Studia - artykuły

tag
Trwa rekrutacja na studia drugiego stopnia Drug Discovery & Development prowadzone na Wydziale Farmaceutycznym UJ CM. W Europie jest 6 takich kierunków, ale żadnego w Polsce czy krajach sąsiedzkich.
Najstarsza polska uczelnia czeka na nowych studentów. Rekrutacja na Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna się 5 czerwca o godzinie 12.
Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski po raz 3. w historii zajęły ex aequo pierwsze miejsce w Rankingu Szkół Wyższych, który po raz 19. przygotowała Fundacja Edukacyjna "Perspektywy". Na trzecim miejscu uplasowała się Politechnika Warszawska.
Drug Discovery & Development to propozycja dla absolwentów studiów I i II stopnia w zakresie nauk chemicznych, biologicznych, farmaceutycznych i medycznych. Jedyne takie studia w Polce i Europe Środkowej, już od października ruszą na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum.
Uniwersytet Jagielloński utrzymał swoją pozycję w rankingu Europe's Most Innovative Universities 2018 i pozostaje jedyną uczelnią z Polski oraz krajów Europy Środkowo-Wschodniej, która została zaliczona do tego prestiżowego grona. Listę 100 najbardziej innowacyjnych europejskich szkół wyższych, na podstawie analizy publikacji naukowych i danych patentowych z lat 2010-2016, po raz 3. opracowała agencja Thomson Reuters.
Każdy z nas na pewno słyszał o wielkich problemach i kryzysie od lat dotykającym polski system opieki zdrowotnej (służbę zdrowia). Serwisy informacyjne i pierwsze strony gazet pełne są niepokojących doniesień. Marne to pocieszenie, że także w innych krajach Europy sytuacja jest podobna. My wiemy, że z wielu powodów problemów będzie przybywać także w przyszłości.
3 marca 2018 roku Medyczne Centrum Kształcenia Studia Podyplomowego UJ wraz z Wydziałem Lekarskim UJ CM zainaugurowały dwusemestralne studia podyplomowe "Koloproktologia praktyczna" kierowane przez prof. Piotra Richtera oraz dr. Andrzeja Gryglewskiego. To jedyne uniwersyteckie studia podyplomowe na rynku europejskim uwzględniające problematykę koloproktologii w teorii i praktyce.
Studia w Instytucie Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Jak zabezpieczyć się przed smogiem? Czy zażywamy za dużo leków? Czy dieta bez glutenu jest dla każdego? Jak zarządzać szpitalem lub przychodnią? Czy szczepić dzieci? Na te pytania odpowiada nauka, określana mianem zdrowia publicznego. Łączy ona w sobie wiedzę z zakresu wielu dyscyplin, służąc zapobieganiu chorobom, przedłużaniu życia i promowaniu zdrowia społeczeństwa. Medycyna skupia się przede wszystkim na zdrowiu i chorobie pacjenta, zaś zdrowie publiczne ukierunkowane jest na badanie tych zjawisk oraz działanie w skali populacyjnej, ponadjednostkowej.
Pierwsze miejsce w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017 przypadło ex aequo Uniwersytetowi Jagiellońskiemu oraz Uniwersytetowi Warszawskiemu.
2 czerwca 2017 r. w czasie posiedzenia kolegium rektorskiego w Collegium Novum UJ, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przyjął symboliczną statuetkę z okazji znalezienia się przez Uniwersytet, jako jedyna uczelnia w Polsce, na liście 100 najbardziej innowacyjnych uczelni w Europie w rankingu agencji Thomson Reuters.
Uniwersytet Jagielloński awansował w rankingu Europe's Most Innovative Universities 2017 i pozostaje jedyną uczelnią z Polski oraz z Europy Środkowo-Wschodniej, która została zaliczona do tego prestiżowego grona. Listę 100 najbardziej innowacyjnych europejskich szkół wyższych, na podstawie analizy publikacji naukowych i danych patentowych z lat 2010- 2015, po raz drugi opracowała agencja Thomson Reuters.
Rokrocznie Uniwersytet wzbogaca swoją ofertę studiów. Od roku akademickiego 2016/2017 są to m.in. specjalności neuropsychologia i neurokognitywistyka na psychologii, kierunek bioinformatyka z biofizyką stosowaną czy specjalność filologia germańska z językiem angielskim na neofilologii.
Jagiellońskie Centrum Językowe (JCJ) UJ jako pierwsza jednostka akademicka w Polsce otrzymało akredytację międzynarodowej organizacji EAQUALS. Certyfikat jakości przyznany został po audycie obejmującym różne aspekty działalności dydaktycznej Centrum. To prestiżowe wyróżnienie stawia JCJ w międzynarodowej elicie instytucji zajmujących się nauczaniem języków obcych.
W czwartek 28 maja 2015 wystartowała rekrutacja na studia 2015/2016. Uniwersytet Jagielloński jest najstarszą uczelnią w Polsce ale równocześnie nowoczesną, wychodzącą naprzeciw zmianom zachodzącym we współczesnym świecie. Uniwersytet odpowiada na oczekiwania kandydatów oraz na nowe trendy pojawiające się na rynku pracy, stąd co roku wzbogaca swoją ofertę studiów. Co nowego w tym roku?
W tym roku Uniwersytet Jagielloński świętuje jubileusz - rocznicę 650-lecia założenia uczelni. Z tej okazji zaplanowano wiele ciekawych imprez i uroczystości. Przedstawiamy harmonogram najważniejszych wydarzeń związanych z obchodami tego Jubileuszu.
W 2014 r. Uniwersytet Jagielloński będzie obchodził 650-lecie powstania. W związku z tym Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2014 Rokiem Wielkiego Jubileuszu UJ. Rok ten z pewnością stanie się świętem całej nauki polskiej.
Najstarsza polska uczelnia znalazła oryginalny sposób na zachęcenie młodych ludzi do studiowania w jej murach. Studenci i absolwenci Uniwersytetu Jagiellońskiego stworzyli film promujący uczelnię pod tytułem "Jagiellonix".
Młodzi prawnicy z Uniwersytetu Jagiellońskiego zwyciężyli w Międzynarodowym Konkursie Mediacji w Sprawach Gospodarczych. Konkurs został zorganizowany przez Międzynarodową Izbę Handlową w Paryżu.
Jagiellońska Biblioteka Cyfrowa, którą tworzy Biblioteka Jagiellońska w Krakowie, stała się największą biblioteką cyfrową w Polsce. W tej chwili po dwóch latach funkcjonowania umożliwia dostęp do 183 tys. publikacji. Do tej pory odwiedziło ją prawie 3,1 mln czytelników.
Dzisiaj przedstawiamy wam Uniwersytet Jagielloński.
Kazimierz Wielki zakładając Uniwersytet wiedział, że nauka jest motorem rozwoju. Uczelnia miała kiedyś 3, a dziś ma już 15 wydziałów. Zapewnia to wykształcenie na światowym poziomie. W tym roku UJ wspólnie z Uniwersytetem Rolniczym stworzył Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej – pierwszy taki ośrodek na południu Polski. Kolejne instytuty otwierają nowe siedziby na III Kampusie, a filolodzy już za chwilę otrzymają nowoczesny budynek Paderevianum II ...
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności