie.
W opublikowanym w październiku br. rankingu Times Higher Education World University Rankings by subject: Social Science 2019 Uniwersytet Gdański znalazł się po raz pierwszy i od razu na 3. pozycji wśród innych uniwersytetów z Polski. Uczelnia została sklasyfikowana w szóstej setce światowych uczelni prowadzących działalność naukowo-badawczą w zakresie nauk społecznych. Ranking uwzględniał 13 wskaźników określających efektywność działania uczelni w obszarze nauk społecznych, obejmującym socjologię, geografię, nauki polityczne, stosunki międzynarodowe oraz nauki o komunikacji i mediach.
Kierunek Cultural Communication stworzony został z myślą o zapotrzebowaniu rynku pracy na wysokiej klasy specjalistów zdolnych do praktycznego zastosowania różnorodnych technik komunikacji kulturowej i kompetencji miękkich w zarządzaniu instytucjami kulturalnymi i artystycznymi na forum międzynarodowym.
Roczny program studiów zawiera zagadnienia prezentujące najnowsze, światowe trendy w branży deweloperskiej. Przybliży również słuchaczom specyfikę i dynamikę rynku nieruchomości. Wykłady, ćwiczenia i warsztaty będą prowadzić nie tylko uznani w branży wykładowcy akademiccy, ale także eksperci-praktycy z firm JLL, EURO STYL oraz innych, związanych z rynkiem nieruchomości.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności